نکاتی برای خرید آجیل شب عیدنکاتی برای خرید آجیل عید نوروز

 

آجیل شب عید با قیمت های بسیار متفاوتی در بازار وجود دارند که باید نسبت به خرید آن ها نکاتی را مد نظر قرار داد.

رعایت نکات زیر برای خرید اجیل و مصرف آن در ایام نوروز به شما کمک می کند.

 در خرید آجیل عید نوروز آجیل هایی را که مزه ی ترش دارند و بوی نامطبوعی می دهند نخرید. حتی اگر آجیل خریدید و در منزل متوجه ترش بودن آنها شدید فورا آجیل ها را پس بدهید آجیل ترش باعث بیماری می شود.

 

 سعی کنید آجیل کم نمک بخرید. زیرا نمک مضرات فراونی دارد، دقت کنید زیرا در بعضی مواقع برای پنهان کردن ترش بودن و بوی بد آجیل به آنها نمک می زنند پس سعی کنید همیشه ترجیحا آجیل خام بخرید.

 

 رنگ آجیل را با دست تان کنترل کنید. اگر دست ‌تان رنگی شد احتمال دارد آجیل ها را با رنگ های غیرمجاز یا خوراکی رنگ کرده باشند و باید از خرید آن خودداری کنید.

 

 از خرید پسته هایی که زیادی خندان هستند، خودداری کنید؛ زیرا فروشندگان آنها را در ظرف های آب جوش می ریزند و سپس ناگهان در آب سرد قرار می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهند تا در اثر شوک حرارتی سر بازکنند و خندان شوند البته این شوک حرارتی، کیفیت پسته را نیز پایین می آورد.

 

 در خرید مغز گردو باید خیلی دقت کنید که کهنه نباشد. روغن فراوان موجود در مغز گردو، در اثر کهنگی، تغییر حالت داده و طعم نامطبوع پیدا می کند.

 

راهنمای خرید آجیل عید

 

 از خرید مغزهای پوست کنده اجتناب کنید؛ چرا که این مغزها با توجه به راحتی مصرف شان زیاد میل می شوند و این امر می تواند سبب افزایش دریافت انرژی و اضافه وزن شود.

 

 برای خرید آجیل شب عید تعداد مهمان ها را حدس بزنید

یک بار فهرست تمام کسانی را که ممکن است به خانه شما بیایند را سرانگشتی بشمارید، به اضافه چند خانواده بیشتر برای در نظر گرفتن همه احتمالات ممکن. حالا از فروشنده خشکبار‌ فروشی بخواهید از مواد مورد نیاز شما آنقدری در اختیارتان بگذارد که به اندازه پذیرایی کردن همین تعداد از افراد کافی باشد نه چند برابر آن. زمانی که شما به اندازه خرید کنید، نه زیادی هزینه کرده اید و نه مواد اضافه آمده را بعد از گذشت زمان و از دست دادن طعم و مزه شان دور ریخته اید.

 

 اگر آجیل‌ نوروزیتان زیاد آمد و ‌خواستید آن را برای استفاده های بعدی کنار بگذارید، سعی کنید آجیل را با پوست درون ظرف های دربسته و در محلی خشک و خنک قرار بدهید.

 

 یک ترکیب دوست داشتنی برای آجیل شب عید

شاهدانه به همراه کنجد و مغز تخمه آفتابگردان از آن دست خوراکی هایی هستند که به‌ راحتی پیدا می شوند. می توانید آنها را با قیمت مناسبی تهیه کنید و یک ترکیب خوشمزه را درست کنید؛ ترکیبی که بیشتر طعم‌های نوستالژی دوران کودکی را زنده می کند و در عین حال سالم و کم هزینه است.

 

به هر حال در ایام نوروز آجیل های فراوانی را مصرف می کنیم پس بهتر است علاوه بر خرید آجیل در خوردن آن هم دقت کنیم. آجیل ها را با میوه های خشک مخلوط کنید تا تنقلات سالم تری داشته باشید.

 

 می توانید از آجیل ها و دانه های روغنی در سالادها، همراه با کباب یا سیب زمینی سرخ کرده استفاده کنید. آجیل ها را خرد کنید و در تهیه نان، بیسکوییت، نوشیدنی ها، کیک و در تهیه انواع سس از آنها استفاده کنید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------