عادت های مضر در زندگی روزمرهعادت هایی در زندگی روزمره که هر چه سریعتر باید آن ها را ترک کنید!

اگر از مردم بپرسید که عادت های  مضر آنها چیست، آنها احتمالا می گویند سیگار کشیدن، مصرف بیش از حد الکل، خوردن غذاهای فست فود و  یا در کل سبک زندگی شان. اگر چه تمام این پاسخ ها درست هستند اما ما در زندگی دارای عادت هایی هستیم که متوجه نمی شویم باعث ضرر به سلامتمان می شوند. اما این عادت های مضر در زندگی روزمره کدامند ؟

 

۱- گذاشتن کیف بر روی صندلی و یا تخت خواب

زنان اغلب زمانیکه به خانه می آیند کیف های خود را بر روی صندلی و یا تخت خواب قرار می دهند. اما این عادت مضر دارای نتیجه های بسیار منفی است. کیف های چرمی در این رابطه خطرناک ترین هستند. زیرا ساختار ذاتی آن شرایط عالی برای رشد باکتری را فراهم می کند.

 

گذاشتن کیف بر روی صندلی یا تخت نتیجه های بسیار منفی دارد

 

۲- انجام دادن کارهای منزل به تنهایی

پزشکان آمریکایی معتقد هستند که انجام دادن کارهای منزل به تنهایی ریسک ابتلا به فشار خون بالا را افزایش می دهد. سعی کنید کارهای خانه را میان افراد خانواده تقسیم کنید تا نیاز به دکتر و دارو پیدا نکنید.

 

انجام دادن کارهای منزل به تنهایی ابتلا به فشار خون بالا را افزایش می دهد

 

۳- جایگزینی شکر با شیرین کننده های مصنوعی

مواد غذایی رژیمی با شیوه زندگی سالم هیچ ارتباطی ندارد. افرادی که فکر می کنند چنین چیزهایی “رژیم” هستند و آنها را اجرا می کنند، اغلب دچار چاقی، بیماری های قلبی و دیابت می شوند. بر اساس تحقیقات انجام شده اکثر چیزهایی که جایگزین شکر می شوند نیز مضر هستند، به ویژه اگر آنها حاوی آسپارتام، ساخارین، سوکرالوز و آکسفالمه باشند. اگر می خواهید غذاهای سالم مصرف کنید، منابع طبیعی خوبی برای جایگزینی شکر را انتخاب کنید.

 

اکثر چیزهایی که جایگزین شکر می شوند نیز مضر هستند

 

۴- استفاده ناصحیح از دستشویی

یکی از عادت های مضر در زندگی روزمره، نشستن طولانی در دستشویی است. فیزیک انسان برای نشستن در دستشویی ایرانی مناسب تر است. اما اگر شما به هر دلیلی علاقه دارید از دستشویی فرنگی استفاده کنید باید این موارد را رعایت کنید: هنگامی که در حال استفاده از دستشویی هستید باید پاهای شما با زمین فاصله داشته باشد و زاویه بدن و ران های شما ۳۰ درجه باشد.استفاده از موبایل و یا لپ تاپ در دستشویی برای سلامت شما بسیار مضر است.

 

یکی از عادت های مضر در زندگی روزمره، نشستن طولانی در دستشویی است

 

۵- ترجیح دادن سالاد به جای همبرگر

استفاده از سالادهای پرسس و دارای کالری زیاد بسیار اشتباه است. اگر به رستورانی رفته اید و میان همبرگر و سالاد نمی دانید کدام را انتخاب کنید، بدون شک به شما می گوییم همبرگر انتخاب درستی است. همبرگرهای خوب حاوی سبزیجات تازه و گوشت قرمز سالم هستند. اگر همچنان ترجیح می دهید سالاد بخورید سالادهایی انتخاب کنید که فاقد پنیر، گوشت و سس های غلیظ باشند.

 

همبرگرهای خوب حاوی سبزیجات تازه و گوشت قرمز سالم هستند

 

۶- نوشیدن قهوه در ظروف پلاستیکی

امروزه می توان قهوه را از تقریبا هر کجا دریافت کرد. اما نوشیدن قهوه در لیوان های پلاستیکی بسیار مضر است زیرا دمای بالا باعث آزاد شدن سموم موجود در ظروف پلاستیکی می گردد. این عامل شیمیایی بر رشد، سطح انرژی و عملکرد تولید مثل تاثیر می گذارد. اما این بدان معنا نیست که شما باید خوردن قهوه را کنار بگذارید اما سعی کنید قهوه را در ظروفی غیر از پلاستیکی مصرف کنید.

 

نوشیدن قهوه در لیوان های پلاستیکی بسیار مضر است

 

۷- استفاده هر روزه از کروات

یکی دیگر از عادت های مضر در زندگی روزمره، استفاده هر روزه از کروات است. پزشکان آمریکایی اعتقاد دارند که بستن کروات باعث فشار بر رگ های گردن می شود و همین امر می تواند موجب نابینایی شود. همچنین کروات ها باید به خوبی شسته شوند زیرا در غیر این صورت باعث انتقال باکتری می گردند.

 

بستن کروات باعث فشار بر رگ های گردن می شود و موجب نابینایی می شود

 

۸- استفاده نکردن از نی هنگام نوشیدن مایعات

بسیاری از مردم علاقه زیادی به نوشیدنی های قوطی ای دارند اما آیا می دانید این قوطی ها برای سلامت انسان بسیار مضر هستند؟ میکروب های زیادی بر روی درب این نوشیدنی ها وجود دارد و باعث بیماری های هضم و دهان می گردد. به همین دلیل هنگام نوشیدن این نوشیدنی ها از لیوان و یا نی استفاده کنید.

 

هنگام نوشیدن این نوشیدنی ها از لیوان و یا نی استفاده کنید

 

منبع : varune.comمهارت های خانه داری

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------