تازه های متفرقه خانه داری


روغن های دفع کننده حشرات,راههای از بین بردن عنکبوت ها

از بین بردن عنکبوت ها و حشرات در خانه با مواد طبیعی

با مواد طبیعی عنکبوت ها را در خانه خود دور کنید مواد شیمیایی که اغلب برای خلاص شدن از حشرات موذی…


آشنایی با کارهایی برای ثروتمند شدن 

روش ثروتمندشدن,راههای ثروتمند شدن

عادت کنید وقتی حقوق دریافت کردید، بخشی از آن را در حساب پس انداز خود ذخیره کنید

 

اگر علاقه مند به ساختن سرمایه و ثروت صحیح هستید، پیشنهاد می کنیم موارد زیر را به عنوان عادت های اصولی اقتصادی و مالی خود در نظر داشته باشید تا هر چه سریع تر و البته مطمئن تر به اهداف خود نزدیک شوید.

 

کارهای زیر باعث می شود یک فرد ثروتمند شوید

امروزه یکی از مهمترین مسائل پیش روی افراد ثروتمند و حتی افرادی که ثروت چندانی ندارند، این است که بتوانند برای خود یک سرمایه بلند مدت و قابل اطمینان ایجاد کنند.

 

معمولا بهترین استراتژی های اقتصادی برای هر انسانی، عادت های ساده ای هستند که وقتی به درستی پیاده سازی و اجرا می شوند، در انتهای کار سود بسیار خوبی برای فرد به همراه خواهند داشت. مدیریت اقتصادی و مالی کار ساده ای نیست. مخصوصا هنگامی که درآمد شما افزایش پیدا می‌کند ولی احساس می‌کنید که نمی توانید این پول را ذخیره و پس‌انداز کنید. این جا است که باید به فکر ساختن سرمایه و ثروت خود باشید. در واقع با این کار همواره رو به جلو گام خواهید برداشت.

 

اگر علاقه مند به ساختن سرمایه و ثروت صحیح هستید، پیشنهاد می کنیم موارد زیر را به عنوان عادت های اصولی اقتصادی و مالی خود در نظر داشته باشید تا هر چه سریع تر و البته مطمئن تر به اهداف خود نزدیک شوید.

 

1. برای خودتان مالیات در نظر بگیرید.

2. اگر دولت قانون جدیدی تصویب کند و به موجب آن شما مجبور به پرداخت مالیات بیشتری باشید، چه خواهید کرد؟ پاسخ ساده است. باید راهی برای پرداخت مالیات پیدا کنید. هنگامی که صحبت از پس‌انداز کردن می‌شود، هر کدام از ما دلیلی برای عدم انجام این کار می آوریم. در واقع سعی داریم با این دلایل، عدم توانایی خود در ذخیره و پس انداز کردن مقداری از پول خود را توجیه کنیم.

 

3. عادت کنید به محض اینکه حقوق خود را دریافت کردید، بخشی از آن را در حساب پس‌انداز خود ذخیره کنید. نکته مهم‌تر این است که باید پیش خود فکر کنید که اصلا چنین حسابی وجود ندارد (تا هوس نکنید که از آن برداشت کنید). مطمئن باشید پس از گذشت چند سال، وقتی موجودی این حساب را ببینید، خودتان را تحسین می‌کنید.

 

4. یک منبع در‌آمد جانبی برای خود ایجاد کنید.

 

5. موفق ترین کار‌آفرینان دنیا نیز به یک شغل بسنده نمی کنند و منابع در‌آمد مختلفی دارند. البته در راه اندازی تجارت های مختلف و چند‌گانه خود باید بسیار حساس باشید و با دقت عمل کنید. یکی از مهمترین مسایلی که باید مد نظر داشته باشید این است که کالایی که می‌سازید یا خدمتی که ارائه می‌کنید، ارزش سرمایه گذاری داشته باشد و برای شما سود‌دهی در پی داشته باشد.

 

6. همیشه با توجه به موجودی کارت اعتباری خود خرج کنید.

 

7. اگر شغل شما به نحوی است که میزان در‌آمد ماهیانه ثابت و مشخصی ندارید، سعی کنید هیچ گاه بیش از موجودی کارت اعتباری و حساب خود خرج نکنید.

 

8. بهتر است همواره تصمیمات مالی خود را بر اساس آنچه که در حال حاضر دارید، اتخاذ نمایید، نه به امید آنچه که فکر می‌کنید قرار است به دست بیاورید. صبر کنید تا پول خود را بگیرید، سپس به فکر خرج کردن آن بیفتید.

 

9. در ابتدای هر فصل و هر سال، اهداف مالی آن فصل و سال را برای خود تعیین کنید.

 

10. هنگامی که هدف داشته باشید، احساس مسیولیت بیشتری در قبال پول و سرمایه خود خواهید کرد. اگر هدف خاصی نداشته باشید، برای خرج کردن پول و شاید خرید‌های غیرضروری، خیلی ساده تر خودتان را قانع می کنید.

 

11. در ابتدای سال یک هدف بزرگ برای خود تعریف کنید. سپس آن هدف را به اهداف کوچکتر سه ماهه تقسیم کنید. بدین صورت می‌توانید روند پیشرفت خود تا رسیدن به هدف اصلی را به سادگی بررسی و مدیریت کنید.

 

12. از قانون 50-30-20 پیروی کنید.

 

13. اکثر کارشناس های اقتصادی قانون 50-30-20 را پیشنهاد می کنند. حال این قانون چیست؟ بر اساس قانون 50-30-20، 50 درصد از در‌آمد شما می بایست خرج نیاز‌هایتان شود (مانند خرج خانه، ماشین، غذا و مواردی از این قبیل). 30 درصد از در‌آمد نیز باید صرف چیز‌هایی شود که شما می‌خواهید و از آن لذت می برید، مانند خرید لباس، شام خوردن در رستوران و غیره. 20 درصد باقیمانده اما باید پس انداز شود.

 

14. در مورد افراد جوان تر این اعداد و ارقام کمی تغییر می کند. در واقع جوان ها در‌آمد خود را معمولا بصورت 70-20-10 خرج می‌کنند. ولی اگر بتوانند از ابتدا قانون 50-30-20 را اجرا کنند، آینده بسیار بهتری خواهند داشت.

 

15. با افرادی که از نظر مالی مسیولیت پذیر هستند ارتباط داشته باشید.

 

16. برقراری ارتباط با افرادی که پیش از این به موفقیت های مالی دست یافته‌اند، پیشرفت ها و موفقیت های اقتصادی بسیاری برای شما به ارمغان خواهد آورد. یک روش بسیار خوب برای فرا گرفتن هنر اقتصاد، یافتن یک دوست خانوادگی است که بتواند در این مسیر نقش مربی را برای شما ایفا کند، شخصی که خودش قبلا به یک موفقیت مالی دست یافته است. اگر علاقه جدی به یادگیری داشته باشید و بخواهید شما هم یک تجارت موفق برای خود راه بیندازید، مطمئن باشید شانس هم با شما یار خواهد بود.

 

17. در پایان سال خودتان را قضاوت کنید، نه در پایان ماه.

 

18. هر چند بررسی عملکرد ماهیانه بسیار مهم است و می تواند در پیشبرد اهدافتان کمک شایانی به شما بنماید، ولی نکته مهمتر این است که قضاوت در مورد موفقیت خود را به انتهای سال موکول کنید.

 

منبع : itresan.com

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------