بهترین دستگاه های تصفیه آب برای خانه شمابهترین مدل دستگاه تصفیه آب, خصوصیات دستگاه تصفیه آب, بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

معرفی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

 

بهترین دستگاه های تصفیه آب خانگی چه ویژگی هایی دارد؟ 

امروزه تهیه ی دستگاه تصفیه آب مناسب که بتواند آب آشامیدنی مورد نیاز شما را به خوبی تصفیه کند جز ضروریات است. بهترین بودن این دستگاه ها به موارد مختلفی مانند: نوع فیلترها، درجه سختی آب، فشار آب و... بستگی دارد. در این مقاله قصد داریم در خصوص ویژگی بهترین دستگاه های تصفیه آب برای یک خرید مطمئن و رضایت بخش صحبت کنیم. با ما در این مطلب از بیتوته همراه باشید تا با به کار گیری این نکات بتوانید انتخاب درستی داشته باشید.

دستگاه تصفیه آب مناسب چه ویژگی هایی دارد؟

آب آشامیدنی قابل استفاده برای مصرف قبل از اینکه وارد سیستم لوله کشی شود از سفره های آب زیر زمینی عبور می کند. به همین دلیل مقدار زیادی آلاینده، مواد شیمیایی و میکروب وارد آب می شود.

 

البته آب ها توسط فیلترهای قدرتمندی که در سیستم های تصفیه آب شهری وجود دارند، تصفیه می شوند اما متاسفانه هنوز از لحاظ کیفیت، استانداردهای قابل قبول برای اطمینان از عدم ابتلا مصرف کنندگان به مشکلاتی مانند سنگ کلیه را ندارد.

برای اینکه بتوانید با تهیه ی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی سلامتی خود را تضمین کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

 

محل قرار دادن دستگاه تصفیه آب

اولین موردی که احتمالا هنگام خرید دستگاه تصفیه آب فکر شما مشغول خواهد کرد محل قرار دادن آن است. دستگاه های تصفیه ی آب از لحاظ ظاهری و محل قرار گیری به دو نوع دستگاه تصفیه آب خانگی رومیزی و دستگاه تصفیه آب خانگی زیر سینکی تقسیم می شوند.

 

برای انتخاب میان این دو نوع دستگاه لازم است در نظر بگیرید که آیا فضای کافی برای قرار دادن این دستگاه ها در کابینت و یا روی میز دارید؟ دستگاه های تصفیه ی آب رو میزی ظاهر قشنگ تر و اندازه ی کوچکتر دارند اما بسیاری از افراد از اشغال فضای هر چند کوچک این دستگاه ها چندان راضی نیستند.

 

در مقابل دستگاه های تصفیه آب زیر سینکی در کابینت قرار می گیرند و ظاهرا چندان در معرض دید قرار ندارند؛ اما معایب این گونه دستگاه ها این است که باید در فضای زیر سینک خود فضای کافی و نسبتا بزرگی برای قرار گیری سیستم تصفیه آب و سیم های بلند آن داشته باشید.

 

بهترین مدل دستگاه تصفیه آب, خصوصیات دستگاه تصفیه آب, بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

توجه به محل قرارگیری دستگاه تصفیه آب

 

به سختی آب منطقه ی خود توجه کنید

یکی از مواردی که هنگام تهیه ی سیستم تصفیه ی آب باید در نظر بگیرید میزان سختی آب شهرتان است. سختی آب به میزان املاحی گفته می شود که در آب های شهری وجود دارد. متناسب با کیفیت آب و قدرت سیستم تصفیه ی آب شهری، سختی آب مناطق مختلف با یکدیگر متفاوت است.

 

اگر در شهرهایی زندگی می کنید که از لحاظ کیفیت آب در شرایط چندان مناسبی نیستید، توصیه می کنیم از دستگاه هایی استفاده کنید که فیلترهای قوی تری دارند. دستگاه های تصفیه آب قوی دستگاه هایی هستند که سیستم اسمز معکوس و اولترافیلتراسیون دارند.

 

دستگاه تصفیه آب صنعتی, قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی, بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

توجه به سختی آب منطقه

 

کدام برند مناسب تر است

مورد مهم دیگر در زمان خرید دستگاه تصفیه ی آب خانگی، توجه به برند سازنده ی این دستگاه ها است. مسلما هر چه برند دستگاه تصفیه معتبرتر باشد کیفیت و ماندگاری دستگاه نیز بالاتر است. در حال حاضر انواع دستگاه های تصفیه ی تایوانی طرفداران زیادی دارند. این دستگاه به نوعی پرچمداران استفاده از فیلترهای تصفیه اسمز معکوس هستند. مهم ترین برندهای دستگاه های تایوانی شامل: کامتک، سافت واتر softwater ، آکوا اسپرینگ aquaspring، مینروا minerva، آکوا کلر aquaclear و ssv است.

 

دستگاه تصفیه آب صنعتی, قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی, بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

بهترین برند تصفیه آب خانگی

 

وجود گواهینامه ی NSF

همانطور که می دانید املاح و آلودگی های موجود در آب های تصفیه نشده سبب ابتلا به مشکلاتی مانند سنگ کلیه، مسمومیت و مشکلات گوارشی می شود. بنابراین بنیاد ملی بهداشت برای مشخص کردن میزان استاندارد بودن فیلتر و سایر تجهیزات دستگاه های تصفیه ی آب، استاندارد NSF را تعیین کردند. هر چه شاخص NSF بالاتر باشد شاخص تصفیه ی آب نیز بیشتر است.

 

 بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی, دستگاه تصفیه آب خانگی, دستگاه تصفیه آب صنعتی

وجود گواهی بنیاد ملی بهداشت در دستگاه تصفیه آب

 

به نوع و تعداد فیلترها توجه ویژه ای داشته باشید!

مهم ترین جزئی که در سیستم های تصفیه آب تضمین می کند که کیفیت آب اشامیدنی منزل شما برای مصرف مناسب است یا خیر، نوع و وضعیت کارکرد فیلترهای آن است. هر چه فیلترهای دستگاه تصفیه قوی تر باشد کیفیت آب مصرفی شما بالاتر خواهد بود.

 

فیلترها دارای انواع بسیار متنوعی هستند. بهترین نوع فیلترها شامل: کربن اکتیو خطی، کربن اکتیو بلاکی، پلی اتیلن، ممبران، آلکالین، UV و مینرال هستند. دستگاه های تصفیه ی آبی که فیلترهای بیشتر و قوی تری دارند، قیمت بالاتر و کیفیت بیشتری دارند.

 

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی, دستگاه تصفیه آب خانگی, دستگاه تصفیه آب صنعتی

توجه به نوع فیلترهای دستگاه تصفیه آب

 

ظرفیت آب تصفیه شده

شاید برایتان جالب باشد که بدانید ظرفیت آب تصفیه شده برای سیستم های تصفیه ی آب در طول شبانه روز و در دستگاه های مختلف متفاوت است. برای مثال دستگاه هایی که داری دو فیلتر ممبران با ظرفیت 50 گالن هستند، نهایتا 100 گالن آب را در شبانه روز تصفیه می کنند. توصیه می کنیم بعد از انتخاب فیلترهای مناسب برای دستگاه تصفیه آب منزل خود مطابق با برنامه ی تعویض چند ماهه آن ها را تعویض کنید تا کیفیت آب اشامیدنی منزلتان همچنان در شرایط استانداردی قرار داشته باشد.

 

 بهترین مارک دستگاه تصفیه آب, بهترین مدل دستگاه تصفیه آب, خصوصیات دستگاه تصفیه آب

توجه به ظرفیت آب قابل تصفیه در دستگاه تصفیه آب

 

کیفیت مخزن آب

یکی از اجزایی که کمتر از سایر تجهیزات دستگاه تصفیه ی آب به آن توجه شده، مخزن دستگاه است. مخزن دستگاه در واقع به جزئی گفته می شود که در آخرین مرحله، آب تصفیه شده در آن ذخیره می شود. اگر مخزن دستگاه از کیفیت خوبی برخوردار نباشد و ساختار آن به گونه ای طراحی شده باشد که افراد به سهولت نتوانند آن را تمیز کرده وضد عفونی کنند، با وجود فیلتر های قدرتمند کیفیت آب مصرفی بسیار پایین خواهد بود.

 

دستگاه تصفیه آب صنعتی, قیمت دستگاه تصفیه آب خانگی, بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی

توجه به کیفیت مخزن دستگاه تصفیه آب

 

گارانتی و نوع خدمات پس از فروش

گارانتی طولانی مدت و خدمات پس از فروش مناسب به شما این تضمین را می دهد که اگر پس از مدتی دستگاه شما دچار نقص شد بتوانید با خیال راحت آن را برای تعمیر و تعویض قطعه به نمایندگی ارسال کنید.

 

بسیاری از دستگاه های تصفیه آب پس از مدتی استفاده دچار خرابی می شوند اما متاسفانه قطعات آنها به راحتی در مغازه ها پیدا نمی شود. بنابراین هر چه خدمات پس از فروش و گارانتی دستگاه تصفیه آب معتبرتر باشد، خیال شما از بابت مشکلاتی مانند نقص فیلترها و یا سایر تجهیزات راحت تر است.

 

در نهایت توصیه می کنیم حتما قبل از تهیه ی دستگاه تصفیه ی آب به سختی آب منطقه ی خود توجه کنید و سپس با مشورت افراد صاحب نظر و متخصص این حوزه بهترین دستگاه تصفیه ی آب خانگی را تهیه کنید.

 

گردآوری: بخش اسرار خانه داری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X خدمات نظافتی,تمیزکار منزل,نظافتکار منزل

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023