اتاق بچه ها باید چه رنگی باشد؟انتخاب رنگ اتاق كودكان بايد با دقت و هوشمندي صورت بگيرد هر رنگي روي روان بچه‌ها تاثير خاصي دارد.

 

اين روزها ديگر همه به اين باور رسيده‌اند كه رنگ‌ها مي‌توانند روي احساسات و ذهن انسان‌ها تاثير بسزايي داشته باشند به‌خصوص در بچه‌ها كه تاثير رنگ‌ها روي سيستم عصبي‌شان چندين برابر بزرگ‌ترهاست چراكه ذهن كودكان در برابر رنگ‌ها انعطاف‌پذيرتر است و به سبب علاقه بيشتري كه به رنگ‌ها دارند، قدرت نفوذ آنها نيز در ذهن و فكرشان بيشتر است.

دکوراسیون و چیدمان اتاق کودکان,بهترین رنگ اتاق کودکان

رنگ قهوه ای وسایل اتاق بچه ها باعث می شود ثبات و استقامت را در زندگی یاد بگیرند


اين وسط استفاده درست از زبان رنگ‌ها در اتاق بچه‌ها مي‌تواند در رفتارهاي آنها تاثير بسزايي داشته باشد. پس قبل از اينكه اتاق بچه‌ها را به هر رنگي درآوريد روي تاثير آنها بر اعصاب و روان‌شان خوب دقت كنيد!

خیلی ها ترجیح می دهند اسباب و لوازم اتاق نوزادشان را در رنگ غالب چوب تهیه کنند؛ این طوری دیگر به مرور زمان نگران قدیمی شدن و به روز نبودن وسایل کودک‌شان نیستند. رنگ قهوه ای وسایل با نشانه ای از رنگ طبیعت و خاک برای کودکان مناسب است. بچه هایی که از ابتدا چشم شان به رنگ قهوه ای عادت می‌کند از انسجام شخصیتی بیشتری برخوردار هستند و بیشتر از بقیه بچه ها ثبات و استقامت را در زندگی یاد می گیرند.

دکوراسیون اتاق بچه ها,رنگ دکوراسیون اتاق بچه ها

رنگ بنفش خلاقيت بچه‌ها را تحريک می كند بنفش در بچه‌ها باعث بروز احساسات هم می شود


می گويند بنفش، رنگ تجمل و زندگي اعياني است و از قضا روی مغز هم همين تاثير را دارد. این رنگ حس زياده‌خواهي و اعتماد به نفس مي‌بخشد و خلاقيت بچه‌ها را تحريك مي‌كند. بنفش در بچه‌ها باعث بروز احساسات هم مي‌شود.

پس اگر كودکتان روحيه حساسی دارد بايد كمتر از اين رنگ در اتاقش استفاده كنيد. اين وسط بنفش روشن و ياسي حس آرامش را منتقل مي‌كند و بنفش تيره هيجان را بنابراين لازم است در اتاق كودكان و نوجوانان از تركيب هر دو طيف استفاده كنيد. بهترين راه تركيب بنفش و آبي با هم است؛ آبي آرامش‌بخش هيجان كاذب بنفش را كم مي‌كند.

 

 

پسر و دختر ندارد. سبز براي اتاق هر بچه‌اي مناسب است. مي‌گويند سبز باعث درسخوان‌تر شدن بچه‌ها مي‌شود و بر درك مسائل و تقويت حافظه‌شان تاثیر مي‌گذارد. سبز هميشه آرامش‌بخش است؛ در هر طيفي هم كه باشد. بهترين مكمل‌هاي آن هم رنگ‌هاي قهوه‌اي و صورتي است.

روانشناسی رنگ ها,رنگ اتاق بچه ها

رنگ سبز در اتاق بچه ها باعث می شود هم دوستدار درس و مشق شوند و هم عاشق طبيعت


درواقع مي‌توان آن را با خيال راحت در اتاق مشترك دخترها و پسرها به كار برد. كافي است فقط از نوارهاي صورتي بالاي ديوارها غافل نشويد. اين‌طوري خيال‌تان راحت است كه هر دو هم دوستدار درس و مشق مي‌شوند و هم عاشق طبيعت!

هر قدر قرمز رنگ هيجان است، آبي به همان ميزان آرامش به كودك مي‌بخشد. آبي احساسات پرخاشگرانه و حالت‌هاي عصبي كودكان را كم مي‌كند براي همين در كودكاني كه بدخلقي‌هاي رفتاري دارند يا زيادي گريه و زاري راه مي‌اندازند مناسب‌ترين رنگ است.

 

بهترین رنگ اتاق بچه ها,مدل دکوراسیون اتاق بچه ها

برای اينكه اتاق آبی بيش از حد آرام و سرد نباشد در كنار آن از رنگ سفيد استفاده كنيد


يادتان باشد اتاق بچه‌هاي شكمو و پرخور را آبي كنيد، آن وقت خودشان به يک رژيم طبيعی می رسند براي اينكه آبي به‌شدت روي اشتها تاثير دارد. براي اينكه اتاق آبي بيش از حد آرام و سرد نباشد در كنار آن از رنگ سفيد براي اتاق كودك‌تان استفاده كنيد. 

 

منبع : مجله منزل / bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------