تازه های لباس ، کیف و کفش

ربدوشامبر

نمونه هایی از مدل های ربدوشامبر

نمونه هایی از مدل های ربدوشامبر شیک ترین مدل های ربدوشامبر در این مقاله از بیتوته، با ربدوشامبر…

چگونه هنگام خرید لباس سایز مناسب را بدست آوریم؟راهنمای سایز لباس با توجه به برندها, جدول سایز بندی لباس, راهنمای سایز لباس مجلسی

انتخاب سایز لباس در خرید

 

راهنمای انتخاب سایز لباس مردانه و زنانه

هدف از نگارش این محتوا آشنایی شما با راهنمای سایز لباس است. بدون شک، دانستن سایز هر نوع لباسی چه بلوز و شلوار و چه لباس های مجلسی و ... یکی از مهم ترین پارامترها در زمان خرید لباس است.

در واقع چه شما قصد خرید لباس به صورت آنلاین داشته باشید و چه حضوری، باید سایز لباس خود را بدانید. چرا که اولین سوال فروشندگان لباس از شما سایز لباستان است.

علاوه بر این، با دانستن سایز می توانید لباس های مناسب خود را با سرعت بیشتری انتخاب کنید.

 

اهمیت این موضوع با ورود تکنولوژی اینترنت به فضای کسب و کار و افزایش یافتن فروشگاه های اینترنتی خرید و فروش لباس، بیشتر شده است. حال اگر شما نیز از علاقه مندان خرید لباس آنلاین هستید باید بدانید نه تنها دانستن سایز لباس مهم است بلکه باید اصول به دست آوردن سایز و اصول خرید لباس اینترنتی را هم بدانید.

 

برای آشنایی با این اصول، باید جدول سایزبندی لباس ها را مشاهده کنید چرا که سایز لباس نه تنها در کشورها بلکه در بسیاری از برندها نیز متفاوت است. از این رو ما مطلب این مقاله ی خود را به راهنمای سایز لباس اختصاص داده ایم تا با استفاده از آن بتوانید مناسب ترین لباس را انتخاب و خریداری کنید.

 

راهنمای سایز لباس, راهنمای سایز لباس مردانه, راهنمای سایز لباس کودک

راهنمای سایزبندی لباس

 

راهنمای سایز لباس زنانه

از آنجایی که خانم ها سایز بالاتنه و پایین تنه ی متفاوتی دارند لذا برای به دست آوردن سایز لباسشان باید به نکات مختلفی توجه کرد. به همین دلیل است که به خانم ها تاکید می شود قبل از خرید لباس خصوصا خرید لباس اینترنتی حتما سایز بالاتنه و پایین تنه ی خود را به دست آورند.

 

حال اگر قصد خرید بلوز، شومیز و تونیک دارید باید اندازه ی دور سینه و دور باسن را بگیرید. در زمان خرید لگ، شلوار و دامن باید اندازه ی دور باسن، کمر و قد شلوار را به دست آورید. برای این اندازه گیری ها می توانید از نکات زیر استفاده کنید:

• برای اندازه گیری دور سینه، پرترین قسمت را اندازه بگیرید.

 

• برای اندازه گیری دور کمر، سانتی متر را کمی شل کنید به گونه ای که سانتی متر به بدن شما نچسبد. 

 

• برای اندازه گیری دور باسن، پاهایتان را کاملا در کنار هم قرار دهید و سپس دور پهن ترین ناحیه ی باسن خود را اندازه بگیرید.

بعد از اینکه سایز بالا تنه و پایین تنه ی خود را گرفتید باید جدول سایزبندی وب سایت خرید اینترنتی مورد نظرتان را مشاهده کنید و با این اندازه ها سایز خود را به دست آورید. در نهایت با دانستن سایز خود می توانید انتخاب کنید که لباستان فیت تنتان و یا آزاد باشد. 

 

راهنمای سایز لباس کودک, راهنمای سایز لباس براساس وزن, راهنمای سایزبندی لباس

راهنمای سایز لباس براساس وزن

 

راهنمای سایز لباس مردانه

به دست آوردن سایز لباس برای ﺁقایان آنچنان سخت نیست چرا که معمولا آقایان، تک سایزی هستند اما با این وجود به دست آوردن سایز بالاتنه و پایین تنه نیز لازم است. برای اینکه سایز پایین تنه ی مردان را به دست آورید باید دور کمر و قد شلوار را اندازه بگیرید و برای به دست آوردن سایز بالاتنه، باید اندازه ی دور سینه، کمر و گردن را به دست آورید. بعد از به دست آوردن این اندازه ها، سایز خود را می توانید با توجه به جدول سایزبندی ها به دست آورید.

 

راهنمای سایز لباس مجلسی, انتخاب سایز لباس در خرید آنلاین, انتخاب سایز لباس

راهنمای سایز لباس آقایان

 

راهنمای سایز لباس در مورد جدول سایزبندی ها 

به روز کردن اندازه ها در زمان خرید

یکی از مهم ترین نکات و راهنمای خرید لباس این است که حتما در زمان خرید لباس، اندازه های خود را به روز کنید و در یک دفترچه، یادداشت کنید. بهتر است علاوه بر اندازه های ذکر شده در بالا، سایر اندازه ها اعم از اندازه ی دور ران، دور بازو، سرشانه ها و طول بازو را هم داشته باشید.

 

از آنجایی که امکان دارد تغییر سایز، داشته باشید بهتر است این اندازه ها را هر چند ماه یکبار، انجام دهید تا متوجه کم یا زیاد شدن سایزتان شوید. بنابراین بهتر است به سایزهای قبلی خود اکتفا نکنید چرا که ممکن است نتیجه ی کارتان را خراب کند.

 

شناخت سایز کشورها

همان طور که اشاره نمودیم هر کشوری سایزبندی خاص خود را دارد بنابراین بهتر است قبل از خرید لباس، با این سایزبندی ها آشنا باشید. برای اینکه بدانید لباس ها تولیدی چه کشوری هستند می توانید به حروف روی تگ لباس دقت کنید.

 

به عنوان مثال لباس های تولید شده کشورهای اروپایی با حروف EU و سایزبندی لباس های آمریکایی با حروف us شناخته می شوند. اگر بر روی تگ لباس ها حروف uk بود یعنی اینکه لباس ها دارای سایز انگلیسی هستند. 

 

البته در کشور ما اغلب لباس ها با سایزهای اروپایی نظیر 38، 40، 42 و ... شناخته می شوند که این سایزها 2 تا 2 تا بالا می روند. بنابراین حتما قبل از خرید لباس، خصوصا خرید اینترنتی ابتدا از کشور تولیدکننده مطلع شوید و سپس جداول سایزبندی کشور مورد نظر را بررسی کنید. ما در این قسمت یک جدول سایزبندی بین المللی تهیه نموده ایم که عبارتند از:

 

راهنمای سایز لباس کودک, راهنمای سایز لباس براساس وزن, راهنمای سایزبندی لباس

جدول سایز لباس کشورهای مختلف

 

راهنمای سایز لباس با استفاده از ابزارهای اندازه گیری 

در حال حاضر، نرم افزارهای مختلفی در فضای اینترنت موجود می باشد که شما با استفاده از آن ها می توانید سایزتان را به دست آورید. برای استفاده از این نرم افزارها ابتدا باید اندازه های خود را وارد کنید و سپس، این نرم افزارها سایزتان را محاسبه می کنند.

 

علاوه بر این، جداول سایزبندی نیز نقش مهمی در تعیین سایز شما ایفا می کنند. به همین دلیل اغلب وب سایت های فروش لباس آنلاین، جدول های سایزبندی تهیه می کنند که در آن از نحوه ی اندازه گیری نوک انگشتان تا دور کمر و سرشانه و ... توضیح داده شده است. لذا کاربران با استفاده از این جداول می توانند سایز بالاتنه و پایین تنه ی خود را به دست آورند. 

 

راهنمای سایز لباس با توجه به برندها

همان طور که اشاره نمودیم نوع دوخت و سایزبندی در برندها نیز متفاوت است مثلا سایز مدیوم M در لباس های اروپایی عموما مناسب سایزهای 38 است اما امکان دارد همین سایز در پوشاک های برند ایرانی لارج یا بزرگ تر باشد.

 

بنابراین توجه کردن به جدول سایزبندی کشورها کافی نیست و حتما باید جدول سایزبندی هر برند را نیز مطالعه کنید.

البته ما در اینجا یک جدول سایزبندی استاندارد برای لباس های زنانه تهیه نموده ایم که عبارتند از:

بلندی قد تمام سایزهای بالا 164 می باشد.

 

 انتخاب سایز لباس در خرید آنلاین, انتخاب سایز لباس, راهنمای سایز لباس

زمان مناسب برای اندازه گیری سایز لباس

 

بهترین زمان برای اندازه گیری سایز لباس چه زمانی است؟

بسیاری از افراد بر این باورند که بهترین زمان اندازه گیری برای به دست آوردن سایز لباس زمانی است که گشنه باشیم و بدن در کوچکترین حالت ممکن خود قرار داشته باشد. اما این اعتقاد اصلا درست نیست.

 

همان طور که بهترین زمان اندازه گیری سایزها پاها برای خرید کفش و صندل، آخر شب می باشد چرا که پا در بزرگترین حالت ممکن قرار دارد برای اندازه گیری سایز لباس نیز باید مواقعی را در نظر بگیرید که بدن، حداقل دارای فرم استاندارد باشد.

 

اگر در زمان اندازه گیری، غذای کمی خورده باشید و بدنتان در کوچکترین حالت ممکن باشد با خوردن کمی غذا، لباس در بدنتان، کش می ﺁید و مطمئن باشید که نه تنها فرم لباستان خراب می شود بلکه در آن، اصلا راحت نیستید.

 

نکته ی دیگری که در زمان اندازه گیری و به دست آوردن فرم لباستان باید به آن توجه کنید این است که حتما اندازه گیری ها را بدون لباس یا بر روی لباس های نازک، اندازه بگیرید. همچنین باید صاف بایستید و به هیچ وجه، قوز نکنید. اگر به این نکات توجه نکنید مطمئن باشید سایز لباستان را به درستی به دست نمی آورید.

 

انتخاب سایز لباس در خرید آنلاین, انتخاب سایز لباس, راهنمای سایز لباس

جدول سایز بندی لباس

 

گردآوری : بخش دنیای مد بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------