نشانه هایی که نباید یک شغل را قبول کنید 

تمرکز خود را روی پیدا کردن شغلی قرار دهید که کاملا با معیارهای شما متناسب باشد

 

در این مطلب ۶ نشانه ای که به شما می گوید نباید یک شغل را قبول کنید با شما به اشتراک گذاشته شده است که به شما کمک می کند در مورد تصدی یک شغل جدید آگاهانه تر عمل کنید.

 

بر اساس اعلام پلتفرم کاریابی TalentWorks، تصدی یک شغل به‌ طور متوسط حدود سه ماه به طول می‌انجامد. این زمانی طولانی برای متمرکز کردن ذهن برای مصاحبه، آماده‌سازی و بهترین تاثیرگذاری برای استخدام است. بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از کسانی که به دنبال شغل هستند، نشانه های خطر را نادیده می گیرند.

 

به گفته کاریسا میکلوساک، مدیر عامل شرکت پلتفرم اتوماسیون استخدام Tilr، این مهم است که افراد بدانند این یک مصاحبه دوطرفه است؛ چرا که اگر این شغل متناسب آن ها باشد برایشان به یک تجربه عالی بدل می‌شود. اگر شما بدانید که به دنبال چه چیزی می گردید، گاهی اوقات نیز سرنخ هایی در مورد شغل، فرهنگ شرکت و رهبری وجود دارد.

 

6 نشانه‌ای که به شما می گوید نباید یک شغل را قبول کنید

نگرش و ظاهر

شما ممکن است که عصبی باشید، اما به دور و اطراف خود نگاه کنید. چیزهایی که می‌بینید ممکن است نکات زیادی در مورد شرکت و افراد شاغل در آن به شما بیاموزد. به گفته تونیا سالرنو، مدیرکل کارکنان WinterWyman، از همان لحظه‌ای که شما پا در شرکت می‌گذارید، با پذیرش مواجه می شوید. همان طور که در دفتر قدم می‌زنید، آیا افراد دوستانه برخورد می‌کنند؟ آیا سعی در برقراری تعامل با شما دارند؟ آیا به شما خوش‌آمد می‌گویند؟ آیا تماس چشمی با شما برقرار می‌کنند؟ افرادی که از کار خود راضی و خوشحال هستند معمولا در مورد افراد جدید و تازه واردها بسیار کنجکاوی می‌کنند و برخورد دوستانه‌ای نیز با آن‌ها دارند.

همچنین نگاهی به دفتر کار داشته باشید. این دفتر لازم نیست که یک دفتر بسیار گران قیمت باشد، اما آیا نشانه‌هایی از غرور در چهره افرادی که در آن محل کار می‌کنند دیده می‌شود؟ این دفتر مرتب یا به هم ریخته است؟ آیا این محل تمیز است؟ آیا افراد تاثیرات شخصی در محل کار دارند؟ تونیا سالرنو در این باره می گوید: «به عقیده من دفتر مانند خانه دوم است، بنابراین من باید به محل کار و افرادی که با آن ها کار می کنم افتخار کنم.»

 

عدم آمادگی

وقتی‌ که روی صندلی مصاحبه می نشینید، آیا این حس را دارید که آن ها می دانند شما چه کسی هستید؟ آیا شخص مصاحبه‌ کننده رزومه شما را خوانده و با پس زمینه های شغلی شما آشنایی دارد؟ اگر چنین نیست، آن ها احتمالا جستجوی شغلی را به اندازه شما جدی نگرفته‌اند و یا می تواند نشانه ای از این باشد که شرکت درآمد بالایی دارد و روی جایگزینی افراد زمان زیادی را صرف نمی کند. مصاحبه کننده باید کاملا با شغلی که شما برای آن درخواست مصاحبه داده‌اید آشنا باشد و حداقل پس زمینه های شغلی شما را بداند.

 

سوالات فرضی و موقعیتی

به گفته کاریسا میکلوساک، یکی از بهترین ترفندهای مصاحبه او، گوش کردن به سوالات فرضی و موقعیتی است. اگر یک کارفرما بپرسد: «شما در چنین شرایطی چه واکنشی از خود نشان می‌دهید؟» شما باید به این سوال خوب گوش کنید. زیرا که هدف مصاحبه‌کننده از پرسیدن این سوال این است که شما به احتمال زیاد در موقعیتی مشابه و یا نوع خاصی از موقعیت که می تواند موازی بین مسئله و وضعیت باشد قرار خواهید گرفت.

 

بنابراین اگر مصاحبه کننده از شما بپرسد که در ‌یک موقعیت پر هرج‌ و مرج و چه واکنشی از خود نشان می دهید، این سوال ممکن است آزمونی برای سنجش این موضوع باشد که شما چگونه نابسامانی ها را کنترل می کنید. اما ممکن است هدف دیگری در پشت این سوال نهفته باشد و آن این است که مصاحبه کننده می خواهد بداند که آیا شما توانایی مدیریت کردن نحوه عملکرد سازمان را دارید یا خیر.

 

یک جستجو برای تغییر زیرکانه

به گفته، سارا کانورز، مدیرکل کارکنان و رهبر تیم WinterWyman، اگر مصاحبه‌ کننده از شما در مورد چگونگی آماده سازی شرکت برای تغییر و یا تغییرات مورد نیاز سوالی پرسید، شما نیز در پاسخ باید سوالاتی را بپرسید. شما باید اطلاعات بیشتری در مورد مواردی که نیاز به تغییر دارند، مدت زمان تغییر و از همه مهم تر، میزان آمادگی سازمان برای این تغییر به دست آورید.

 

سارا کانورز در این باره می گوید: «من کاندیداهایی را دیده ام که واقعا می خواستند روی تغییر در شرکت تاثیرگذار باشند، تا بعدها متوجه شوند که تیم مدیریتی برای تغییر آماده نیست. بنابراین مطمئن شوید که صحبت های آن ها پوچ نیست و آن ها واقعا می خواهند که به شما در ایجاد تغییر کمک کنند». گاهی اوقات نیز شرکت ممکن است که مسئولیت تغییر را بر عهده شخص بگذارد، ولی منابع لازم برای موفقیت را در اختیارش قرار ندهد.

 

سوالات نامناسب

بر اساس قانون، شخص مصاحبه‌ کننده نمی تواند بسیاری از سوالات را در مصاحبه بپرسد. بر اساس مطالعه صورت گرفته در سال ۲۰۱۷ توسط پایگاه اسوشیتد پرس و CNBC، ۵۱ درصد از کسانی که حداقل در یک مصاحبه شغلی شرکت داشته اند اعلام کردند که سوالات نامناسب و یا شخصی از آن ها پرسیده شده است. سوالاتی در مورد وضعیت زناشویی، مسائل پزشکی و ناتوانی های جسمی در صدر این لیست قرار دارند. اگر شخص مصاحبه کننده از قوانین مصاحبه اطلاع نداشته باشد، این نشانه ای از این است که آن ها در سایر بخش ها نیز دچار اختلال هستند.

 

کاریسا میکلوساک در این زمینه می گوید: «اگر افراد در مورد تعداد فرزندان از شما سوال می پرسند، این می تواند یک نشانه فرهنگی واقعی باشد. یا این محیط کار بسیار فضایی دوستانه دارد یا آن ها می خواهند ۱۰۰ درصد بار مسئولیت را روی دوش شما قرار دهند و نگران فرزندان شما هستند.»

 

سوالات راحتی

اگر مصاحبه‌ کننده در مورد سطح راحتی شما با فاکتورهای خاص سوال پرسید، این می تواند برای شما یک زنگ خطر باشد. اگر سوالاتی نظیر «فکر می کنی اینجا راحت تر باشی چون...» مطرح شد و پاسخ چون مواردی مانند «بیشتر افراد حاضر در اینجا از من جوان تر هستند» یا «تیم فروش بسیار مردانه است» بود، باید بدانید که چیزی در حال رخ دادن است. به دنبال این نکته باشید که مصاحبه کننده سعی دارد چه چیزهایی را در مورد فرهنگ شرکت به شما بفهماند. چنین سوالاتی ممکن است نمایانگر نقص، عدم تنوع و یا مشکلاتی باشد که در گذشته ایجاد شده است.

 

با در نظر داشتن این موارد، می توانید تمرکز خود را روی پیدا کردن شغلی قرار دهید که کاملا با معیارهای شما متناسب بوده و خالی از هرگونه شگفتی های ناخوشایند باشد.

 

منبع : زندگی ایده آل - bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------