بازاریابی پینترست و آموزش کامل شروع کارپینترست پس از فیسبوک دومین منبع ترافیک شبکه های اجتماعی است

 

شبکه اجتماعی پینترست در سال 2010 راه اندازی شد و اکنون بیش از 200 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد هر چند به عنوان شبکه ای برای به اشتراک گذاری عکس ها شروع به کار نمود ولی امروزه به اقیانوسی از ایده ها تبدیل شده است. مثل همیشه تصاویر کار خود را کرده اند و به جای هزاران کلمه حرف زده اند و پینترست را تبدیل به یکی از قدرتمندترین ابزار ارتباطات و تبلیغات کرده اند. شاید در کشور ما آنچنان که باید از کاربردهای این شبکه استفاده نمی شود ولی این پلتفرم در دنیا بسیار پرکاربرد و محبوب است.

 

راهنمای کامل بازاریابی پینترست

آیا می خواهید کسب و کار خود را با کمک بازاریابی پینترست ارتقا دهید؟

به دنبال یک راهنمای کامل برای شروع کار با پینترست هستید؟

اگر هدف شما این است که ترافیک وبسایت خود را از طریق شبکه های اجتماعی افزایش دهید پس باید در پینترست بازاریابی کنید.

در این پست هر چیزی که برای شروع کار با پینترست باید بدانید را آموزش خواهیم داد.

 

پینترست پس از فیسبوک دومین منبع ترافیک شبکه های اجتماعی است. این پلتفرم ترافیک بیشتری نسبت به شبکه های دیگری مثل Reddit جذب می کند. زمانی پینترست کاربران کمتری داشت ولی اکنون بیش از 150 میلیون کاربر دارد و اگر استراتژی صحیحی داشته باشید می تواند ترافیک بیشتری را نیز جذب کنید.

شما می توانید از این راهنمایی ها برای افزایش تعامل و جذب ترافیک بیشتر به وبسایت خود استفاده کنید.

 

چطور برای بازاریابی پینترست یک صفحه موثر ایجاد کنیم؟

مانند دیگر شبکه های اجتماعی ، برای شروع کار در پینترست ابتدا باید یک صفحه برند یا کسب و کار ایجاد کنید. به راحتی با رفتن به پینترست ثبت نام کرده و یک صفحه برای کسب و کار خود در پینترست ایجاد کنید.

 

شبکه اجتماعی پینترست در سال 2010 راه اندازی شد

 

در اینجا هم می توانید حساب جدید ایجاد کنید و هم می توانید حساب شخصی خود را به حساب کسب و کار تبدیل کنید. اگر از قبل حساب کاربری دارید اما می خواهید حساب کسب و کار داشته باشید می توانید از این گزینه استفاده کنید، در غیر اینصورت برای ایجاد حساب جدید ثبت نام کنید.

 

مهم ترین مواردی که در تنظیمات حساب خود باید در نظر بگیرید این موارد هستند :

نام کسب و کار

برای نام کسب و کار فقط نام شرکت خود را وارد کنید.

 

تصویر پروفایل

تصویر پروفایلی که استفاده می کنید بهتر است یا لوگوی شرکتتان باشد و یا عکسی از سر و شانه (هدشات) تا مخاطبان شما به راحتی بتوانند شناسایی کنند. این کار به شما کمک خواهد کرد فالوورهای بیشتری جذب کنید.

اطمینان حاصل کنید که تصویر پروفایل همان تصویری است که در دیگر شبکه های اجتماعی استفاده می کنید تا شناسایی و تشخیص آن برای کاربر ساده باشد و به راحتی شما را بیابد.

 

نام کاربری

برای نام کاربری خود نیز از نام شرکت استفاده کنید این نام باید منحصر به فرد بوده و بین 3 تا 15 کاراکتر باشد. اگر نام کاربری شما بیش از این است و یا قبلا در پلتفرم ثبت شده است ، نامی مشابه به آن انتخاب کنید. این نام در لینک پینترست شما ظاهر خواهد شد.

 

درباره شما

این بخش باید کمتر از 160 کاراکتر باشد در اینجا فقط می توانید اطلاعات مختصر در مورد کسب و کار خود را اضافه کنید. در این بخش درباره کاری که کسب و کار شما انجام می دهد و نوع محتوایی که در صفحه پینترست به اشتراک می گذارید، بنویسید. 

اگر فضای اضافی در اختیار داشتید می توانید یک فراخوان قرار داده و از بازدید کننده بخواهید شما را دنبال کند یا از وبسایت شما بازدید کند. می توانید لینک خود را اضافه کنید. این لینک مانند لینک در bio توئیتر نیست اما افراد می توانند آنها را کپی و جایگذاری کنند.

 

ترافیک وبسایت خود را از طریق شبکه های اجتماعی افزایش دهید

 

بهترین راه برای استفاده بهتر اضافه کردن لینک به یک صفحه مقصد است. به این صورت ترافیک بهتر تبدیل خواهد شد. همچنین می توانید برای استفاده از کاراکترهای کمتر و پیگیری لینک از یک کوتاه ساز لینک استفاده کنید.

 

مکان و وبسایت

پس از اضافه کردن تمام اطلاعات فوق، مکان خود را اضافه کنید. همچنین باید آدرس وبسایت خود را در قسمت ارائه شده اضافه کنید و سپس آن را تأیید کنید.

 

ایجاد بورد

شما در Pinterest تصاویر را بر روی بوردها پین می کنید و فالوورهای آن بوردها پین های شما را می بینند. مردم می توانند شما را به طور کامل دنبال کنند یا فقط یک یا چند بورد را دنبال کنند. به همین دلیل است که باید چندین بورد که مخاطبان شما به آنها علاقمند هستند ایجاد کنید.

 

اطمینان حاصل کنید که بوردها نام و توضیحات جذاب و مرتبط دارند، تا افراد بدانند شما چه چیزی در این بورد پین می کنید. سپس یک دسته برای هر بورد اضافه کنید تا بوردها در جستجوی Pinterest قابل مشاهده شوند.

 

آموزش کار با پینترست

 

اضافه کردن یک دسته بندی اطمینان ایجاد خواهد کرد که پین های اضافه شده به آن بورد خاص در بخش Categories در Pinterest نیز ظاهر می شود و دسترسی آنی ایجاد می شود.

 

هنگامی که شروع به پین کردن می کنید می توانید یک تصویر برای کاورد بورد قرار دهید. یکی از پین های خود را برای عکس کاور بورد انتخاب کنید. همچنین می توانید با دعوت از همکاران، بورد را به گروه تبدیل کنید. همچنین مشارکت در دیگر گروه های محبوب می تواند میزان مشارکت، تعداد فالوورها و ترافیک را افزایش دهد.

 

Jeni Elliot از Blog Maven صفحه Pinterest خود را به طور صحیح ایجاد کرده است. همه چیز از نام کسب و کار تا بوردها به درستی تنظیم شده است. در زمان ایجاد صفحه خود می توانید این صفحه را بررسی کرده و از آن الگو بگیرید.

 

4 مورد برای بهینه سازی وبسایت شما برای بازاریابی پینترست وجود دارد

 

چگونه وب سایت خود را برای بازاریابی پینترست بهینه سازی کنید

پس از تنظیم صفحه Pinterest باید وبسایت خود را برای Pinterest بهینه سازی کنید تا بازدیدکنندگان را تشویق کنید تصاویر را پین کنند و ترافیک جذب کنید.

 

به طور کلی 4 مورد برای بهینه سازی وبسایت شما برای بازاریابی پینترست وجود دارد :

1. اضافه کردن تصاویر

اگر حداقل یک تصویر 100 × 200 پیکسل در صفحه وب شما وجود داشته باشد، افراد تنها می توانند پین کنند. پس مطمئن شوید چندین عکس را به صفحات وب و پست های وبلاگ اضافه می کنید. تصاویر بیشتر انتخاب بیشتری به افراد می دهد و محتوای شما را تعاملی تر می کند.

Neil Patel با استفاده از چندین عکس در پست های وبلاگ خود، این روش را به خوبی اجرا می کند.

 

پس از تنظیم صفحه Pinterest باید وبسایت خود را برای Pinterest بهینه سازی کنید

 

به عنوان مثال در این پست Social Media Marketing Made Simple ، او بیش از 20 تصویر اضافه کرده است. بازدیدکنندگان می توانند تصویری را که بیشتر دوست دارند پین کنند.

 

 شبکه اجتماعی پینترست

 

هنگامی که اینفوگرافیک های رنگی در Pinterest به اشتراک گذاشته می شوند، هم تعامل و هم ترافیک جذب می کنند. بنابراین سعی کنید اینفوگرافیک را به پست های وبلاگ خود اضافه کنید.

اگر نمیخواهید تصاویر زیادی استفاده کنید، باید حداقل یک تصویر Pinterest بهینه شده پرتره (عمودی) را به هر پست وبلاگ و صفحه وب سایت خود اضافه کنید. زیرا تصاویر پرتره (عمودی) در Pinterest به خوبی عمل می کنند و به راحتی قابل دسترسی هستند.

 

پیشنهاد میکنیم از وبلاگ تصاویر شبکه های اجتماعی به منظور دانلود عکس های باکیفیت بالا استفاده کنید.

 

2. دکمه Save پینترست را اضافه کنید

با اضافه کردن دکمه Save ، مطمئنا پین های بیشتری خواهید گرفت زیرا به افراد یادآوری می کنند که می توانند این پست را پین کنند.

بنابراین، دکمه های اشتراک گذاری در پینترست و دکمه Save پینترست (قبلا Pin It نام داشت) به صفحات وب سایت خود اضافه کنید. این یکی از اولین کارهایی است که باید در بازاریابی پینترست انجام دهید.

 

3. متن تصویر را وارد کنید

هنگامی که کسی تصویری از وبسایت شما را پین می کند، متن تصویر به طور خودکار در توضیحات نمایش داده می شود. بنابراین افزودن متن های مرتبط و واضح به هر تصویر از الزامات و بایدهای بازاریابی پینترست است.

 

4. اضافه کردن پین های Rich

زمانی که پین های Rich را در وبسایت خود فعال می کنید، اطمینان حاصل خواهید کرد که اطلاعات بیشتر به طور خودکار در هر تصویری که پین شده است ظاهر می شود. این کار می تواند تعامل و ترافیک را افزایش دهد، از این رو پین های Rich را در وب سایت خود فعال کنید.

 

چگونه در پینترست تصاویر دوستانه ایجاد کنیم

همانطور که در بالا ذکر شد، برای جذب پین (ذخیره) و افزایش ترافیک باید به وبسایت خود تصاویر اضافه کنید.

اکنون به شما نشان خواهیم داد که چگونه سریع تصاویر مطلوب در پینترست ایجاد کنید که موجب صرفه جویی در هزینه ها ، افزایش پین ها ، پین مجدد و ترافیک می شود.

 

1. ایجاد تصاویر با ابعاد مناسب

قانونی که باید در هنگام ایجاد تصاویر Pinterest رعایت کنید اینست که از تصاویر landscape یا افقی استفاده نکنید. فقط تصاویر پرتره (عمودی) و مربع استفاده کنید.

در واقع Pinterest به شما توصیه می کند تصاویری را که دارای نسبت تصویر 2:3 هستند مثلا 600×900 پیکسل ایجاد کنید. در کل فرمت پرتره یا عمودی و مربع بسیار خوب عمل می کنند. بنابراین نگران نباشید و از ابعاد مختلف تصاویر عمودی و مربع استفاده کنید.

 

2. استفاده از تصاویر پس زمینه منحصر به فرد

استفاده از تصاویر پس زمینه منحصر به فرد یکی از راه های مطمئن برای افزایش جذابیت تصویر شماست. به همین دلیل است که اگر از عکس ها به عنوان تصاویر پس زمینه استفاده می کنید، خودتان عکس بگیرید. اگر از طرح های پس زمینه استفاده می کنید، تصاویر منحصر به فرد و عالی خریداری کنید.

 

یکی از ابزارهایی که در آن می توانید تصاویر پس زمینه منحصر به فرد پیدا کنید PromoRepublic است. شما می توانید به سرعت متن و آیکون به آن اضافه کنید و تصاویر را با این ابزار در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

هنگامی که اینفوگرافیک های رنگی در Pinterest به اشتراک گذاشته می شوند ترافیک جذب می کنند

 

Promo Republic همچنین دارای قالب هایی است که قبلا حاوی تصویر پس زمینه ، متن و … است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که متن را ویرایش کنید، نام تجاری خود را اضافه کنید و تصویر را دانلود کنید.

 

اگر تصمیم به استفاده از تصاویر رایگان داشته باشید، پس عناصر گرافیکی متنوعی به آن اضافه کنید تا منحصر به فرد به نظر برسد. ابزارهایی مانند Canva و Easil دارای تصاویر ، عکس ها و آیکون های رایگان هستند و برای ایجاد تصاویر شبکه اجتماعی مانند پینترست مناسب هستند.

 

3. متن اضافه کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، باید به تصاویر متن اضافه کنید. به این فکر کنید که با این تصویر به چه چیزی می خواهید دست پیدا کنید و متنی انتخاب کنید تا در رسیدن به آن به شما کمک کند و سپس متنی را اضافه کنید که به هدف شما کمک می کند.

به عنوان مثال اگر هدف شما جذب ترافیک است، باید صفحه ای که تصویر به آن مربوط می شود را شرح دهید. پس از اتمام ایجاد تصویر، نام تجاری را اضافه کنید.

Buns in My Oven وبسایتی است که بازاریابی پینترست را به خوبی اجرا می کند.(تصویر زیر)

 

 

تصاویر پس زمینه تصویر منحصر به فردی است که توسط نویسنده گرفته می شود، دارای متنی است که صفحه ای را که تصویر به آن مربوط می شود را توصیف می کند و نشانی اینترنتی روی آن درج شده است. نتیجه این شد که این صفحه بیش از 390،000 بار پین شد.

 

Karly همچنین با ایجاد تصاویر اینفوگرافیک گام های بیشتری در این زمینه برداشته است. این موارد در پینترست بسیار مورد توجه قرار می گیرند.

 

چگونه به طور استراتژیک در Pinterest پین کنیم

هنگامی که وب سایت خود را با تصاویر بهینه سازی می کنید، می توانید برای جذب مشارکت و ترافیک تصاویر را پین کرده و به اشتراک بگذارید. دانستن اینکه بهترین تصاویر را پین کنید نیز بسیار اهمیت دارد.

 

برای کسب بهترین نتایج و جذب حداکثر مشارکت ، باید 20 بار در روز پین کرده یا به اشتراک بگذارید، با این وجود ممکن است بخواهید فقط با چند پین در بهترین زمان شروع کنید. بهتر است به جای اینکه فقط محتوای خود را پین کنید ، محتوای دیگران را نیز پین کنید تا نتایج خوبی کسب کنید.

 

Buffer به شما کمک می کند تا بدانید چه چیزی و در چه زمانی پین کنید. بهترین زمان های ارسال پست از نظر بافر در پینترست شنبه ها و دوشنبه هاست . پس مهم ترین پین های خود را برای این زمان برنامه ریزی کنید.

 

 

تعداد پین ها نیز اهمیت زیادی دارد. در حالت ایده آل، برای بهترین تعامل باید سعی کنید 24 بار در روز، یک بار در هر ساعت پین کنید.

این بسیار زیاد به نظر می رسد، اما اگر شما یک ابزار مانند Tailwind دارید، پیدا کردن، برنامه ریزی و زمانبندی پین ها بسیار آسان تر می شود. پس از اینکه چندین هفته به طور مداوم پین کردید، از Tailwind برای تجزیه و تحلیل پین های خود استفاده کنید. این ابزار بهترین زمان برای پین را پیدا خواهد کرد.

 

 

با کمک Tailwind بهترین زمان برای پین Pinterest را پیدا کنید و همچنین می توانید زمان پین کردن و اشتراک گذاری را اضافه کنید.

به یاد داشته باشید زمانی که از یک وبسایت پین می کنید، همیشه سعی می کنید یک تصویر پرتره یا مربعی را برنامه ریزی کنید. اگر گزینه های دیگری ندارید، تصاویر افقی را پین کنید همانطور که قبلا ذکر شد، تصاویر عمودی یا پرتره در Pinterest بهتر به اشتراک گذاشته می شوند که نتایج مناسب تری در بازاریابی پینترست حاصل خواهد شد.

 

اگر میخواهید اطمینان حاصل کنید تصاویری که پین میکنید  که بیشترین repin یا اشتراک را داشته اند، باید تصاویر اصلی را به جای تصاویر repin پین کنید، زیرا 80% از پین های Pinterest ، تصاویر repin هستند. پین های اصلی با احتمال بیشتری repin می شوند!

 

همچنین قبل از اینکه تصویر خود را پین کنید، یک شرح پین قوی بنویسید. این کار این اطمینان را خواهد داد که وقتی افراد در Pinterest جستجو می کنند در نتایج بالاتر نشان داده می شود و اطمینان حاصل کنید که تصاویر را بر روی بوردهای درست و مرتبط قرار دهید تا تصاویر شما در اختیار مخاطبان هدف قرار گرفته شود. اگر بورد گروهی مرتبط نیز دارید از آنها نیز استفاده کنید.

 

خلاصه شروع کار بازاریابی پینترست

1. برای شروع بازاریابی پینترست ابتدا از تنظیم صفحه Pinterest خود و بهینه سازی وبسایت خود برای Pinterest ، شروع کنید.

 

2. سپس تصاویر مناسب ایجاد کرده و پین کنید.

دنبال کردن گام به گام این فرآیند به شما اطمینان می دهد هم ترافیک و هم تعامل بیشتری جذب کنید.

 

منبع:sonetinfo.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------