برای داشتن سفری راحت و لذتبخش با انواع اتوبوس مسافربری آشنا شویدانواع اتوبوس بین شهری, بررسی انواع اتوبوس مسافربری, اتوبوس های مدرن و توریستی

اتوبوس های مسافربری معمولی 

 

با انواع اتوبوس های مسافربری آشنا شوید

یکی از مهم ترین وسایل نقلیه در خصوص سفر، اتوبوس است. اتوبوس به موجب ایمنی بالا، دسترسی آسان، آسودگی و مقرون به صرفه بودن مورد توجه مسافران گسترده ای قرار دارد. در زمینه تولید اتوبوس های مسافربری کمپانی های گسترده ای نظیر شرکت ولوو، رنو، اسکانیا، مان و بنز فعالیت دارند. 

گونه های مختلف اتوبوس های مسافربری 

اتوبوس درجه یک 

 

انواع اتوبوس مسافربری, انواع اتوبوس مسافربری ایران, تصویر اتوبوس مسافربری

یکی از انواع اتوبوس های مسافربری اتوبوس های مدل VIP می باشد

 

اتوبوس های درجه یک یا معمولی از 38 الی 50 عدد صندلی بهره مند هستند. صندلی های این نوع اتوبوس در فاصله نزدیک به یکدیگر تعبیه شده است. بی شک عدم وجود فضای کافی قابلیت آسایش مناسب و خوابیدن را از مسافران سلب می کند. 

در هر ردیف اتوبوس های معمولی چهار صندلی به صورت جفت قرار دارد. 

 

بی شک قیمت خرید و رزرو بلیط های اتوبوس معمولی به موجب امکانات ساده کمتر از اتوبوس های دارای امکانات متنوع است. اتوبوس های درجه یک گزینه مناسبی برای سفر های کوتاه مدت محسوب می شوند. علاوه بر این، این نوع اتوبوس ویژه مسافرانی است که خواستار صرفه جویی در هزینه های سفر هستند. 

 

در بخش ابتدایی و انتهایی اتوبوس های درجه یک، دو عدد مانیتور قرار دارد. جالب است بدانید بر اساس مدت زمان سفر فیلم هایی در مانیتور پخش می گردد. به طور مثال در مسیر های چهار الی پنج ساعته، یک فیلم نمایش داده می شود و در مسیر های طولانی بیش از پنج ساعت، دو فیلم اجرا می گردد. 

 

اتوبوس VIP

 

انواع اتوبوس مسافربری ایران, تصویر اتوبوس مسافربری, اتوبوس مسافربری اسکانیا

اتوبوس های مسافربری توریستی دارای صندلی های تخت خواب شو هستند

 

به طور کلی اتوبوس های VIP خدمات و امکانات گسترده ای را در اختیار مسافران قرار می دهند. انواع اتوبوس های مسافربری، اتوبوس های مدل VIP را به سیستم حمل و نقل روانه می کنند. 

 

مهم ترین ویژگی اتوبوس های VIP تعداد صندلی است. به عبارتی دیگر اتوبوس های VIP به منظور تعبیه فضای مناسب دارای 25 الی 36 صندلی هستند. لذا در هر ردیف اتوبوس سه صندلی تعبیه می گردد که در یک طرف دو صندلی و در طرف دیگر یک صندلی قرار می گیرد. 

ابعاد صندلی ها به صورت پهن و بزرگ طراحی شده است. علاوه بر این، برای هر صندلی یک زیر پایی تعبیه شده است که مسافران می توانند برای راحتی بیشتر پاهای خود را بر روی آن قرار دهند.

 

یکی دیگر از ویژگی های حائز اهمیت اتوبوس VIP برخورداری از مانیتور اختصاصی برای هر صندلی است. مسافران قادر هستند در طول مسیر موزیک دلخواه پخش کنند و به تماشای فیلم های مورد علاقه بپردازند. 

بلیط اتوبوس های VIP با ارائه تمام امکانات رفاهی، نسبت به اتوبوس های معمولی گران قیمت هستند. 

 

صندلی های اتوبوس وی آی پی در دو نوع تخت خواب شو و نیمه تخت خواب شو طراحی می شوند. بی شک در اتوبوس های تخت خواب شو به موجب باز شدن کامل صندلی ها، تعداد صندلی ها به 25 عدد کاهش پیدا می کند. 

این در حالی است که در اتوبوس های دارای صندلی نیمه تخت خواب شو تعداد صندلی ها بین 26 الی 36 عدد قرار دارد. 

 

کمپانی های تولید کننده اتوبوس های مسافربری

اتوبوس مان 

 

اتوبوس مسافربری اسکانیا, اتوبوس مسافربری, بهترین نوع اتوبوس مسافربری

اتوبوس مسافربری مان از سیستم تهویه منحصر به فرد برخوردار است

 

نظرسنجی ها حاکی از آن دارند که راحت ترین و نرم ترین اتوبوس بین شهری، اتوبوس مان است.  رانندگان از اتوبوس مان با عنوان یک سیستم حمل و نقل خوش دست یاد می کنند. فضای داخلی اتوبوس به وسیله تکه پارچه های آلمانی مزین شده است. این نوع اتوبوس از منظر اسکلت بندی جزو نمونه های بی نظیر قرار دارد. 

 

مهم ترین امکانات و خدمات اتوبوس مان شامل سیستم تهویه منحصر به فرد، جعبه کمک های اولیه، چراغ مطالعه، آمپلی فایر قوی، یخچال، سیستم سرمایش و گرمایش، آب سرد کن و کپسول آتش نشانی می شود. 

لازم به ذکر است فرمان اتوبوس مان در تمام جهات قابل حرکت است و می توان آن را به صورت تلسکوپی تنظیم کرد. 

 

اتوبوس اسکانیا

 

اتوبوس مسافربری اسکانیا, اتوبوس مسافربری, بهترین نوع اتوبوس مسافربری

میزان استهلاک اتوبوس مسافربری اسکانیا بسیار پایین است

 

یکی از اتوبوس های موجود در ترمینال های مسافربری، اسکانیا است. بدنه اتوبوس های اسکانیا از ایمنی بالا برخوردار است. علاوه بر این فضای داخلی اتوبوس به منظور فراهم آوری آسایش مسافران به صورت بزرگ و متحرک طراحی شده است. 

 

در بخش بالای سر مسافران سیستم سرمایش و گرمایش تعبیه شده است. یکی دیگر از ویژگی های برجسته اتوبوس اسکانیا عایق بندی مستحکم است. عایق مستحکم از ورود سر و صدا به داخل اتوبوس جلوگیری می نماید. 

علاوه بر این، میزان استهلاک اتوبوس های اسکانیا بسیار پایین است. این امر در نوبه خود سبب محبوبیت گسترده ای در میان مسافران شده است. 

 

اتوبوس اسکانیا مدل درسا 

اتوبوس اسکانیا مدل درسا ویژه ی سفرهای طولانی مدت طراحی شده است. اتوبوس مدل درسا در دو نوع معمولی و VIP به تولید می رسد. 

 

اتوبوس اسکانیا مدل مارال 4212

یکی از مدل های معمولی اتوبوس اسکانیا، مارال 4212 است. کیفیت این نوع اتوبوس در رده متوسط قرار دارد و به ویژگی هایی نظیر ترمز الکترونیک، ترمز ضد قفل، کنترل پایداری و سامانه کنترل لغزشی مجهز است. 

 

اتوبوس ولوو

 

 بررسی انواع اتوبوس مسافربری, اتوبوس های مدرن و توریستی, گونه های مختلف اتوبوس مسافربری

یکی از بهترین نوع اتوبوس مسافربری ولوو B12R می باشد

 

شکل ظاهری اتوبوس های ولوو در ادوار مختلف به صورت مدرن تغییر می یابد.  

اتوبوس های ولوو با دماغه ای به شکل ذوزنقه ای از سقف و بدنه ای مستحکم بهره مند هستند. این نوع اتوبوس به امکاناتی نظیر سیستم سرمایشی و گرمایشی، سالن راحت، یخچال، رادیو، میکروفون، قهوه جوش و صندلی های راحت برای مسافران مجهز است. 

 

یکی از بهترین اتوبوس های شرکت ولوو، ولوو B12R می باشد. مهم ترین مزیت این نوع اتوبوس، موتور قدرتمند است. 

اتوبوس ولوو B12R دارای شش چرخ است. وجود سیستم ترمز ABS، موتور 6 سیلندر و فرمان هیدرولیک سبب استحکام و مقاومت این نوع اتوبوس شده است. 

 

رایج ترین اتوبوس های ولوو ایران شامل موارد ذیل می شود:

• اتوبوس B7 معمولی 

• اتوبوس های توریستی : VIP B9R  تعداد صندلی 25 (از نوع VIP)

• اتوبوس های توریستی B9R: تعداد صندلی 44 

• اتوبوس های توریستی B12BOGIE: تعداد صندلی 44

• اتوبوس های توریستی B12TX: تعداد صندلی 44

• اتوبوس های معمولی B12: تعداد صندلی 44

 

جالب است بدانید اتوبوس های مدرن و توریستی ولوو در مقایسه با اتوبوس های اسکانیا در رده برتر قرار دارد. 

 

گردآوری:بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------