راهنمای صرفه جویی در مصرف برقبهترین روش برای صرفه جویی در مصرف برق در روز بهره بردن از نور طبیعی است

 

از طریق صرفه جویی در مصرف برق می توانیم به کم شدن آلودگی های محیط زیستی کمک کنیم و هزینه های مصرف انرژی را تا بخش زیادی کاهش دهیم. اگر به اطراف خود دقت کنید متوجه می شوید که تعداد زیادی وسایل برقی دور و بر شما را احاطه کرده اند و بسیاری از آن ها از لازمه های زندگی های امروزی و غیر قابل حذف هستند. اما هنوز هم راه هایی وجود دارند که بتوانیم مصرف مان را کم کنیم و با صرفه جویی در مصرف برق به محیط زیست و آیندگان خود کمک کنیم.

 

در ادامه این مطلب با راه هایی برای صرفه جویی در مصرف برق در محیط کار آشنا می شویم.

 

۱. بهترین روش برای صرفه جویی در مصرف برق در محل کار بهره بردن از نور طبیعی است

پرده ها را کاملا کنار بزنید و از نور طبیعی به جای لامپ های پر مصرف استفاده کنید. تا جایی که برایتان مقدور است نورهای مصنوعی را حذف کنید و از نور طبیعی خورشید بهره ببرید. این کار را هم در منزل و هم در محل کار می توانید انجام دهید. به کمک این روش به راحتی می توانید به صرفه جویی در مصرف برق کمک کنید. علاوه بر این نور طبیعی روی روحیه شما تاثیر مثبت خواهد گذاشت و باعث می شود بعد از مدتی با اشتیاق پرده ها را کنار بزنید و از نور طبیعی خورشید استفاده کنید.

 

میز کارتان را در محلی قرار دهید که نورگیر باشد و به راحتی بتوانید با نور طبیعی و بدون روشن کردن چراغ های اتاق به کارتان برسید و چشمتان نیز اذیت نشود. اگر به نور نیاز داشتید از چراغ مطالعه استفاده کنید.

 

اگر پنجره هایتان طوری است که با کنار کشیدن پرده ممکن است احساس کنید حریم خصوصی تان در معرض دید است بهتر است از پرده های نازک یا کرکره ای استفاده کنید تا هم نور از آن ها عبور کند و هم حریم خصوصی تان حفظ شود.

 

۲. از لامپ های کم مصرف تر استفاده کنید

به جای استفاده از لامپ های رشته ای از لامپ های LED یا SMD استفاده کنید. این قبیل از لامپ ها انرژی کمتری مصرف می کنند و نور بیشتری در اختیار شما می گذارند. لامپ های رشته ای بخش زیادی از انرژی خود را به صورت گرما از دست می دهند. لامپ های LED و SMD طول عمر زیادی دارند و گرمای بسیار ناچیزی تولید می کنند.

 

درسته که لامپ های ال ای دی و اس ام دی قیمت بیشتری نسبت لامپ های رشته ای دارند اما بسیار با صرفه تر هستند و عمر آن ها طولانی تر است.

 

۳. چراغ های اضافه را خاموش کنید

یکی از حساسیت هایی که لازم است هر فردی داشته باشد خاموش کردن لامپ های اضافه است. اینکه در مورد تعداد لامپ هایی که در خانه روشن است حساسیت داشته باشید یکی از راه هایی است که به صرفه جویی مصرف برق کمک می کند. این کار ساده ترین کاری است که هر فرد می تواند انجام دهد. هنگامی که خانه را ترک می کنید همه لامپ ها را خاموش کنید. شب ها هنگامی که خانواده دور هم جمع هستند خانه را چراغانی نکنید و چراغ اتاق ها را خاموش کنید.

 

می توانید برای صرفه جویی در مصرف برق و همین طور رمانتیک شدن فضا از شمع استفاده کنید. این روش بسیار مفید است و فضایی شاعرانه نیز برای شما به وجود خواهد آورد. اگر نمی توانید همیشه از این روش استفاده کنید هفته ای یکی دو شب این کار را انجام دهید.

 

منبع: kalleh.com

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------