تلفن‌های اپل و اندروید در کشورهای اروپایی هک شدندهک تلفن‌های اپل و اندروید،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
به گفته شرکت گوگل، گوشی های اپل و اندروید توسط نرم افزارهای جاسوسی ایتالیایی هک شده اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از رویترز، شرکت گوگل دیروز اعلام کرد که یک شرکت ایتالیایی با استفاده از نرم‌افزار‌های جاسوسی، گوشی‌های هوشمند در ایتالیا و قزاقستان را هک کرده است.

 

آزمایشگاه RCS، برنامه‌های را برای سرقت پیام‌های خصوصی و اطلاعات ۱۰ هزار مخاطب اروپایی توسعه داده است. رگولاتور‌های اروپایی و آمریکایی در حال بررسی قوانین جدید احتمالی در مورد فروش و واردات نرم افزار‌های جاسوسی هستند. سخنگوی آزمایشگاه RCS گفت: محصولات و خدمات ما با قوانین اروپایی مطابقت دارد و به آژانس‌های مجری قانون در بررسی جرایم کمک و هرگونه سوء استفاده از محصولات خود را محکوم می‌کند.

 

گوگل در همین راستا اعلام کرد که اقداماتی را برای محافظت از کاربران سیستم عامل اندروید خود انجام داده و به آن‌ها در مورد این نرم‌افزار‌های جاسوسی هشدار داده است.  یکی از سخنگویان اپل نیز گفت که ما تمام حساب‌ها و برنامه‌های شناخته شده مرتبط با این شرکت هک را حذف کرده‌ایم.

 

براساس گزارش‌ها، صنعت جهانی ساخت نرم افزار‌های جاسوسی در حال رشد هستند و شرکت‌های بیشتری ابزار‌های رهگیری را برای اجرای قانون توسعه می‌دهند. فعالان  جاسوسی نیز در برخی موارد با کمک بد افزارهای جاسوسی ا حقوق بشر و حقوق شهروندی را سرکوب کرده و قوانین آن را نیز نقض  می‌کنند.

 

بیل مارکزاک، محقق امنیتی در آزمایشگاه Citizen گفت: "ابزار آزمایشگاه RCS ممکن است به اندازه Pegasus مخرب نباشد، اما همچنان می‌تواند پیام‌ها را بخواند و رمز‌های عبور را مشاهده کند. این نشان می‌دهد که شرکت‌های فناوری باید ایمنی محصولات خود را در برابر حملات قدرتمند افزایش دهند. "

 

محققان گوگل دریافتند که آزمایشگاه RCS قبلا با شرکت جاسوسی ایتالیایی Hacking Team که به طور مشابه نرم افزار نظارتی برای دولت‌های خارجی ایجاد کرده بود تا از تلفن‌ها و رایانه‌ها استفاده کنند، همکاری می‌کند. بیلی لئونارد، محقق ارشد گوگل گفت: در برخی موارد،  معتقد است ،هکر‌ها از نرم‌افزار جاسوسی RCS استفاده می‌کنند تا با ارائه خدمات اینترنتی دولت‌ها را مورد حمله خود قرار دهند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------