تازه های مهارتهای زندگی

راهنمای کامل برای انتخاب بهترین,رازهای انتخاب قرص ماشین ظرفشویی

مقایسه انواع قرص‌های ماشین ظرفشویی

انواع قرص ماشین ظرفشویی رازهای انتخاب قرص ماشین ظرفشویی با تأثیر بیشتر انواع قرص ماشین ظرفشویی،…

راهنمای خرید باربیکیوخرید باربیکیو,خرید کباب پز

مزایا و معایب انواع باربیکیو

 

نکات مهم برای خرید باربیکیو

کباب پز و یا باربیکیوهایی بسیار زیبا و متنوع هستند که در مدل و نوع های متنوع از جمله گازی، برقی، زغالی، برقی زغالی و... وجود دارد. هر کدام از آنها عیوب و مزایایی دارند که در ادامه با آن ها آشنا می شوید.

آیا چیزی بهتر از بوی استیک ها و همبرگرهای آبدار و هات داگ هایی که در یک باربیکیو در یک روز تابستانی جیلیز و بیلیز می کنند وجود دارد.

 

بهار بهترین زمان برای اطمینان از آمادگی برای فصلی پر از تجربیات شگفت انگیز آشپزی است. اگر کباب پز ندارید، یا آماده هستید کباب پز خود را به روز کنید، یا می خواهید نوع دیگری از کباب پز را امتحان کنید، قبل از خرید این راهنما را بخوانید.

 

پیچیده شدن در نمایشگرهای کوره ای براق و جدید آسان است و گرچه بسیاری از آنها شبیه به هم هستند، قیمت و کیفیت آنها می تواند تفاوت چشمگیری داشته باشد. برای اینکه بهترین کوره را برای بودجه خود پیدا کنید، باید مزایا و معایب انواع کوره ها و همچنین مواد مختلفی را که برای ساخت آنها استفاده شده است، درک کنید.

 

آیا می دانید ویژگی های انواع باربیکیو چیست؟

 

آشنایی با انواع باربیکیو و نکاتی برای خرید باربیکیو

1. باربیکوی گازی

این محبوب ترین نوع کباب پز حیاط خلوت است. آنها می توانند از طریق کپسول گاز پروپان یا گاز شهری کار کنند. اکثر کوره های گازی برای پروپان طراحی شده اند، اما می توانند به راحتی به گاز طبیعی تبدیل شوند. برخی از افراد برتری پروپان یا متان را بحث می کنند، اما تفاوت بسیار کمی بین این دو وجود دارد. اگر به خط گاز طبیعی دسترسی دارید، استفاده از آن مطمئناً راحت تر و ارزان تر از پر کردن مخازن پروپان است.

 

بهترین حالت برای : آشپز بی حوصله ای که می خواهد بدون نگرانی از تهیه و پاکسازی زغال، سریع کوره را آتش زده و یک وعده غذایی بپزد.

 

معایب : عطر و طعم و قیمت. اگرچه برخی از باربیکیوهای گازی دارای جعبه های کوچک زغال هستند، اما در مقایسه با باربیکیو زغالی فقط کمی طعم دود خواهید گرفت. شما واقعاً نمی توانید گوشت را بدون کباب پز زغالی دودی کنید. در حالی که کوره های گازی ارزان قیمت وجود دارند، با توجه به طرز کار کباب پزها می توان متوجه شد که همیشه گران تر و ارزان تر از یک مدل زغالی هم وجود دارد.

 

به دنبال چه چیزی بگردید : در انتهای پایین کوره های گاز، بدنه های آلومینیومی مشکی با یک یا دو مشعل مشاهده می کنید. با نگهداری مناسب، وقتی به دنبال پختن یک وعده غذایی سریع هستید، کارایی خوبی دارند. من باربیکیو را بیرون و بدون پوشش قرار می دهم زیرا آلومینیوم رنگ شده به راحتی زنگ نمی زند و خورده نمی شود. همچنین، به دنبال باربیکیویی باشید که پوششی نچسب یا پرسلان و میله های فولادی داشته باشد. آنها از نشانه های کوره های عالی هستند و تمیز کردن آنها بسیار آسان تر از سطح کوره های فولادی مهر و موم شده ارزان قیمت است که در برخی مدل ها وجود دارند.

 

هنگامی که به قسمت بالاتری کوره های گاز منتقل می شوید، می توانید 3-5 مشعل، بدنه ای از جنس استنلس استیل خوب و گزینه مشعل جانبی برای گرم کردن قابلمه ها را داشته باشید. سطح کباب پز ممکن است از:

 

- میله های فولادی با پوشش نچسب یا پرسلان

- ورق های فولاد ضد زنگ خم شده

- توری های آهنی

- میله های فولادی ضد زنگ

 

در حالی که میله های پوشیده از پرسلان قابل قبول است، من از ورق های فولادی جلوگیری می کنم. ورقه های فولادی خمیده هنگام نو شدن زیبا به نظر می رسند، اما گرما را ضعیف توزیع می کنند و تمیز کردن آنها بسیار دشوار است.

 

شبکه (توری های) آهنی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند اما باید با دست پاک و تمیز شود. میله های استنلس استیل سطح نهایی گریلینگ را ایجاد می کنند اما معمولاً فقط در کوره های کبابی یافت می شوند. آنها با دوام هستند، می توانند با برس سیمی تمیز شوند، و می توانند علائم کبابی فوق العاده ای ایجاد کنند.

 

راهنمای خرید باربیکیو گازی

 

2. خرید کباب پز زغالی

در این کوره ها از بریکت های زغالی به عنوان سوخت و آتش برای پخت و پز استفاده می شود. زمان پخت و پز با زغال بیشتر و گرانتر از باربیکیوی گازی است، اما برخی از افراد همیشه طعم پخت و پز با زغال را ترجیح می دهند، به خصوص وقتی که از چوب طبیعی ساخته شوند.

 

بهترین برای : اگر به دنبال آن عطر و طعم دودی و کبابی هستید یا از کشیدن گوشت لذت می برید، تنها راه دستیابی به هر دو روش تهیه باربیکیو زغالی است. زغال چوب در دمای بالاتر از گاز می سوزد و به یک گریل مستر ماهر اجازه می دهد تا گوشت را به راحتی بپزد. سرانجام، پخت و پز با زغال حس خیال بافی و عاشقانه ای متمایز دارد که به وضوح در یک کوره گاز مدرن وجود ندارد.

 

معایب : زمان بر بودن برای پخت و هزینه زغال چوب. با کبابپز زغالی نمی توانید فقط آن را آتش بزنید و چیزی روی آن کباب کنید. آماده شدن کبابپز برای پخت حداقل 45 دقیقه از زمان شروع زغال سنگ و گرم شدن قبل از استفاده از کوره طول می کشد. همچنین زمانی که کارتان تمام شد باید کمی وقت خود را برای تمیز کردن باربیکیو و جمع آوری خاکستر اختصاص دهید. خرید زغال چوب نیز در مقایسه با گاز بسیار گران است.

 

به دنبال چه بگردید : منقل زغالی کلاسیک همیشه کوره های گرد و سبک بوده است. باربیکیوهای گرد می توانند عطر و طعم بسیار خوبی از دود ایجاد کنند، اما بهتر است برای زمان پخت و پز کمتر استفاده شود زیرا گرمای زیادی را حفظ می کنند. یکی دیگر از سبک های محبوب، باربیکیوهای بشکه ای افقی است. اینها در ابتدا از بشکه های روغن استیل ساخته شده بودند که از وسط نصف شده بودند.

 

وقتی یک باربیکیو شومینه جانبی اضافه می کنید، آنها برای کشیدن گوشت در دمای پایین و برای مدت زمان طولانی تر ایده آل هستند. بسیاری از کوره های بشکه ای افقی دارای یک سینی زغال چوب هستند که می تواند برای تغییر شدت گرما بالا و پایین برود، این ویژگی در کوره های گرد یافت نمی شود.

 

مانند یک کباب پز گازی، این امر به داشتن سطح پخت و پز خوب کمک می کند. میله های فولادی روکش شده از فولاد یا پرسلان استاندارد برای کوره های زغالی است. آنها نشانه های کلاسیک گریل تولید می کنند و به راحتی با برس سیمی تمیز می شوند. اگر برای شما از بین بردن آنها برای پاکسازی مشکلی است، میله های آهنی می توانند عالی باشند. همیشه پس از هر بار استفاده باید تمیز و روغن کاری شوند. میله های فولاد ضد زنگ ایده آل است، اما یافتن آن در اکثر مدل های زغالی دشوار است.

 

نکاتی برای خرید باربیکیوی زغالی

 

3. راهنمای خرید باربیکیو برقی

این کباب پزها از طریق برق کار می کنند و گوشت را با استفاده از صفحات گریل گرم شده و بدون نیاز به آتش طبخ می کنند. انواع داخلی و خارجی موجود است.

 

بهترین حالت برای : ساکنان شهرهایی که طبق مقررات آتش سوزی منع استفاده از باربیکیوهای گازی یا ذغالی را ندارند. قوانین محلی و مقررات ساختمانی خود را بررسی کنید تا مطمئن شوید کوره ای که خریداری می کنید هیچ کدی را نقض نمی کند.

 

معایب : باربیکیوهای برقی می توانند نتایجی تولید کنند که مانند باربیکیوهای گازی باشد (به راحتی می توان از انواع مارک های کبابپز استفاده کرد)، اما جایگزینی برای کوره های سنتی نیست. طعم دودی در هنگام پخت غذا از کباب پز برقی از بین می رود.

 

به دنبال چه مواردی باشید: اگر در آپارتمان زندگی می کنید صرفه جویی در فضا از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

پخت استیک روی کباب پز برقی

 

4. باربیکیوهای قابل حمل

این کوره ها می توانند با پروپان یا ذغال کار کنند، اما یک چیز مشترک دارند - آنها به راحتی از یک مکان به مکان دیگر منتقل می شوند.

 

بهترین برای : اگر عاشق پیک نیک در فضای باز هستید ، این منقل مخصوص شماست. شما می توانید گریل های قابل حمل از هر سبک مختلفی که دوست داشتید را برای پیک نیک خریداری کنید و از آن در پیک نیک لذت ببرید.

 

معایب : اندازه. شما نمی توانید همبرگر را برای تعداد زیاد به صورت همزمان بپزید. و اگر در حال آشپزی برای جمعیت زیادی هستید، ممکن است تمام روز در حال آشپزی باشید.

 

به دنبال چه چیزی بگردید : باربیکیویی سبک، اما با دوام نیز هست. شما یک کبابپزی نمی خواهید که در اولین سفر خراب شود. همچنین، اگر می دانید که حداقل برای تعداد معینی از افراد (4 یا 6 نفر) همیشه آشپزی خواهید کرد، به دنبال باربیکیویی باشید که سطح آن برای پختن یکباره ی گوشت زیاد باشد.

 

کباب پز قابل حمل هم به صورت گازی و هم برقی استفاده می شود

 

در هنگام خرید کباب پز یا باربیکیو از داشتن ویژگی های زیر مطمئن شوید:

* سیستم قطع خودکار برای گریل، دارا بودن این سیستم به شما کمک می کند تا بتوانید بدون نگرانی از غذای روی گریل به کارهای دیگرتان هم برسید.

 

* فن و دریچه هوادهی و هود از دیگر سیستم های کاربردی بر روی دستگاه های باربیکیو است که به لحاظ ایمنی بسیار حائز اهمیت است.

 

* از دیگر امکانات ویژه این دستگاه ها می توان به سینی های اضافه در طرفین دستگاه ( اگر اطراف دستگاه به میز یا چیزی شبیه این دسترسی ندارید، پیشنهاد می کنیم که دستگاهتان سینی طرفین داشته باشد)، سینی سرخ کن، قابلیت تنظیم حرارت و گیج حرارتی اشاره کرد.

 

* در نهایت برای انتخاب باربیکیوی مورد نظر خود به غیر از قیمت، که برای بسیاری از افراد، مهمترین فاکتور است، به تعداد افراد خانواده و افرادی که می خواهید برای آن ها غذا تهیه کنید و همچنین فضای قابل دسترس تان توجه کنید.

 

حرف آخر

با مشخص کردن مهمترین چیزهایی که برای شما در یک باربیکیو مهم است (یعنی زمان تنظیم، عطر و طعم دودی، قابل حمل بودن)، می توانید کوره ای را انتخاب کنید که متناسب با سبک زندگی و بودجه شما باشد. با استفاده از راهنمای بالا اطمینان حاصل کنید که باربیکیوی مناسب در فضای باز را برای بودجه ی خود تهیه می کنید و مطمئناً بهترین (و خوشمزه ترین) روزها را خواهید داشت.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 مهارت های خانه داری

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------