کلاهبرداری‌های اقتصادی به شیوه اینترنتی افزایش یافته استاخبار,اخبار تکنولوژی,کلاهبرداری‌ اینترنتی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: کلاهبرداری‌های اقتصادی به شیوه اینترنتی افزایش یافته است.

به گزارش تسنیم از ایلام،  سرهنگ  علی جمالی  عصر امروز در جمع خبرنگاران  اظهار داشت: امروز با توجه به اینکه افراد جامعه چه به صورت مستقیم و چه به صورت غیر مستقیم با اینترنت و تکنولوژی‌های آن در ارتباط هستند، به واسطه ارتباط عامه مردم با اینترنت و عادی شدن این موضوع مجرمان با سوء استفاده از این فضا و راههای مختلف در حوزه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی اقدام به اعمال مجرمانه می‌کنند.

 

وی افزود: از بیشترین جرایمی که درصد بالایی را به خود اختصاص داده ، کلاهبرداری‌های اقتصادی و مشخصاً فیشینگ است که در آن کاربران با مشکلاتی روبرو می‌شوند.

 

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: فیشینگ نوعی از کلاهبرداری‌های اینترنتی است که در آن مجرمان با طراحی وب سایت‌های جعلی و به خصوص درگاه‌های بانکی غیر واقعی و با سرقت اطلاعات کارت بانکی افراد اقدام به خالی کردن حساب آنان می‌کنند.

 

رئیس پلیس فتا ایلام با هشدار به کاربرانی که اقدام به خرید‌های اینترنتی می‌کنند، یادآور شد: افرادی که قصد خرید از فروشگاه‌های اینترنتی دارند در اولین مرحله به دنبال احراز هویت فروشگاه مدنظر باشند و از سازمان‌ها و ارگان‌هایی همچون سایت وزارت صنعت، معدن‌و تجارت و وزارت ارشاد استعلامات لازم را بگیرند.

 

وی در ادامه گفت: از دیگر راه های تشخیص صفحات فیشینگ می‌توان به، پروتکل آن که باید حتماً از نوع HTTPS باشد و مواردی چون دقت در لینک که باید با لینک اصلی سایت مطابقت داشه باشد و در هنگام وارد کردن اطلاعات کارت حساب بانکی از صفحه کلید مجازی استفاده شود و حتماً چند بار کد امنیتی را تغییر داد تا از صحت آن اطمینان حاصل شود.

 

 جمالی در پایان گفت: کاربرانی که اقدام به خریدهای اینترنتی می‌کنند حتماً موارد امنیتی را رعایت کنند و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده جرایم مشابه و سایر جرایم رایانه‌ای مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس   www.cyberpolice.ir بخش تماس‌های مردمی گزارش کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------