راهنمای جامع خرید مایکروفر + تصاویرمایکروفر,خرید مایکروویو,راهنمای خرید مایکروویو

راهنمای خرید مایکروفر

 

آشنایی با نحوه خرید مایکروفر:

اگر به دنبال یک مایکروویو جدید هستید، این راهنمای خرید همان چیزی است که به آن نیاز دارید. با مطالعه ی آن می توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

با وجود مایکروویو در آشپزخانه شما ساعات بیشتری از عمرتان را ذخیره می کنید، حتی اگر این مهم ترین پیشرفت تکنولوژی در زمان ما نباشد. در حالی که تصمیم گیری در مورد خرید یا عدم خرید مایکروویو یک تصمیم ساده است، درک انتخاب گسترده گزینه های مایکروویو یک چالش کاملا متفاوت است. ما راهنمای خرید مایکروفر را در زیر قرار داده ایم که به شما کمک می کند بهترین مایکروفر را برای آشپزخانه خود پیدا کنید.

 

مایکروویوها ممکن است برای اولین بار در زمان تولیدشان یک وسیله ی لوکس به نظر می رسیدند، اما برای اکثریت ما، مدت هاست که به یک ضرورت تبدیل شده اند. در واقع، امروزه 77 درصد خانوارها دارای یک خانه هستند و با توجه به اینکه معمولاً بین 7 تا 12 سال عمر می کنند، هر صاحب خانه در نهایت نیاز به سرمایه گذاری در خانه جدید دارد. راهنمای ما را بررسی کنید تا آنچه را که باید قبل از خرید مایکروویو بدانید و در ذهن داشته باشید توضیح می دهد.

 

راهنمای خرید مایکروفر

اکنون اولین قدم در راهنمای خرید مایکروفر این است که نوع مایکروفر مورد نظر یا مورد نیاز خود را انتخاب کنید. در اینجا درک دقیقی از انواع مایکروفر‌های موجود در بازار برای کمک به درک نیازهای خود آورده شده است :

 

1. نوع مایکروفر را انتخاب کنید

نوع مایکروویویی که خریداری می کنید به کیس مورد استفاده شما و چیدمان طراحی آشپزخانه شما بستگی دارد. اگر در حال ساخت خانه یا بازسازی کامل آشپزخانه خود هستید، چند مدل مایکروویو وجود دارد که می تواند با خانه شما ترکیب شود. در غیر این صورت، شما قطعا باید یک مایکروویو را انتخاب کنید که از نظر اندازه و نوع به بهترین وجه مناسب منطقه موجود شما باشد.

 

مایکروفر انفرادی یا سولو

در دسته اجاق های مایکروویو، مایکروویو انفرادی انواع اولیه یا پایه هستند. اینها ابتدایی ترین اجاق های مایکروویو هستند و برای کارهایی مانند گرم کردن مجدد و یخ زدایی مناسب هستند. در مقایسه با سایر مدل های مایکروویو مانند گریل و کانوکشن، مدل انفرادی ارزان تر است. با این حال، مایکروویو انفرادی را نمی توان برای کباب کردن یا پخت استفاده کرد.

 

مایکروفر گریل

یک اجاق مایکروویو گریل دارای عملکردی مشابه با مایکروویو سولو با ویژگی گریل اضافی برای کباب کردن گوشت و سبزیجات است. مجموعه ای از کویل های گریل به کباب کردن، برشته کردن یا برشته کردن کمک می کند. مایکروویو گریل برای افرادی که به دنبال مایکروویوهایی هستند که می توانند غذا را کباب کنند و گرم کنند اما علاقه مندان به پخت نیستند، مناسب است.

 

مایکروویو کانوکشن

اجاق مایکروویو کانوکشن دارای یک عنصر گرمایشی است که امواج گرما تولید می کند و یک فن که هوای گرم را برای پخت و پخت سریع غذا به گردش در می آورد. از نظر فنی، اجاق مایکروویو کانوکشن دارای یک فن است که به طور موثر و یکنواخت امواج گرما را توزیع می کند و پخت عالی غذا را امکان پذیر می کند. برای پخت کیک، پیتزا و کلوچه، یک فر کانوکشن همان چیزی است که شما نیاز دارید. قابلیت گریل کردن و پخت جداگانه یا همزمان اجاق های مایکروویو کانوکشن را به همه کاره ترین اجاق های مایکروویو تبدیل می کند.

 

مشاور خرید مایکروویو,راهنمایی خرید مایکروویو,خرید مایکروفر

نمونه هایی از مدل مایکروفرها و یا مایکروویو

 

نمونه هایی دیگر از انواع مایکروفرهای موجود در بازار :

مدل های روی پیشخوان

متداول ترین و محبوب ترین مدل های مایکروفر روی پیشخوان هستند. معمولاً قیمت آن ها از انواع دیگر کمتر بوده و نصب و راه اندازی آن ها نیز از مدل های دیگر راحت تر است. تنها کافی است تا یک جای مناسب بر روی پیشخوان آشپزخانه خود تعیین کنید و مایکروفر را بر روی آن قرار دهید. سیم برق را به پریز متصل کرده و از دستگاه استفاده کنید.

 

عیب این مدل ها این است که فضایی را اشغال می کنند. اگر آشپزخانه کوچکی دارید و فضای روی پیشخوان شما محدود است باید اندازه ی کوچک این مدل را انتخاب کنید و یا به سراغ مدل های دیگر بروید. فضای داخلی آن نسبت به مدل های دیگر کمتر است. این مدل ها نسبت به دیگر مدل ها ارزان تر است.

 

مدل بالای پیشخوان

یکی دیگر از انواع مدل های محبوب مایکروفرها مدل های بالای پیشخوان هستند. و فضای روی پیشخوان را اشغال نمی کنند. این مدل ها به نوعی توکار محسوب می شوند و بخشی از فضای بالای پیشخوان را به خود اختصاص می دهند. برخی از این نوع مدل مایکروفر در قسمت پایین خود دارای هود هم هستند و چندکاره محسوب می شوند. بازه قیمت این نوع مایکروفرها نیز مناسب بوده و خریداران می توانند انتخاب های متنوعی داشته باشند.

 

مدل های توکار

مدل های توکار پیشرفته ترین و به نوعی جدیدترین مدل های مایکرفرها هستند. محل قرار گیری انها در داخل کابینت ها و به اصطلاح توکار بوده و در انواع نسخه های کشویی و غیر کشویی موجود هستند.

 

مایکروویو, مدل های متفاوت مایکروفر, آشنایی با انواع مایکروفر

مدل مایکروفرهای توکار

 

2. به دنبال چه ظرفیت ایده آل مایکروویو باشید ؟

پس از اینکه ایده ای در مورد نوع اجاق مورد نیاز خود داشتید، باید ظرفیت ایده آل مایکروویو را که برای شما مناسب است بدانید. راهنمای خرید اجاق مایکروویو به شما کمک می کند تا نیازهای ظرفیت خود را در اینجا درک کنید:

 

تولیدکنندگان معمولاً حجم مایکروویو (بر حسب لیتر) را بیان می کنند که شامل کل فضای داخلی حفره می شود. با این حال، این حجم با آنچه که ما اندازه گیری می کنیم متفاوت است، زیرا بخش قابل توجهی از آن در واقع قابل استفاده نیست.

 

طولانی ترین جسم استوانه ای که می تواند در داخل فر بچرخد در حالی که صفحه گردان خاموش است، حداکثر ظرفیت مفید برای مصرف کنندگان است. هیچ یک از مارک هایی که ما به آنها نگاه کردیم اندازه حفره های قابل استفاده خود را فاش نمی کنند. حجم کامل حفره، که حدود 35 تا 45 درصد کمتر از حجم نامی است، با حجم به اصطلاح نامی نیز مطابقت ندارد. حجمی که در آن صفحه گردان در داخل حفره می چرخد ​​حجم قابل استفاده است.

 

ظرفیت مایکروویو که برای شما ایده آل است به تعداد اعضای خانواده و تعداد دفعات استفاده از مایکروویو بستگی دارد. ظرفیت اجاق مایکروویو بر حسب لیتر محاسبه می شود. در هند، مردم بیشتر از مایکروویو برای گرم کردن غذا استفاده می کنند تا برای پخت و پز. به طور متوسط، یک خانوار دو تا سه نفره تنها به 20 لیتر نیاز دارد. یک خانواده متوسط ​​بین 21 تا 30 لیتر و یک خانواده بزرگ با آشپزخانه بزرگ به بیش از 30 لیتر نیاز دارد.

 

سایز خانواده نوع مایکروویو ظرفیت ایده آل
2-4 عضو مایکروفر انفرادی 15-20 لیتر
2-4 عضو مایکروویو گریل یا مایکروفر کانوکشن 21 تا 30 لیتر
4-6 عضو مایکروفر انفرادی 25 تا 30 لیتر
4-6 عضو مایکروویو گریل یا مایکروفر کانوکشن 32 لیتر و بالاتر

 

ویژگی های محبوبی که باید در هنگام خرید مایکروویو به آنها توجه کنیم :

بیایید به بخش جذاب خرید مایکروویو بپردازیم - ویژگی ها! هر محصولی با ویژگی های جذاب جدید خود به بازار عرضه می شود. بنابراین، در این راهنمای خرید مایکروویو، بیایید به بررسی و درک ویژگی های محبوبی که در واقع در مایکروویو خود می خواهید بپردازیم:

 

1. منوی طبخ خودکار

در دسترس بودن ویژگی طبخ خودکار، پخت و پز در مایکروویو را به طرز شگفت انگیزی آسان می کند. پخت و پز در مایکروویو به تنظیمات کمی نیاز دارد، مانند وات برق، زمان پخت و ترکیب گریل که ممکن است برای تازه کارها چالش برانگیز باشد.

 

با این حال، با این گزینه منوی پخت خودکار، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نوع غذایی را که می خواهید طبخ کنید، مشخص کنید و مایکروویو به طور خودکار توان و زمان پخت را بر اساس وزن مورد و حالت پخت انتخاب شده تغییر می دهد.

 

به عنوان مثال، تنها کاری که برای ایجاد پاپ کورن باید انجام دهید این است که دکمه پاپ کورن را فشار دهید. یا برای پخت برنج، به سادگی می توانید حالت پخت برنج را انتخاب کنید.

 

نکته هایی برای خرید مایکروفر,مایکروویو, مدل های متفاوت مایکروفر

منوی پخت خودکار مایکروویو

 

2. یخ زدایی کنید

با استفاده از مایکروویو یخ زدایی کنید، این یک عملیات مایکروویو است که به طور خاص برای گرم کردن مواد غذایی منجمد طراحی شده است. اگر گهگاه مواد غذایی منجمد مانند گوشت و سبزیجات را می پزید، این یک ویژگی ضروری است. و این حتی برای یخ زدایی باقیمانده مواد غذایی مفید است.

 

3. از قبل گرم کنید

قبل از شروع پخت و پیروی از دستور پخت، فر باید به دمای مشخصی برسد. اگر می خواهید کیک بپزید یا در مایکروویو پیتزا بپزید، این کار ضروری است. بنابراین، باید مایکروویو را روشن کنید و صبر کنید تا دمای مورد نظر به دست آید یا داغ شود. قبل از خرید، مشخصات زمان پیش گرم شدن مایکروویو را بررسی کنید.

 

4. قفل کودک

اگر با بچه ها زندگی می کنید، ممکن است ناخواسته دست هایشان را در مایکروویو بگذارند. بنابراین، امکانات قفل کودک توسط این ویژگی ها فراهم می شود. به طور معمول، کدی که به عنوان رمز عبور برای باز کردن قفل عمل می کند برای تسهیل این قفل کودک استفاده می شود.

 

هنگام پخت، فضای داخلی مایکروویو کانوکشن کاملاً داغ می شود، بنابراین قفل کودک یک الزام مطلق است. قفل کودک حتی پد لمسی را در جلو قفل می کند و عملکرد آن را غیرفعال می کند تا کودکان نتوانند به اشتباه با تنظیمات آشپزی بازی کنند.

 

خرید مایکروویو,راهنمای خرید مایکروویو,مشاور خرید مایکروویو

وجود قفل کودک در مایکروویو

 

5. مصالح ساختمانی داخلی

مایکروفرها پس از چند ماه استفاده از داخل کثیف می شوند. و در حالی که غذای خود را گرم می کنید، گاهی اوقات غذای حاوی سس ممکن است آنقدر بجوشد که ریخته شود و باعث به هم ریختگی داخل مایکروویو شود. معمولاً توصیه می شود مایکروویو خود را پس از چند هفته استفاده از داخل تمیز کنید. توصیه می شود مایکروویویی را انتخاب کنید که داخل آن سرامیکی باشد، این مایکروویوها به راحتی تمیز می شوند و خراش یا تغییر رنگ نمی دهند.

 

3. پنل لمسی در مقابل هارد پنل

شما باید بین یک صفحه لمسی یا یک پانل سخت برای مایکروویو یکی را انتخاب کنید:

 

مدل های مختلف مایکروویو با انواع مختلفی از پنل های کنترل بسته به محدوده قیمتی که در آن عرضه می شوند، عرضه می شوند. این ها معمولاً از سه نوع هستند: مکانیکی، نوع صفحه ای تاک، و لمسی پر. شماره گیر مکانیکی و تاکت معمولاً در مدل های ارزان قیمت به عنوان بادوام تر بودن و آسان بودن برای استفاده دیده می شوند.

 

پنل های لمسی، طراحی مایکروویو شما را بهبود می بخشد. این قابلیت، مشابه گوشی با صفحه لمسی است که قسمت هایی را مشخص کرده اند که با قرار دادن انگشت روی آن ها با آن کار می کنید. این قابلیت برای مایکروویوهای رده بالا وجود دارد.

 

در حالی که این نباید عامل تعیین کننده باشد، به طور کلی کنترل پنل، کنترل مکانیکی و کنترلی بسیار بادوام تر است. و اینها همچنین بازخورد تاکتیکی را در حین استفاده از آن ارائه می دهند، بنابراین معمولاً توسط اکثر کاربران ترجیح داده می شوند.

 

4. چه لوازم جانبی مایکروویو مهم هستند ؟

در مرحله بعد باید انتخاب کنید که کدام لوازم جانبی مایکروویو برای آنها مهم است و کدام نه.

 

وب سایت های خرید آنلاین با انواع لوازم جانبی مایکروویو، مانند دستکش مایکروویو، ظروف قابل استفاده در مایکروویو، کارد و چنگال، کاسه، ظروف و همچنین پایه مایکروویو که می تواند بر روی دیوار نصب شود. در صورتی که از مایکروویو زیاد استفاده می کنید آن را روی پیشخوان آشپزخانه قرار بدهید. اما اگر از آن گاهی اوقات از آن استفاده می کنید در قسمتی پوشیده قرار بدهید.

 

جوجه گردان

یک لوازم جانبی منحصر به فرد برای کباب کردن، جوجه گردان است. برای دستیابی به کباب کردن مناسب، از میله پایه فولادی موتوردار استفاده می شود. میله جوجه گردان، کباب کردن مرغ، گوشت گوسفند و پنیر را ساده می کند. با این حال، اضافه شدن لوازم جانبی جوجه گردان قیمت آن را بالاتر می برد. جوجه گردان ها به دو صورت افقی و عمودی وجود دارند. توزیع گرما در جوجه گردان هایی که افقی هستند بهتر است.

 

نکته هایی برای خرید مایکروفر,مایکروویو, مدل های متفاوت مایکروفر

لوازم جانبی مایکروویو

 

6. آیا به فناوری اینورتر در مایکروویو نیاز دارید ؟

در نهایت، خریدار باید دریابد که آیا در مایکروفری که برای خرید انتخاب می کند به فناوری اینورتر نیاز دارد یا خیر.

 

اگرچه فناوری اینورتر هنوز در مایکروویوها نسبتاً غیر معمول است، اما مدل های مختلفی در دسترس هستند. با استفاده از فناوری اینورتر، می توانید غذای خود را به طور یکنواخت و در دمای پایین تر بپزید. انواع غذایی که می توانید با اکثر مایکروویوها بپزید محدود است. از آنجایی که آنها تنظیمات دمای زیادی را ارائه نمی دهند (مایکروویوهای همرفتی یک استثنا واضح هستند). اگر چه آنها امکانات شما را افزایش می دهند، اما مایکروویوهای اینورتر هنوز به اندازه دستگاه های همرفت سازگار نیستند. اگر این چیزی است که به آن علاقه دارید، برخی برندها مایکروویو بسیار محبوبی از فناوری اینورتر تولید می کنند که بازخوردهای مثبت زیادی از مشتریان دریافت کردند.

 

قابلیت های دیگر

برخی مدل های جدید مایکروفرها، قابلیت تشخیص رطوبت را نیز داشته و خشک شدن مواد غذایی را هنگام پخت و گرم کردن به کاربر اطلاع می دهد. برخی مدل های دیگر نیز مجهز به صفحه نمایش دیجیتال بوده و قابلیت های متعدد دیگری را برای پخت در اختیار کاربر قرار می دهد.

 

نتیجه گیری راهنمای خرید مایکروفر

در خاتمه، خرید مایکروفر نیاز به بررسی دقیق نیازها، بودجه و ترجیحات شما دارد. با کمک این راهنمای خرید مایکروفر، اکنون درک بهتری از انواع مختلف مایکروفرها، ویژگی های آنها و نحوه انتخاب مناسب برای آشپزخانه خود دارید. به یاد داشته باشید که ویژگی های ایمنی مانند قفل کودک و خاموش شدن خودکار را در اولویت قرار دهید و یک مایکروویو با ظرفیت متناسب با نیازهای خانواده خود انتخاب کنید. با انجام این کار، می توانید تصمیمی آگاهانه بگیرید و از راحتی و تطبیق پذیری که مایکروویو برای خانه شما به ارمغان می آورد لذت ببرید.

 

علاوه بر این، خواندن نظرات و مقایسه ی قیمت ها قبل از خرید نهایی، بسیار مهم است. به دنبال مارک ها و مدل های معتبری باشید که گارانتی و پشتیبانی پس از فروش خوبی ارائه می دهند. فراموش نکنید که طراحی و سبک مایکروفر را نیز در نظر بگیرید، زیرا می تواند به زیبایی کلی آشپزخانه شما بیفزاید. با کمک این راهنمای خرید مایکروفر، می توانید با اطمینان در بازار حرکت کنید و مایکروویو مورد نظر خود را پیدا کنید که تمام نیازهای شما را برآورده کند. روی یک مایکروویو با کیفیت سرمایه گذاری کنید و از مزایای بسیاری که برای سال های آینده ارائه می دهد لذت ببرید.

 

گردآوری : بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------