اینترنت اکسپلورر از ویندوز ۱۱ حذف شد اکسپلورر  ,اخبار تکنولوژی ,خبرهای تکنولوژی
در مرحله ای از زمان ای از عمر ویندوز ۱۰، می توانستید هم زمان اینترنت اکسپلورر، نسخه قدیمی Microsoft Edge و مرورگر Edge جدید دارای سیستم عامل Chromium را نصب کنید. این سه مرورگر، تصویر کاملی از تقلای مایکروسافت (Microsoft) در دنیای مرورگرهای وب در دهه قبل بوده است. مرورگر اینترنت اکسپلورر طی سال های گذشته کم کم کاربران خود را از دست داده و در گام آخر از ویندوز ۱۱ نیز کنار گذاشته شد.

به گزارش آیتی رسان، روز قبل، شرکت مایکروسافت (Microsoft) اعلام نمود که اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۱ غیر فعال خواهد شد. پيشتر ، بنظر میرسید که آخرین میخ بر تابوت اینترنت اکسپلورر در تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲ زده خواهد شد. اما تازه ترین گزارشات، حاکی از حذف کامل این مرورگر از ویندوز ۱۱ است.

 

سخنگوی مایکروسافت طی مصاحبه ای عنوان نمود که برنامه اینترنت اکسپلورر ۱۱ در ویندوز ۱۱ در دسترس نبوده و Microsoft Edge مرورگر پیش فرض برای ویندوز ۱۱ خواهد بود. موتور MSHTML نیز به عنوان بخشی از سیستم عامل ویندوز ۱۱ برای شبیه سازی حالت اینترنت اکسپلورر در Microsoft Edge در نظر گرفته شده است.

 

اینترنت اکسپلورر در نسخه لو رفته ی ویندوز ۱۱ نیز وجود ندارد. البته حضور اینترنت اکسپلورر در ویندوز ۱۱ را محتمل به نظر نمی رسید، اما مایکروسافت یادآور گشت که نسخه های LTSC ویندوز ۱۰ همچنان در سال آینده اینترنت اکسپلورر را در خود خواهند داشت. براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، گزینه حذف اختیاری این مرورگر از تاریخ ۱۵ ژوئن ۲۰۲۲ برای کاربران ویندوز فوق الذکر نیز مهیا خواهد بود. ویندوز ۱۱ اینترنت اکسپلورر را به طور کامل حذف نموده و اگر از میانبرهایی مانند iexplore نیز استفاده کنید، به مرورگر Microsoft Edge هدایت خواهید شد.

 

پس از ۲۰ سال، سرانجام نخستین نسخه جدید ویندوز بدون مرورگر اینترنت اکسپلورر منتشر می شود. این مرورگر، اولین بار در سال ۱۹۹۷ و برای ویندوز ۹۵ منتشر شد. انتشار این نسخه از ویندوز، تنها یک سال پس از عرضه اینترنت اکسپلورر در اکتبر ۱۹۹۷ به بحران و جنگ ایالات متحده علیه انحصار مایکروسافت منجر شد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------