تبلیغات ، چاپ ,جذب فالورX

چطوراز وايرلس خانگي بهتر استفاده کنيم؟ 

 

 

 

چطوراز وايرلس خانگي بهتر استفاده کنيم؟

 

حالا که راهي براي خلاص شدن از سيم و کابل پيدا شده، بهتر است روش هاي استفاده بهينه آن را هم ياد بگيريم.

ارتباط بدون سيم (wireless) براي نوت بوک ها از جمله امکانات مهمي است که در سال هاي اخير براي کاربران مهيا شده است. با استفاده از اين سيستم شما از اتصال به اينترنت با استفاده از سيم ها و کابل ها رهايي پيدا مي کنيد که خودش بسيار مهم است.

حال نکاتي وجود دارد که اين امکان را به شما مي دهد که بهترين استفاده را از سيستم بي سيم خود داشته باشيد و از زندگي مدرن ديجيتال بهره بهتري ببريد.


اولين راه

سيگنالي که سيستم هاي بي سيم دريافت مي کنند برد زيادي ندارد و حتي ممکن است ديوار و يا شي حجيمي در آن اختلال ايجاد کند. بنابراين Router را در جايي نصب کنيد که بهترين برد ممکن را دارد.

آن را در مکاني مسطح قرار دهيد و از نزديک کردن آن به اجسام بزرگ بپرهيزيد. بعضي اوقات ممکن است سيستم بدون سيم همسايه ها هم در کار شما اختلال ايجاد کنند بنابراين اطمينان حاصل کنيد که کانالي را انتخاب کرده ايد با ديگر سيستم ها مداخله نمي کند.

 

 

راه دوم

معمولا آنتن هايي که روي دستگاه اصلي wirelessها وصل مي شود کوتاه است اما قابليت دريافت سيگنال از همه جهات را دارد و به همين دليل است که شما مي توانيد در هر نقطه از منزل و يا اتاق کارتان حرکت کنيد و همچنان خط فعال اينترنت داشته باشيد اما به هر حال برد آن کم است.

کاري که شما مي توانيد بکنيد اضافه کردن يک آنتن مستقيم (directional channel) است که روي محل هاي ثابت، سيگنال هاي قوي تري مي دهد. با اين کار شما در محلي که بيشتر در آن از رايانه تان استفاده مي کنيد قوي ترين سيگنال را خواهيد داشت.

 


راه سوم

استفاده از wireless repeater هم راه مناسبي براي بهتر کردن ارتباط شما هست. اين دستگاه ها دقيقا به شکل Router شما کار مي کنند اما به جاي اينکه سيگنال توليد کنند روي سيگنال هاي موجود کار مي کنند. براي داشتن اين سيستم هيچ احتياجي به سيم ها و کابل ها نداريد و با استفاده از آن يک شبکه قوي با ارتباط کامل خواهيد داشت.

 


راه چهارم

راهي وجود دارد که شما مي توانيد قوي تري داشته باشيد. Antenna Booster همان کاري را که گاهي اوقات براي بهتر شدن تصوير تلويزيون مي کند مي تواند براي سيستم wirelessخانه شما هم انجام دهد.

آنتن هاي کوچک فلزي و يا وسايلي که سيگنال ها را به راحتي انتقال مي دهند در اشکال مختلف شرکتي و حتي ايده هاي خانگي همچون قوطي هاي فلزي به شکل صفحات بشقاب ماهواره اي شکل وجود دارند که به شما کمک زيادي مي کنند و با نزديک کردن آن به آنتن wireless خود تفاوت بسياري را در نتيجه احساس مي کنيد.

 

راه پنجم:

upgrade firmware

استفاده از آخرين مدل هاي سخت افزاري براي Router از بهترين راههاست. شرکت هاي توليد کننده اين دستگاه ها در تلاش هستند تا هر ساله اين سيستم ها را ارتقا بخشيده و سرويس بهتري ارائه کنند. در کنار دستگاه هاي Router ارائه شده نيز گاهي اوقات براي بهتر شدن سيگنال ها روش هاي و ابزارهاي مختلفي توسط شرکت ها ارائه مي شود که مفيد است و استفاده از آنها به شما کمک خواهد کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------