افشای اطلاعات جدید درباره طراحی آیفون ۱۶ پروآیفون 16،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی
اطلاعات جدیدی که درباره طراحی آیفون ۱۶ پرو منتشر شده‌اند، از تعبیه یک دکمه جدید، اندازه بزرگ‌تر و دوربین قوی‌تر خبر می‌دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از ۹۱ موبایلز، انتظار می‌رود که شرکت «اپل»(Apple) سری جدید «آیفون ۱۶»(iPhone ۱۶) خود را پس از رونمایی در رویداد سپتامبر به بازار وارد کند. تصور گسترده این است که سری ۱۶ آیفون، یک به‌روزرسانی تکاملی باشد اما به نظر می‌رسد که به دکمه جدیدی مجهز شود.

 

اپل سال گذشته از «آیفون ۱۵ پرو» مجهز به «دکمه عملیاتی» یا «اکشن باتن»(Action Button) رونمایی کرد. رندرهای CAD، دکمه دیگری را در سمت راست آیفون ۱۶ پرو آینده نشان می‌دهند.

 

آیفون ۱۵ پرو و پرو مکس برای اولین بار در تاریخ آیفون به فریم تیتانیومی مجهز شدند. ارتقای بعدی در طراحی شامل حاشیه‌های نازک‌تر و گوشه‌های گرد بود. آیفون ۱۶ پرو جدید نیز همین طراحی را دارد اما به نظر می‌رسد با کمی تغییرات همراه است.

 

آیفون 16،اخبار تکنولوژی،خبرهای تکنولوژی

رندرهای CAD که توسط منابع صنعتی گزارش شده‌اند، «دکمه ضبط»(Capture Button) را که تعبیه آن شایعه شده بود، در قسمت زیرین محل معمول قرار گرفتن دکمه پاور نشان می‌دهند. انتظار می‌رود این دکمه با قابلیت لمس خازنی، علاوه بر این که محرکی برای ضبط عکس و فیلم است، ویژگی‌هایی را مانند تنظیم فوکوس و زوم نیز فعال کند. دکمه عملیاتی نیز ممکن است کمی بزرگ‌تر شود.

 

علاوه بر این، گزارش‌هایی نیز درباره ابعاد آینده دستگاه منتشر شدند. ابعاد آیفون ۱۶ پرو، ۴ . ۸ × ۴ . ۷۱ × ۱۴۹.۶ میلی‌متر با نمایشگر ۶.۱ اینچی است. در مقایسه با ابعاد آیفون ۱۵ پرو که ۱۴۶.۶x ۷۰.۶×۸.۲۵ میلی‌متر بود، آیفون ۱۶ پرو کمی بلندتر، پهن‌تر و ضخیم‌تر است. اعداد منتشرشده درباره طول و عرض، شایعات را تایید می‌کنند. با وجود این، براساس شایعات پیشین، یک صفحه‌نمایش ۶.۳ اینچی، حاشیه‌های نازک‌تر و ابعاد جدید بیشتر قابل قبول است.

 

ویژگی «کمرا بامپ»(Camera bump) که برای اولین بار در سری آیفون ۱۱ پرو سال ۲۰۱۹ شاهد بودیم، ادامه خواهد داشت. شایعات اخیر درباره تفاوت ویژگی کمرا بامپ سری جدید و شباهت آن به اسباب‌بازی «فیجت اسپینر»(Fidget spinner) ممکن است نادرست باشند. گوشی آینده دارای سه حسگر دوربین، یک ماژول لیدار، یک میکروفون و یک فلش است.

 

انتظار می‌رود آیفون ۱۶ پرو دارای دوربین تتراپریسم تله‌فوتو 5X  مشابه همتای پیشین خود باشد. آیفون ۱۵ پرو فاقد این دوربین بود و به جای آن یک لنز تله‌فوتو 3X داشت اما اکنون به لطف فضای داخلی بیشتر دستگاه، تعبیه این دوربین امکان‌پذیر است.

 

از دیگر به‌روزرسانی‌های سیستم دوربین می‌توان به دوربین ۴۸ مگاپیکسلی اولتراواید اشاره کرد که به طور انحصاری برای مدل‌های پرو طراحی شده است. انتظار می‌رود این دستگاه دارای گزینه‌های رنگی جدیدی نیز باشد. علاوه بر این، افشای اطلاعات در سال گذشته، حاکی از وجود یک مجموعه باتری جدید با ظرفیت ۳۳۵۵ میلی‌آمپر ساعت است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------