متفاوت ترین مدل های کیک جشن ختنه سورانکیک جشن ختنه سوران

مدل کیک جشن ختنه سوران

 

مدل کیک جشن ختنه سوران: لذتی شیرین در جشن ختنه کنان

کیک جشن ختنه سوران یکی از شیرینی های محبوب در میان خانواده های ایرانی است که به مناسبت جشن ختنه برای کودکان تهیه می شود. در این مقاله از بیتوته، نمونه هایی از تزئینات کیک جشن ختنه سوران را برای شما آورده ایم.

جشن ختنه سوران یکی از مراسم مهم در فرهنگ ایرانیان است که به مناسبت ختنه پسران برگزار می شود. این جشن با شادی و خرمی همراه است و میزان آن را بیشتر می کند که با دوستان و خانواده برگزار شود. یکی از مهمترین اجزای این جشن، کیک جشن ختنه سوران است که همچنین به عنوان یکی از مهمترین عناصر مراسم ختنه شناخته می شود. در این مقاله، با ما همراه باشید تا درباره ی کیک جشن ختنه سوران بیشتر بدانید.

 

تاریخچه کیک جشن ختنه سوران

کیک جشن ختنه سوران یکی از اجزای مهم جشن ختنه است که به تازگی در ایران شیوع پیدا کرده است. این کیک در ابتدا در کشورهای اروپایی معرفی شده بود و با گذر زمان و ورود به کشورمان، به سرعت محبوبیت پیدا کرد. این کیک در اوایل شکل سنتی نداشت و به صورت دایره ای ساده با بیسکوییت، کرم و تزئینات ساده درست می شد. اما با عبور زمان، طرز تهیه و تزئین کیک جشن ختنه سوران به شکلی خلاقانه و جذاب تبدیل شده است که امروزه همه ساله در جشن های ختنه برگزار می شود.

 

انواع کیک جشن ختنه سوران

امروزه، انواع مختلفی از کیک جشن ختنه سوران وجود دارد که هر یک با طعم و تزئینات خودشان، جذابیت خاصی دارند. برخی از انواع معروف این کیک عبارتند از:

 

کیک شکلاتی

این کیک با استفاده از شکلات های مختلف تهیه می شود و با تزئینات مختلفی مثل شکلات های تزئینی و مغز های خشک زیبا می شود. طعم شیرین و شکلاتی آن، از محبوبیت بسیاری برخوردار است.

 

کیک میوه ای

این کیک با استفاده از میوه های مختلف تهیه می شود و با تزئینات مختلفی مثل کرم، میوه های تازه و شیرینی های مختلف زیبا می شود. طعم تازه و میوه ای آن، برای علاقه مندان به میوه جات بسیار خوشایند است.

 

کیک پرتغالی

این کیک با استفاده از تخم مرغ، برشته نارگیل، بکینگ پودر و شکر تهیه می شود و با تزئینات مختلفی مثل کرم و تازه های میوه زیبا می شود. طعم شیرین و خوشمزه آن، برای دوستداران شیرینی های سبک بسیار خوشایند است.

به طور کلی، با توجه به سلیقه و علاقه هر شخص، انواع مختلفی از کیک جشن ختنه سوران وجود دارد که هر یک با طعم و تزئینات خودشان، جذابیت خاصی دارند.

 

راه های تزئین کیک جشن ختنه سوران

راه های تزئین کیک جشن ختنه سوران همانند انواع کیک مختلف، بسیار متنوع هستند. برخی از راه های معروف تزئین این کیک عبارتند از:

 

تزئین با مغز های خشک

تزئین کیک با مغز های خشک از جمله بادام، فندق و پسته، یکی از راه های معروف تزئین کیک جشن ختنه سوران است. با قرار دادن مغز های خشک بر روی کرم کیک، ظاهر زیبا و خوش رنگی برای کیک به دست می آید.

 

تزئین با میوه های تازه

تزئین کیک با میوه های تازه مثل توت فرنگی، آناناس، خرمالو و ... نیز از راه های معروف تزئین کیک جشن ختنه سوران است. با قرار دادن میوه های تازه بر روی کیک، طعم تازگی و شادابی برای کیک به دست می آید.

 

تزئین با شکلات های تزئینی

تزئین کیک با شکلات های تزئینی نیز از جمله راه های معروف تزئین کیک جشن ختنه سوران است. با قرار دادن شکلات های تزئینی بر روی کیک، ظاهری زیبا و جذابیت برای کیک به دست می آید.

 

همچنین، از دیگر روش های تزئین کیک جشن ختنه سوران می توان به استفاده از کرم های مختلف و تزئینات شیرینی پزی مانند شکر گل، نازلی، هندوانه و ... اشاره کرد.

 

تزئین با خمیر فوندانت

یکی از پرطرفدارترین نوع تزیین کیک جشن ختنه سوران، تزیین با خمیر فوندانت است. با خمیر فوندانت می توان به راحتی عروسک نوزاد و هر چیزی را آماده کنید و با آن کیک ساده ی خود را تزیین کنید و جذابیت آن را چند برابر کنید.

 

مدل کیک برای جشن ختنه سوران

نمونه ای از مدل کیک جشن ختنه سوران

 

نکاتی برای تهیه کیک جشن ختنه سوران

برای تهیه کیک جشن ختنه سوران، باید به نکات زیر توجه داشت:

انتخاب تزئینات مناسب

با توجه به سلیقه خود و میزان خلاقیت، تزئینات مناسبی را برای کیک انتخاب کنید تا به ظاهر زیبایی داشته باشد.

انتخاب طعم مناسب

با توجه به سلیقه خود و سلیقه مهمانان، طعم مناسبی را برای کیک انتخاب کنید تا همگی از طعم کیک لذت ببرند.

توجه به مقدار شکر

باید به مقدار شکری که در کیک استفاده می شود توجه کنید تا کیک خیلی شیرین نشود و برای مهمانان قابل قبول باشد.

استفاده از مواد با کیفیت

باید از مواد با کیفیت و تازه برای تهیه کیک استفاده کنید تا کیک خوشمزه و با کیفیتی ساخته شود.

به طور کلی، تهیه کیک جشن ختنه سوران یک فرایند ساده و لذت بخش است و با توجه به نکات بالا، می توانید کیکی خوشمزه و زیبا برای جشن ختنه خود تهیه کنید.

 

نمونه هایی از تزیینات مدل کیک جشن ختنه سوران را آورده ایم.

 

کیک برای جشن ختنه سوران

کیک های جشن ختنه سوران

 

کیک ختنه سورون

مدل های کیک جشن ختنه سوران

 

کیک ختنه سوران

تزیین کیک جشن ختنه سوران

 

کیک جشن ختنه سورون

شیک ترین کیک ختنه سورون

 

جشن ختنه سورون

نمونه ای از مدل های کیک جشن ختنه سوران

 

عکس کیک جشن ختنه سوران

مدل کیک های جشن ختنه سوران

 

مدل کیک جشن ختنه سوران

کیک مخصوص جشن ختنه سوران

 

کیک برای جشن ختنه سوران

کیک جشن ختنه سورون

 

کیک ختنه سورون

کیک ختنه کنان

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب خانه داری(شستشو، نظافت، لکه گیری، نکات آشپزی، هنر در خانه، مهارتهای زندگی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------