بهترین انواع شیرینی برای مراسم خواستگارینان شیرینی خواستگاری, گل و شیرینی خواستگاری, شیرینی مناسب خواستگاری

شیرینی مناسب خواستگاری

 

چه شیرینی برای خواستگاری ببریم؟

خواستگاری یک مراسم سرنوشت ساز برای دختر و پسر است، در این جلسه کوچک ترین چیزها هم مورد توجه خانواده ها خواهد بود. انتخاب شیرینی مناسب هم از جمله مواردی است که هم خانواده عروس و هم داماد باید به آن دقت کنند. در این مطلب از بیتوته شما را انواع شیرینی که برای مراسم خواستگاری مناسب است آشنا می کنیم.

چه نوع شیرینی برای مجلس خواستگاری مناسب است؟

خواستگاری یک جلسه رسمی و بااهمیت است و جزو رسوم قدیمی ایرانیان است. انتخاب شیرینی مناسب برای جلسه خواستگاری بسیار مهم است. برای خرید بهترین شیرینی برای خواستگاری باید به یک شیرینی فروشی نامدار و مطمئن مراجعه کنید؛ جایی که خیالتان از کیفیت و تازگی مواد اولیه به کار رفته در تهیه شیرینی، طعم و عطر آن راحت باشد. لازم است که در این مورد به یکسری نکات توجه کنید.

 

انواع شیرینی خواستگاری, اهمیت کیفیت شیرینی در خواستگاری, شیرینی خواستگاری

اهمیت کیفیت و طعم شیرینی در جلسه رسمی خواستگاری

 

• تعداد مهمان ها

باید به گونه ای تعداد افراد حاضر در جلسه خواستگاری را تخمین بزنید که شیرینی در جلسه کم نیاید. این نکته مهمی است که عدم توجه به آن، باعث می شود که به شما به چشم یک فرد خسیس یا بی تدبیر نگاه کنند. قضاوت افراد در جلسه اول خواستگاری در ادامه روند و به سرانجام رسیدن این آشنایی تاثیر زیادی دارد. اگر تعداد افراد حاضر در مجلس خواستگاری شما زیاد است، بهتر است که شیرینی های مینیاتوری و کوچک که تنوع بالایی هم دارند را انتخاب کنید؛ زیرا هم به صرفه تر هستند و هم به دلیل اندازه کوچکشان خوردن و سروشان راحت تر است.

 

• سلیقه و ذائقه متفاوت افراد حاضر

ممکن است در جلسه خواستگاری شما، کودک و سالمند، فرد دارای بیماری خاص مانند دیابت یا دارای آلرژی به موادغذایی یا حتی فردی که دارای رژیم غذایی کاهش وزن است، وجود داشته باشند. برای اینکه نشان  دهید که به این نکته مهم توجه کردید؛ بهتر است که از خرید یک نوع شیرینی بپرهیزید. خرید چند مدل شیرینی برای جلسه خواستگاری بهتر است. سعی کنید شیرینی هایی خریداری کنید که مواد آلرژی¬زا در آن ها کم باشد تا از بروز مشکل احتمالی در شخصی که ممکن است به آن ماده غذایی آلرژی داشته باشد، پیشگیری کرده باشید.

 

• زمان مجلس خواستگاری

اینکه مهمانی عصر یا بعد شام برگزار می شود، بر روی انتخاب نوع شیرینی بسیار موثر است. اگر مهمانی خواستگاری در عصر برگزار می شود، بهتر است از شیرینی های سنتی و خشک استفاده کنید تا مهمان ها از خوردن آن ها در کنار چای عصرانه خود لذت ببرند. اگر مهمانی شما بعد شام است، دسرها گزینه بهتری خواهند بود.

 

تزیین ظرف میوه و شیرینی خواستگاری, تزیین جعبه شیرینی خواستگاری

هنگام خرید شیرینی خواستگاری باید به بسته بندی آن دقت کنید

 

بسته بندی شیرینی خواستگاری

اگر خانواده عروس هستید؛ باید به تزئین و چیدمان شیرینی ها در داخل دیس یا سینی مناسب توجه کنید. بهتر است که شیرینی های رنگی و زیبا خریداری کنید، سعی کنید با چیدمانی زیبا آن ها را داخل سینی قرار دهید و حتی برای نشان دادن بیشتر ذوق و سلیقه خود، برای تزئین سینی از گل طبیعی استفاده کنید. البته توجه کنید که دیس شیرینی را بیش از حد شلوغ نکنید.

 

به عنوان خانواده داماد علاوه بر توجه به کیفیت و تازگی شیرینی، تزئین و ظاهر بسته بندی آن نیز اهمیت دارد. یک جعبه شکیل انتخاب کنید و سپس آن را با روبان های زیبا و پهن و حتی گل های طبیعی تزئین نمائید. اینکار نشان دهنده سلیقه و اهمیت جلسه خواستگاری برای شما به عنوان طرف داماد است و یک امتیاز محسوب می شود! بهتر است برای این مجلس بهترین ها را از گل و شیرینی انتخاب کنید تا از این طریق اثر مثبتی بر خانواده عروس بگذارید.

 

معرفی انواع شیرینی خواستگاری شیک

بهترین نوع شیرینی برای مجالس خواستگاری شیرینی های مینیاتوری هستند. تنوع بالا، سرو آسان، خوردن راحت و بدون ریختن مواد شیرینی بر روی زمین و لباس، به صرفه بودن از نظر اقتصادی از اصلی ترین دلایلی هستند که باعث می شوند به شما شیرینی های کوچک را پیشنهاد کنیم.

 

شیرینی های محلی و اصیل هر منطقه و شهر معمولا این ویژگی ها را دارند. با توجه به این دلایل، انتخاب شیرینی تر برای جلسه خواستگاری چندان گرینه مناسبی نیست. شیرینی های مانند انواع تارت، شیرینی دانمارکی، شیرینی کره ای، ساق عروس، نخودچی، انواع باقلوا و شیرینی های سنتی مثل نان خرمایی و نان برنجی کرمانشاه، شیرینی سنتی یزد یا کلمپه کرمان و غیره در شیرینی فروشی ها تولید می شوند که می توانید از بین آن ها شیرینی موردنظر خود را انتخاب کنید. 

 

با تمام این موارد اگر باز هم تمایلی به بردن شیرینی خشک برای مراسم خواستگاری خود ندارید و همچنان اصرار به خرید شیرینی های تر دارید؛ ما به شما پیشنهاد می کنیم که شیرینی های تر کوچکتر و میوه ای را انتخاب کنید.

 

1- شیرینی تارت میوه‌ای

یک شیرینی تارت میوه ای تازه در کنار چای خواستگاری بهترین گزینه خواهد بود، بدون دردسر و خوشمزه.

 

شیرینی خواستگاری, بهترین شیرینی برای مراسم خواستگاری, تزیین ظرف میوه و شیرینی خواستگاری

تارت میوه ای، شیرینی خوشمزه برای خواستگاری

 

2- شیرینی تارت گردو

از شیرینی تارت گردو می توانید در مراسم رسمی خود مانند خواستگاری استفاده کنید. ترکیبات اصلی آن مغز گردو و بادام و شکلات است.

 

گل و شیرینی خواستگاری, شیرینی مناسب خواستگاری, بهترین شیرینی برای خواستگاری

تارت گردویی شیرینی مناسب برای خواستگاری

 

3- شیرینی پاپیون

طعم لذیذ و ترد بودن شیرینی پاپیون آن را به یکی از مناسب ترین شیرینی های موجود در بازار برای مراسم خواستگاری تبدیل کرده است.

 

شیرینی مناسب خواستگاری, بهترین شیرینی برای خواستگاری, انواع شیرینی خواستگاری

شیرینی پاپیونی؛ یک شیرینی ترد و لذیذ برای مهمانی خواستگاری

 

4- شیرینی دانمارکی

یک شیرینی پرطرفدار که در ایران به آن شیرینی گل محمدی هم گفته می شود. این شیرینی خوش خوراک و مناسب برای هر نوع مجلس و مهمانی است.

 

تزیین ظرف میوه و شیرینی خواستگاری, تزیین جعبه شیرینی خواستگاری

شیرینی دانمارکی مناسب برای مراسم خواستگاری 

 

5- شیرینی کره ای

یک شیرینی محبوب برای مراسم های مهم و رسمی، قطعا شیرینی کره ای است.

 

گل و شیرینی خواستگاری, شیرینی مناسب خواستگاری, بهترین شیرینی برای خواستگاری

شیرینی نرم و محبوب کره ای مناسب برای خواستگاری

 

6- انواع شیرینی باقلوا

باقلوا یک شیرینی لاکچری و پرمغز است. کمتر کسی است که باقلوا را نپسندد. البته حواستان به افراد دارای دیابت باشد! این شیرینی اصیل دارای انواع مختلفی در سراسر ایران و کشورهای عربی و ترکی است. در ایران باقلوا یزدی، باقلوا قزوینی، باقلوا کرمانشاهی و باقلوا ترکی و باقلوا عربی معروف هستند.

 

شیرینی مناسب خواستگاری, بهترین شیرینی برای خواستگاری, انواع شیرینی خواستگاری

باقلوا پسته ای، خوش رنگ و لعاب برای مراسم خواستگاری

 

7- شیرینی نخودی

این شیرینی خوش طعم دارای بافتی نرم است؛ زیرا از آرد نخود تهیه می شود. جهت زیبایی می توانید انواع چند رنگ شیرینی نخودچی را خریداری کنید.

 

تزیین ظرف میوه و شیرینی خواستگاری, تزیین جعبه شیرینی خواستگاری

شیرینی نخودچی مناسب همراه با چای خواستگاری

 

8- شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی در عین محبوبیت و خوشمزه بودن، بسیار به صرفه است، پس می توانید برای پذیرایی از این نوع شیرینی استقاده کنید.

 

گل و شیرینی خواستگاری, شیرینی مناسب خواستگاری, بهترین شیرینی برای خواستگاری

شیرینی نارگیلی؛ یک شیرینی محبوب برای مجلس خواستگاری

 

9- شیرینی گردویی

پخت و ظاهر شیرینی گردویی همانند شیرینی نارگیلی است. اگر شیرینی نارگیلی را برای مراسم خواستگاری خود انتخاب کردید، بهتر است برای شیرینی مکمل آن، شیرینی گردویی هم خریداری کنید.

 

 بهترین شیرینی برای مراسم خواستگاری, تزیین ظرف میوه و شیرینی خواستگاری, تزیین جعبه شیرینی خواستگاری

شیرینی گردویی خوشمزه برای خواستگاری

 

جمع بندی:

همانطور که گفتیم بهتر است که برای خواستگاری شیرینی های خشک و کوچک را در الویت قرار دهید؛ زیرا خوردن شیرینی های خامه ای و بزرگ مانند ناپلئونی واقعا سخت است، آن هم در یک جلسه رسمی و سرنوشت ساز! به کیفیت، تازگی و طعم شیرینی ها توجه کنید؛ زیرا قطعا هیچ کسی نمی خواهد که با بردن شیرینی مانده و نامناسب در اولین جلسه خواستگاری، سرافکنده شود.

 

علاوه بر خود شیرینی، بسته بندی و شکیل بودن جعبه شیرینی هم بسیار مهم است؛ بنابراین سعی کنید که جعبه شیرینی را برای خواستگاری با روبآن های پهن و زیبا تزئین کنید تا اهمیت جلسه را به میزبان خود نشان دهید. امیدواریم با استفاده از لیست شیرینی های موجود در این مقاله، بهترین و مناسب ترین شیرینی را برای مجلس خواستگاری خود انتخاب و تهیه کنید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------