علت داغ نشدن اتو بخار و اتو پرسعلت داغ نشدن اتو ,علت داغ نشدن اتو بخار ,علت داغ نشدن اتو پرس

علت داغ نشدن اتو

 

دلایل داغ نشدن اتو 

علل گوناگونی هستند که می توانند باعث داغ نشدن اتو شوند. در این مقاله می توانید با یادگیری این علل به آسانی نسبت به تعمیر اتوی خود در خانه اقدام کنید.

اصلی ترین دلایل داغ نشدن اتوپرس و اتو بخار

- خراب شدن یا سوخت ترموستات

- تنظیمات اشتباه

- خرابی برد الکترونیکی

- به وجود آمدن اشکال در سیم و پریز

- خرابی یا سوختن المنت

- رسوب بیش از اندازه کف اتو

- نرسیدن برق به اتوپرس یا اتو بخار و یا روشن نبودن دستگاه

 

علت داغ نشدن اتو ,علت داغ نشدن اتو بخار ,علت داغ نشدن اتو بخار و اتو پرس

علل گرم نشدن اتو

 

اشکالات ترموستات از علل گرم نشدن اتو

بررسی اشکالات ترموستات به شرح زیر می باشد:

ترموستات دما را در اتو  تنظیم می کند. به همین علت به وجود آمدن ایراد در آن می تواند یکی از دلایل داغ نشدن اتو باشد. برای همین اگر اتوی شما داغ نشد می توانید این مورد را بررسی کنید. اگر ترموستات خراب شود اغلب نیاز به عوض کردن دارد و برای عوض کردن ترموستات حتما باید از قطعات با کیفیت و فابریک استفاده کنید تا مجددا این عیب در آن به وجود نیاید.

 

تنظیمات اشتباه یکی از علل داغ نشدن اتو

تنظیمات اشتباه یک دلیل داغ نشدن اتو خواهد بود. یکی از فناوری های به روز که در اتوهای جدید وجود دارد، سیستم خاموشی خودکار آن است. این فناوری به دستگاه شما کمک می کند تا خیلی روی لباس ها روشن نمانده و آنها را نسوزاند.

 

برای همین به هم خوردن تنظیمات آن می تواند سبب پایین ماندن دمای اتو شده و مانع از داغ شدن آن شود. با استفاده از راهنمای دستگاه می توانید این تنظیمات را مجددا به وضعیت قبل و اصلی آن بر گردانید.

 

علت داغ نشدن اتو ,علت داغ نشدن اتو بخار ,دلایل داغ نشدن اتوپرس و اتو بخار

علل داغ نشدن اتو

 

خرابی برد الکترونیکی اتو پرس

در صورتیکه شما برای مدت طولانی از دستگاه اتو پرس خود استفاده نکنید و یا برق منطقه شما نوسان داشته باشد، برد الکترونیکی دچار صدمه می شود.

 

با آسیب دیدن برد الکترونیکی، ولتاژ برق مورد نیاز به المنت نمی رسد و در نتیجه گرم نشدن المنت اتو پرس هم داغ نمی شود. دقت داشته باشید که برد الکترونیکی مهم ترین قطعه در اتو پرس به حساب می آید که هزینه عوض کردن آن هم بالا است.

 

پس توجه کنید که از تعمیرکاری کمک بگیرید که به علت داشتن تخصص و مهارت فنی بالا اولویت را بر تعمیر برد الکترونیکی قرار دهد. فقط در صورتی آن را عوض کنید که به علت سوختگی برد، قابلیت تعمیر آن وجود نداشته باشد. تعویض برد هم فقط باید با اصل آن و اورجینال شرکتی انجام شود.

 

وجود مشکل در سیم اتو

بعضی وقتها به علت قطعی سیم اتو و مشکل اتصالات الکتریکی، برق به دستگاه نمی‌رسد و به همین علت اتو داغ نمی شود. برای تعمیر اتو و پیشگیری از هرگونه برق گرفتگی و… توصیه می‌کنیم که سیم اتو و دوشاخه آن را کامل عوض کنید.

 

علت داغ نشدن اتو ,علت داغ نشدن اتو بخار ,اصلی ترین دلایل داغ نشدن اتوپرس و اتو بخار

علت داغ نشدن اتو بخار

 

سوختن یا خرابی المنت‌ها

المنت دستگاه ، انرژی برق به حرارت تبدیل  می کند. در حقیقت، دلیل داغ شدن سطح اتو پرس یا اتو بخار ، المنت می‌باشد. بنابراین طبیعی است خرابی المنت، دلیل گرم نشدن اتو باشد.

 

دستگاه‌های با کیفیت، اغلب المنت‌های با کیفیت تری نیز دارند و دیده شده است که بعد از سال‌ها استفاده هم، بدون هیچ اشکالی کارکرد درست خود را دارند؛ ولی در مدل‌های بی کیفیت‌تر و قدیمی‌تر، نوسانات برق و همین طور کارکرد طولانی دستگاه( در طی بلند مدت) می‌تواند خراب شدن المنت‌ها را به همراه داشته باشد. این را نیز باید بدانید که اگر المنت‌ها سوخته باشد، قابلیت تعمیر در آن‌ها وجود نداشته و حتما باید عوض شوند.

 

روسوبات بیش از اندازه کف اتو

در بعضی از موارد رسوبات بیش از اندازه اتو و وجود جرم بسیار به کف اتو سبب می شود تا دمای حقیقی اتو به لباس انتقال پیدا نکند و از بین بردن چروک‌های لباس را دشوارتر کند. همچنین وجود این وسوبات یک علت بوی بد اتو پرس و اتو بخار می باشد. برای از بین بردن رسوبات کف اتو می‌توانید با استفاده از محلول سرکه سفید و نمک آن را تمیز کنید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------