هشدار اپل: آیفون ۱۵ را با کابل گوشی‌های اندرویدی شارژ نکنیدآیفون 15،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
برخی از فروشگاه‌های اپل در چین به مشتریان گفته‌اند که شارژ کردن آیفون ۱۵ با کابل گوشی‌های اندرویدی ممکن است درگاه USB-C را ذوب کند.

به گزراش زومیت، اپل پس از سال‌ها مقاومت، با رونمایی آیفون ۱۵ گوشی‌هایش را به درگاه USB-C مجهز کرد تا دوران درگاه منسوخ لایتنینگ در آیفون به پایان برسد. به‌لطف این تغییر، اگر کاربر گوشی‌های اندرویدی باشید می‌توانید بدون نیاز به تهیه‌ی کابل جدید، سراغ استفاده از آیفون ۱۵ بروید.

 

با وجود سازگاری آیفون ۱۵ با کابل گوشی‌های اندرویدی، اپل به مشتریانش توصیه کرده است که فقط از کابل‌های رسمی استفاده کنند. ظاهراً استفاده از کابل USB-C گوشی‌های اندرویدی باعث داغی بیش‌از‌حد آیفون ۱۵ می‌شود.

 

خبرگزاری CNMO می‌گوید هشدار اپل نخستین‌بار توسط کارمندان برخی از فروشگاه‌های این شرکت در چین اطلاع‌رسانی شده است. به ادعای این وب‌سایت، چینش پین‌های موجود در کابل شارژ آیفون تفاوت‌هایی با کابل شارژ گوشی‌های اندرویدی دارد. زومیت نمی‌تواند این ادعا را به‌طور مستقل تأیید کند.

 

به‌طور مشخص‌تر گفته شده که «شکاف کوچک‌تری بین کانکتورهای ۹ پین و ۱۱ پین وجود دارد.» بدین ترتیب وقتی کابل گوشی‌های اندرویدی را به درگاه USB-C آیفون متصل کنید، کانکتور ممکن است داغ کند و مشکلاتی را برای درگاه به‌ وجود بیاورد. در استفاده‌ی بلندمدت، حتی احتمال ذوب‌ شدن بخش‌های داخلی درگاه وجود دارد.

 

اپل گوشی‌های سری آیفون ۱۵ را بدون آداپتور شارژ عرضه می‌کند، اما کابل در داخل جعبه وجود دارد. قیمت شارژر گوشی‌های آیفون نسبتاً زیاد بوده و این هزینه‌ی اضافی در کنار هزینه‌ی خرید گوشی قرار می‌گیرد. عموماً قیمت گوشی آیفون از قیمت گوشی برندهای دیگر بیشتر است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های کامپیوتر و اینترنت(گرافیک، موبایل و کامپیوتر جیبی، اختراعات جدید، ترفندها و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش کامپیوتر

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023