قفل دیجیتال کارنX

تازه های مهارتهای زندگی


تیز کردن تیغ ژیلت,چگونه تیغ ژیلت را که کند شده تیز کنیم,آموزش تیز کردن تیغ اصلاح ژیلت

شیوه تیز کردن تیغ ژیلت

چگونه تیغ ژیلت را که کند شده تیز کنیم تیز کردن تیغ ژیلت بسیاری از آدمها هنگامی که ژیلت شان کند…

علت نپختن غذا در زود پزعلت نپختن غذا در زود پز, دلیل نپختن غذا در زود پز, دلایل نپختن غذا ذر زودپر

علت نپختن غذا در زود پز

 

نپختن غذا در زودپز

استفاده از زودپز فقط برای افزایش سرعت پخت غذا می باشد، ولی نپختن غذا در زود پز چه علتی می تواند داشته باشد؟ اگر برای شما هم پیش آمده است در این مقاله با ما باشید تا با دلایل آن آشنا شوید.

دلایل نپختن غذا ذر زودپر

نپختن غذا در زودپز چیزی است که اتفاق افتادن آن نشان دهنده وجود یک اشکال در زودپز است. تعمیر زودپز به طور  کامل کاری تخصصی به حساب می آید و در مواردی که اشخاص خود دست به تعمیر می زنند امکان دارد با اتفاقاتی مثل ترکیدن آن همراه باشد، بنابراین تلاش کنید تعمیر زودپز خود را به افراد با تجربه بسپارید. 

 

علت نپختن غذا در زود پز, دلیل نپختن غذا در زود پز,دلایل نپختن غذا ذر زودپر

دلیل نپختن غذا در زود پز

 

علل مهم نپختن غذا ذر زودپر

- خرابی واشر

- خرابی درب زود پز

- خرابی واشر سوپاپ تنظیم

- خرابی سوپاپ اطمینان در زود پز

 

خرابی واشر دور درب

وقتی که واشر دور درب زودپز به هر شکلی تغییر شکل داده باشد، باعث می شود تا بخار از دور درب و دیگ بیرون برود و سبب نپختن غذا در زودپز و یا سوختن غذا و کم شدن آب گردد.

 

خرابی درب زودپز

درب هم به علت مانع شدن از بیرون رفتن بخار نقش مهمی در پختن مواد غذایی دارد. چنانچه درب زودپز دچار شکستگی گردد، شکل ظاهر آن تغییر می کند، در کار کلیپسو اشکالی به وجود آید و یا مشکلاتی از این دست برای آن به وجود آید، باعث خواهد شد که مواد غذایی داخل زودپز خوب پخته نشوند.

 

علت نپختن غذا در زود پز, دلیل نپختن غذا در زود پز,علل مهم نپختن غذا ذر زودپر

دلایل نپختن غذا ذر زودپر

 

خرابی واشر سوپاپ تنظیم 

سوپاپ تنظیم در زودپز این کار را بر عهده دارد که با توجه به مواد غذایی و حرارت درون زودپز سطح متعادلی از بخار را به وجود بیاورد.

 

خرابی واشر سوپاپ تنظیم در زودپز باعث می شود که غذای درون زودپز به پخت کامل نرسد، چون سطح بخار موجود در زودپز ارتباط مستقیمی با پخت غذا دارد.

 

خرابی سوپاپ اطمینان

یک زودپز مناسب زودپزی است که دارای سوپاپ اطمینان باشد. زودپزهایی که بدون سوپاپ اطمینان هستند امکان دارد خطرناک باشند. سوپاپ اطمینان سوپاپی است که هنگامی که فشار بخار آب درون زودپز بیشتر شود با بیرون کردن بخار سب متعادل شدن آن خواهند شد. در صورت صدمه دیدن این سوپاپ امکان دارد در پخت غذا اشکال به وجود آید.

 

علت نپختن غذا در زود پز, دلیل نپختن غذا در زود پز,دلیل نپختن غذا در زودپز چیست

علل مهم نپختن غذا ذر زودپر

 

آیا فقط دلیل نپختن غذا در زودپز، اشکال اجزا می باشد؟

اشکال در کارکرد اجزا اصلی ترین عامل نپختن غذا در زودپز می باشد، ولی گاهی اوقات هرچند کم دلایل دیگری نیز در نپختن غذای زودپز وجود دارد.

 

- زود پز های بی کیفیت: همیشه از زودپز هایی استفاده کنید که قبلا امتحان خود را پس داده باشند و استاندارد های لازم را رعایت نموده، زود پز های متفرقه از قطعات بی کیفیتی استفاده می کنند که بعد از مدتی کوتاه فرسوده می شوند.

 

- کیفیت نداشتن مواد غذایی: سلامت و تازگی مواد غذایی همیشه مورد توجه آشپزان بوده و هست، بعضی از مواد غذایی مثل گوشت در مرحله ای پیش از بو گرفتن اصطلاحا ناپز می شوند، به این صورت که پخت آنها نمی تواند مثل پخت مواد غذایی تازه باشد.

 

- استفاده نکردن از دستوالعمل زودپز: زودپز های گوناگون دستوالعمل های مختلفی دارند که باید به شکل اصولی از آن ها استفاده کرد، شما می توانید با نگاه کردن به دفترچه راهنمای هر محصول بهترین تجربه استفاده از آن محصول را داشته باشید.

 

- حجم مواد غذایی باید با حجم زودپز هماهنگ باشد: شما نمی توانید یک زود پز کوچک را تا نزدیک درب آن پر از مواد غذایی کنید و توقع داشته باشید خوب بپزد، همینطور استفاده از مواد غذایی کم در زودپزی با سایز بزرگ نیز پخت خوبی را برای شما انجام نمی دهد.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------