تازه های مهارتهای زندگی

راهنمای کامل برای انتخاب بهترین,رازهای انتخاب قرص ماشین ظرفشویی

مقایسه انواع قرص‌های ماشین ظرفشویی

انواع قرص ماشین ظرفشویی رازهای انتخاب قرص ماشین ظرفشویی با تأثیر بیشتر انواع قرص ماشین ظرفشویی،…

نحوه در آوردن کلید گیر کرده و شکسته در قفلنحوه در آوردن کلید گیر کرده, نحوه در آوردن کلید شکسته در قفل, در آوردن کلید شکسته با انبردست

نحوه در آوردن کلید گیر کرده

 

چگونه کلید شکسته را از داخل قفل در آوریم؟

احتمالا برای شما نیز اتفاق افتاده که کلید درون قفل گیر کند یا بشکند در این وضعیت می‌توانید با چیزهایی که در دسترس دارید مثل دم باریک، پیچ گوشتی، چسب قطره‌ای و... قفل را باز کرده و یا کلید را از داخل آن بیرون بیاورید.

شیوه های در آوردن کلید شکسته در قفل

استفاده از قفل های مکانیکی در قیاس با قفل های دیجیتال، همیشه با اشکال گیر کردن یا شکستن کلید در قفل همراه است و افرادی که از قفل های مکانیکی یا معمولی استفاده میکنند باید شیوه های در آوردن کلید شکسته یا گیر کرده در قفل را بدانند تا در موقع های لازم بتوانند از آنها استفاده کنند.

 

روش های بیرون آوردن کلید شکسته در قفل به ابزارهایی که در اختیار دارید و اینکه چه مقدار از کلید شکسته در قفل مانده است، بستگی دارد. برای بیرون آوردن کلید شکسته در قفل، باید پیش از هر کاری قفل را روغن کاری کنید. روغن مورد استفاده می تواند روان کننده، روغن لولای درب و یا حتی روغن خوراکی باشد.

 

در آوردن کلید شکسته با انبردست و دم باریک

راه اول این است که چنانچه قدری از دسته کلید در بیرون از قفل مانده باشد به آهستگی با انبردست یا دم باریک دسته شکسته کلید را بگیرید و آنرا در خلاف یا موافق عقربه های ساعت بچرخانید تا کلید در بیاید.

 

نحوه در آوردن کلید گیر کرده, نحوه در آوردن کلید شکسته در قفل, در آوردن کلید شکسته با انبردست

نحوه در آوردن کلید شکسته در قفل

 

در آوردن کلید گیرد کرده در قفل با استفاده از پیچ گوشتی

اگر دم کلید شکسته در قفل بیرون نمانده باشد قدری کار دشوار تر می شود و نمی توانید از انبردست برای در آوردن کلید گیر کرده در قفل استفاده کنید. در این صورت یک پیچ گوشتی بردارید و دقیقا مثل وقتی که می خواهید یک پیچ را ببندید یا باز کنید نوک پیچ گوشتی را وارد سوراخ قفل کنید و قدری فشار بدهید و پیچ گوشتی را بچرخانید .

 

نحوه در آوردن کلید گیر کرده, نحوه در آوردن کلید شکسته در قفل, در آوردن کلید شکسته با انبردست

شیوه در آوردن کلید گیر کرده

 

در آوردن کلید گیرد کرده در قفل با استفاده از چسب قطره‌ای 

چنانچه کلید درون قفل شکسته است، می‌توانید از یک سیم یا هر چیزی که بتوان آن را داخل قفل فرو برد استفاده کنید. کلید شکسته را از داخل قفل درآورید. شیوه این مرحله به این شکل است که باید شما نخست نوک سیم یا هر وسیله دیگر که در اختیار دارید را آغشته به چسب کنید ولی مواظب باشید که چسب زیادی استفاده نکنید.

 

در ادامه سیم را داخل قفل فرو کنید تا آنجا که به کلید بچسبد و چند دقیقه مکث کنید که چسب خشک شود. در این زمان چناچه خوب انجام داده باشید سیم و کلید یکی شده و شما با پیچاندن سیم می‌توانید کلید را هم بپیچانید یا آن را از قفل بیرون بیاورید. توجه داشته باشید این شیوه بسیار حساس است و چنانچه از میزان چسب مناسبی استفاده نکنید امکان دارد سیم به قفل بچسبد و دیگر نتوان کار مورد نظر را روی آن انجام داد.

 

نحوه در آوردن کلید گیر کرده, نحوه در آوردن کلید شکسته در قفل, در آوردن کلید شکسته با انبردست

در آوردن کلید گیرد کرده در قفل با استفاده از چسب قطره‌ای

 

به کمک تیغه اره مویی هم میتوانید کلید را از قفل خارج کنید

اگر ابزاری مثل تیغه اره مویی یا اره منبت کاری در وسایل تان دارید می‌توانید برای درآوردن کلید شکسته در قفل از آن هم استفاده کنید. تیغه اره مویی به علت وجود دندانه های ریز می تواند به دندانه های کلید گیر کرده و آن را از قفل بیرون بیاورد. اگر اره مویی شما بزرگ بود می توانید با استفاده از انبردست یا دم باریک طول تیغه را کوتاه کرده و آنگاه از آن استفاده کنید.

 

نحوه در آوردن کلید گیر کرده, نحوه در آوردن کلید شکسته در قفل, در آوردن کلید شکسته با انبردست

در آوردن کلید گیرد کرده در قفل با استفاده از اره مویی

 

در آوردن کلید گیرد کرده در قفل با دریل 

اگر کلید شما درون قفل شکسته است و نمیخواهید هزینه کلید ساز بدهید ، میتوانید از دریل استفاده کنید. البته با این شیوه به احتمال بسیار دوچندان قفل شما غیر قابل استفاده خواهد شد. مته ای که برای خارج کردن کلید شکسته در قفل قرار است استفاده کنید باید بسیار نازک باشد. چون سوراخ و شکاف قفل بسیار کوچک است و بکارگیری از مته های بزرگ بیشترین ضرر را به مغزی آن وارد خواهد کرد.

 

نحوه در آوردن کلید گیر کرده, نحوه در آوردن کلید شکسته در قفل, در آوردن کلید شکسته با انبردست

نحوه در آوردن کلید گیر کرده

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------