ابداع هوش مصنوعی برای شناسایی تصاویر جعلی اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی, هوش مصنوعی
محققان شرکت ادوب و دانشگاه برکلی با همکاری یکدیگر موفق به ابداع سیستم هوش مصنوعی شده اند که مشخص می کند آیا چهره های موجود در یک عکس جعلی و دستکاری شده هستند یا خیر. 

به گزارش فارس به نقل از تک کرانچ، استفاده از نرم افزار فوتوشاپ یا دیگر سیستم های پیشرفته برای دستکاری چهره ها در عکس های مختلف روز به روز در حال افزایش است. تشخیص این موضوع نیز روز به روز دشوارتر می شود.

 

حال پژوهشگران ابزاری را ابداع کرده اند که نه تنها مشخص می کند آیا چهره ای با فوتوشاپ دستکاری شده یا خیر، بلکه می توان از آن برای بازگرداندن چهره دستکاری شده به حالت عادی و پی بردن به واقعیت نیز استفاده کرد.

 

 اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی, هوش مصنوعی

 

باید توجه داشت که این ابزار هوش مصنوعی تنها برای کشف دستکاری های انجام شده با نرم افزار فوتوشاپ و به خصوص شناسایی استفاده از قابلیت Face Aware Liquify کاربرد دارد. بنابراین تا طراحی ابزاری که بتواند تمامی دستکاری های انجام شده در چهره افراد با نرم افزارهای گوناگون را تشخیص دهد، راه درازی در پیش است.

 

ابزار یادشده از زمان ابداع تا به حال توانسته طیف گسترده ای از دستکاری ها در چهره افراد مختلف با استفاده از نرم افزار فوتوشاپ را تشخیص دهد و عکس های دستکاری شده را به حالت اول بازگرداند. میزان دقت این ابزار هوش مصنوعی 99 درصد برآورد شده است.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------