طراحی داخلی و دکوراسیون صنعتیدکوراسیون صنعتی, طراحی داخلی و دکوراسیون صنعتی, اصولی برای دکوراسیون صنعتی

آشنایی با طراحی داخلی و دکوراسیون صنعتی

 

طراحی داخلی و دکوراسیون صنعتی

یکی از سبک های دکوراسیون که شاید زیاد اسم آن را نشنیده باشید اما در خانه های خود استفاده کرده باشید دکوراسیون صنعتی است که در ادامه این مطلب بیتوته شما را با سبک دکوراسیون صنعتی آشنا می کنیم.

آشنایی با طراحی داخلی و دکوراسیون صنعتی

سبک طراحی داخلی صنعتی دارای عناصر جذاب بسیاری از مواد تا رنگ بندی خنثی است، اما ویژگی ماندگار آن عمق روحی است که این فضاها به طور طبیعی حمل می کنند، که می توانید از طریق بسته های مبلمان صنعتی دوباره آن را خلق کنید.

 

این عمق روح به طور یکپارچه با قدمت ساختمان به دست می آید که بازتاب مستقیم زمان ساخت آن و مصالح با کیفیتی است که در آن زمان استفاده می شد مانند فولاد، آجر، مس، شیشه، بتن و چوب. این قطره قدیمی یک پایه عالی برای فضایی است که با توجه به ایجاد طرحی که فوراً جذاب است، مورد استفاده قرار گیرد.

 

بیایید به گذشته برگردیم تا ریشه های طراحی داخلی صنعتی را بررسی کنیم. گاهی اوقات وقتی کلمات یا اصطلاحات به طور منظم مانند "صنعتی" استفاده می شود، مردم از منشأ آنها آگاه نیستند. در این مثال، منشأ طراحی «صنعتی» انقلاب صنعتی است.

 

انقلاب صنعتی

«انقلاب صنعتی دوره ای از توسعه را در نیمه دوم قرن هجدهم رقم زد که عمدتاً جوامع روستایی و کشاورزی در اروپا و آمریکا را به جوامع صنعتی و شهری تبدیل کرد.»

 

در استرالیا ممکن است ما با انقلاب صنعتی آشنا نباشیم زیرا استرالیا در حالی تأسیس شد که این جنبش در اروپا، بریتانیا و ایالات متحده در حال وقوع بود. انقلاب صنعتی در انگلستان آغاز شد، بنابراین جای تعجب نیست که شهرهای استرالیا مانند ملبورن، هوبارت و سیدنی با استفاده از فناوری های جدید مانند بخار ساخته شده اند. 

 

طراحی داخلی صنعتی

کارخانه هایی برای تولید منسوجات، آهن، فولاد و زغال چوب ساخته شده اند و همین کارخانه های بدون استفاده هستند که به برجسته سازی طراحی داخلی صنعتی کمک می کنند. کارآفرینان در زمینه مهمان نوازی و توسعه املاک، پتانسیل هایی را که این ساختمان ها ارائه می دهند، با جذابیت منحصر به فردی که برای جذاب تر شدن نیاز به «نوسازی» کمی داشت، دیدند.

 

تیرهای چوبی آشکار، آجرهای قرمز روشن، و سطوح فلزی براق که دکوراسیون کارخانه ای را فریاد می زنند – چه کسی ظهور طراحی داخلی صنعتی را پیش بینی می کرد؟ در طول 30 سال گذشته، طراحان فضاهای کاری صنعتی متروکه را به گالری ها، دفاتر و کافی شاپ های شیک تبدیل کرده اند. و امروزه، این سبک دکور مرسوم را در سرتاسر خانه ها نیز خواهید یافت، از دیوارهای آجری تا آشپزخانه های کارگاهی.

 

رازهای چیدمان و دکوراسیون صنعتی, طراحی داخلی صنعتی, طراحی داخلی به سبک صنعتی

طراحی داخلی صنعتی

 

عناصر کلیدی دکوراسیون صنعتی

بنابراین سبک طراحی صنعتی چیست، و آیا واقعاً نیاز دارید که در یک انبار نوسازی شده در بروکلین زندگی کنید تا آن را به پایان برسانید؟ زیبایی شناسی در اواخر قرن بیستم، اغلب در فضاهای زیر شیروانی ساخته شده در حدود 100 سال قبل، مطرح شد. و با افزایش محبوبیت این سبک، طراحان داخلی ظاهر را با تقریباً هر سبک خانه ای تطبیق دادند. در اینجا راه های اصلی برای تشخیص شیک صنعتی آورده شده است.

 

ویژگی های طراحی داخلی و دکوراسیون صنعتی

مواد

زیبایی متریال هایی مانند آجر قرمز، چوب و قاب های فولادی از ویژگی های کلیدی طراحی داخلی صنعتی است. موادی که فرسوده شده اند، استفاده شده اند، آسیب دیده اند، حس گرما و شخصیت را القا می کنند. برای افرادی که از فضایی که آن را نشان می دهد، احساس آرامش راحت دارند، از آسیب دیدن سطوح ظریف مانند دیوارهای گچی سفید یا فرش های پشمی خالص نمی ترسند.

 

لوله کشی در معرض دید

طراحان (و معماران) به جای تلاش برای پنهان کردن لوله کشی آشکار آن را جشن می گیرند، زیرا نشان دهنده ماهیت صنعتی خود ساختمان است و اصالت و احترام به این سبک طراحی صنعتی را نشان می دهد.

 

بافت ها

طراحی داخلی صنعتی از مصالح معماری گرفته تا افزودن روکش مبل ها، کوسن های پارچه ای، فرش و غیره بسیار بافتی است. آجر به جای صاف، خشن است، کف یا تیرهای چوبی فرورفته و پر از شخصیت است. لوله های در معرض دید صاف و گرد هستند. همه این بافت ها در عین حال که به حس هماهنگ کمک می کنند، علایق را اضافه می کنند.

 

رنگ ها

رنگ هایی که در طراحی داخلی صنعتی یافت می شوند، خنثی و غنی هستند، نه رنگ های پاستیلی. از آجر قرمز، تا چوب های تیره، قاب های فولادی سیاه، بتن خاکستری. بنابراین منطقی است که مبلمان و اثاثیه نیز خنثی و غنی باشند. مانند یک مبل چرمی برنزه، یک فرش پوست گاوی، یک میز قهوه از چوب تیره.

 

راهنمای دکوراسیون و طراحی داخلی صنعتی, نکاتی برای طراحی داخلی صنعتی, عناصر کلیدی طراحی صنعتی

دکوراسیون و طراحی داخلی به سبک صنعتی

 

قدیمی با جدید

امروزه کار بر روی پروژه های طراحی داخلی صنعتی نیازمند احترام به گذشته و بررسی دقیق عناصر طراحی داخلی امروزی برای ایجاد تعادل و علاقه است. هر جا ممکن است به جای کپی و مبلمان با کیفیت خوب که با ساختار با کیفیت خوب خود معماری مطابقت دارد، از قطعات قدیمی استفاده کنید. احترام سالم به جدید و قدیمی برای یک نتیجه موفق طراحی داخلی صنعتی لازم است.

 

رازهای شیک برای طراحی یک خانه به سبک صنعتی

1. مواد در معرض دید

سبک طراحی صنعتی سعی نمی کند عملکرد درونی یک ساختمان را پنهان کند. در صورت امکان، اتاق ممکن است دارای ویژگی های زیر باشد:

 

لوله های در معرض (اغلب رنگ شده).

تیرها و تیرهای سقفی چوبی

کف‌های چوب سخت یا بتنی صیقلی

مجرای در معرض دید

دیوارهای آجری نمایان

 

این «استخوان های» یک اتاق، الگویی برای مواد مورد استفاده در بقیه ی فضا را فراهم می کند و همچنین پالت رنگ ایده آل را نشان می دهد.

 

ویژگی های طراحی داخلی صنعتی, ویژگی های طراحی داخلی و دکوراسیون صنعتی, راهنمای چیدمان و دکوراسیون صنعتی

مواد ساختمانی در معرض دید باشند

 

2. پایان های اصلی

سادگی کلید یک خانه به سبک صنعتی است و زیاده روی در دکوراسیون یک اشتباه رایج در طراحی داخلی است. مواد طبیعی و اغلب ناتمام در قلب این ظاهر قرار دارند. مبلمانی مانند میز، چهارپایه و ناهارخوری ممکن است دارای فولاد ضد زنگ، چدن، آهن یا آلومینیوم باشد. وسایل شیک مانند تخت، نیمکت و صندلی، استحکام بقیه اتاق را با لهجه های چوبی و روکش متعادل می کند.

 

تأسیسات بزرگتر مانند میزهای آشپزخانه یا کابینت ها ممکن است از همان مواد از سقف، تیرها یا کف استفاده کنند.

 

3. رنگ های طبیعی و خنثی

پالت رنگ در طراحی داخلی و دکوراسیون صنعتی نیز نقش بسزایی دارد. رنگ هایی را از موادی که در بالا به آن اشاره کردیم - خاکستری ملایم، مشکی، قهوه ای، بژ و سفید استفاده کنید. برای اینکه اتاق بیش از حد تیره به نظر نرسد، فضا شامل مجموعه ای از رنگ های برجسته است که به صورت دست چین شده در مقابل پایه خنثی قرار می گیرد.

 

طراحی داخلی صنعتی, رازهای شیک برای طراحی یک خانه به سبک صنعتی, نکته هایی برای چیدمان و دکوراسیون صنعتی

بهترین رنگ ها برای دکوراسیون صنعتی

 

4. کنتراست پررنگ

کنتراست یکی از اصلی ترین دلایلی است که در طراحی داخلی صنعتی چنین تأثیر زیادی می گذارد. اقلام نرم سطوح سخت تر را متعادل می کنند و روکش های نرم و ساکت در کنار چیزی بسیار بازتابنده و پر چنب و جوش قرار می گیرند. طراحان ممکن است یک اثر هنری رنگارنگ یا پر انرژی را در مرکز یک فضای صنعتی به نمایش بگذارند تا به برجسته شدن آن کمک کنند. گیاهان سرسبز در مقابل دیوارهای بتنی یا چوبی سرزنده تر به نظر می رسند. فکر کنید: طراحی خانه مینیمالیستی با کمی درام بیشتر.

 

5. بدون درهم و برهمی

همانطور که در طراحی و دکوراسیون صنعتی-شیک جسارت را تجلیل می کند، دکور نسبتاً ساده نگه داشته می شود. سطوح باید باز و بدون تزیین بیش از حد باقی بمانند، در دکوراسیون صنعتی شما انرژی اصلی کارگاه را حفظ می کنید و در عین حال قطعات انتخابی را اضافه می کنید که باعث استقبال بیشتر آن می شود.

 

چگونه طراحی صنعتی را در خانه خود بگنجانیم ؟

در اصل، طراحی و دکوراسیون صنعتی در مورد نمایش ویژگی منحصر به فرد ساختار خانه شما و یافتن مواردی است که آن را تکمیل می کند. چه با یک دکوراتور داخلی یا یک طراح داخلی کار کنید - بسته به اینکه چقدر باید فضای خود را تغییر دهید - یک متخصص می تواند به شما کمک کند ویژگی های منحصر به فرد خانه خود را نشان دهید.

 

1. ویترین دست دوم

با سبک مبلمان و دکوراسیون صنعتی خود بازی کنید. از فروشگاه های دست دوم فروشی و قدیمی فروشی دیدن کنید تا به دنبال مبلمان همه دوران ها و طرح هایی باشید که فلز، چوب و سایر مواد طبیعی پایه را به رخ بکشند. و از آنجایی که مواد در معرض خطر و آسیب دیده بقیه اتاق را پر می کنند، یافته های فروشگاهی شما می توانند فضای ناهمواری داشته باشند.

 

ویژگی های طراحی داخلی و دکوراسیون صنعتی, راهنمای چیدمان و دکوراسیون صنعتی, طراحی داخلی صنعتی

استفاده از وسایل قدیمی در دکوراسیون صنعتی

 

2. بازی با فضا و نور

نور و چیدمان در هر اتاقی، به ویژه در خانه هایی به سبک صنعتی و با حداقل سر و صدا، تاثیر قوی دارد. در صورت امکان، یک پلان طبقه باز را انتخاب کنید که در آن به راحتی می توانید از آشپزخانه به فضای ناهارخوری و نشیمن تنها با یک گردش در سراسر اتاق عبور کنید. با تشویق نور طبیعی - چه با پرده های شفاف یا سطوح بازتابنده، فضایی ایجاد کنید. 

 

برای عصر، وسایل برقی را در تم بقیه دکورها و مبلمان قرار دهید. لامپ های فلزی یا چوبی، لوسترها و دیوارکوب ها بهترین عملکرد را دارند. شما حتی می توانید مناطق جداگانه ای از پلان طبقه باز خود را با نورپردازی تعیین کنید.

 

نکاتی برای طراحی داخلی صنعتی, عناصر کلیدی طراحی صنعتی, عناصر کلیدی دکوراسیون صنعتی

نور و روشنایی های مناسب دکوراسیون صنعتی

 

3. رنگ تاکیدی را انتخاب کنید

همانطور که در بالا اشاره کردیم، رنگ تاثیر زیادی در طراحی شما خواهد داشت. هنگامی که پالت پایه مانند خاکستری، قهوه ای یا سفید و مشکی را دارید، یک یا دو رنگ مکمل را انتخاب کنید. به رنگ های زمینی مانند سبز، آبی یا زرد بچسبید تا اتاق را شاداب نگه دارید. اگر آثار هنری جسورانه را انتخاب می کنید، ابتدا قطعه را انتخاب کنید و لهجه های اضافی را در اتاق خارج از نقاشی قرار دهید. 

 

4. عناصر اصلی را آشکار کنید

با کاوش در مزایای اصلی ساختمان خود به اصول اولیه بازگردید. به عنوان مثال، طراحی سنگ تراشی داخلی ممکن است شامل نمایاندن یک دیوار آجری، شومینه های سنگی یا کف سنگی باشد. همیشه قبل از ایجاد تغییرات عمده، حتما با یک پیمانکار بنایی محلی آشنا به مواد کار کنید. همچنین می توانید مواد صنعتی در معرض دید را به اتاق اضافه کنید، مانند پیش خوان آشپزخانه یا حمام، کاشی ها یا آب پاش ها.

 

5. آن را انعطاف پذیر نگه دارید

دگرگونی یک فضای کاری باز به این معنی بود که ساکنان انبار اتاقی برای زندگی و خلق کردن داشتند. مبلمانی را انتخاب کنید که به راحتی جابجا شود و برای مهمانان از هم جدا شود - مانند چهارپایه در جزیره آشپزخانه یا صندلی اتاق نشیمن که بر روی اجاق گاز متمرکز است. 

 

و با چنین پالت رنگی کم، فضای بیشتری برای ایجاد تغییرات کوچک در دکوراسیون خود با تغییر فصل خواهید داشت.

 

در پایان روز، مهم است که به یاد داشته باشید که طراحی داخلی صنعت سرد، خشن و برهنه نیست. بافت ها، رنگ ها و الگوهای متضادی که به عنوان لهجه اضافه می کنید، بیانیه ای جسورانه در برابر یک پایه طبیعی ایجاد می کنند.

 

دکوراسیون صنعتی,اصولی برای دکوراسیون صنعتی,طراحی داخلی صنعتی

نمونه ای از چیدمان و دکوراسیون صنعتی خانه

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------