خـزان را بـه خـانـه ات دعـوت کن! 

 

خزان

 

 

گرچه بهار، فصل نو شدن طبیعت و شکوفایی زندگی و جاری شدن نفسی تازه در نظام طبیعت است و تابستان سرشار از گل و گیاه و انواع میوه های منحصربه فرد؛ اما پاییز فصل غریبی است که بیشتر هنرمندان معتقدند زیباترین فصل سال است.

 

چرا که جلوه های گوناگونی از رنگ ها را می توان در این فصل دید. برخی نیز پاییز را فصل عرفا و شعرا می دانند.

 

به هر حال، پاییز در آغوش ماست و چه بهتر که بیشتر با رنگ های پاییزی آشنا باشیم و بتوانیم این زیبایی را به خانه هایمان دعوت کنیم.

 

۱) در فضای داخلی خانه می توان از عناصر تزیینی که در طبیعت وجود دارند بهره گرفت و اتاق خواب، اتاق پذیرایی یا ناهارخوری را با کمک رنگ هایی مثل کرم، خردلی، بژ، شکلاتی، قهوه ای، خاکستری، سفید، شیری و طلایی، زیباتر کرد. این رنگ مایه ها همراه با رنگ های نارنجی و قرمز گرم، جلوه ای پاییزی دارند و در هر بخش خانه می توان از آنها استفاده کرد و فضا را به خوبی آراست.

 

 

۲) همان گونه که در فصل پاییز، طبیعت با رنگ های زرد، نارنجی، اخرایی، قهوه ای و قرمز شکوهی بی نظیر می یابد، ما نیز در فضای داخل خانه می توانیم متناسب با فصل از همین رنگ ها بهره بگیریم و در اتاق ها تنوع ایجاد کنیم.

 

 

۳) در اتاق غذاخوری انتخاب دستمال سفره و رومیزی با رنگ های شکلاتی و کرم روشن، نه تنها جلوه ای برازنده به میز غذاخوری شما می دهد، بلکه به راحتی با رنگ های طبیعی چوب میز و صندلی هماهنگ می شود. برای داشتن سیمایی روشن تر در اتاق غذاخوری، می توان طیف های گوناگون رنگ زرد را به کار گرفت و آنها را در کنار فیروزه ای، قرمز و حنایی قرار داد. به این ترتیب، شما منظره ای از پاییز و تابستان را پیش نظر گسترده اید.

 

 

۴) رومیزی و دستمال سفره های اتوخورده از جنس کتان خالص و با رنگ های طبیعی، همواره با طراحی مدرن یا سنتی هماهنگ می شوند. رنگ مایه های روشن، حسی از نشاط و شادمانی به ارمغان می آورند و رنگ مایه های تیره تر، احساسی گرم و منظره ای صمیمی ایجاد می کنند.

 

 

۵) دستمال سفره ای با رنگ گرم و قوی که از پارچه ارزان و بادوام گونی مانند تهیه شده باشد و مهره های چوبین کوچک برای تزیین لبه دستمال سفره و رومیزی و روتختی بسیار مناسب هستند.

 

 

۶) شما نیز به هنگام پذیرایی از میهمانان، لوازم جذاب با رنگ های اغواکننده به کار ببرید و سفره خود را رنگین تر کنید.

منبع:aftab.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------