ترمووود و استفاده از آن در دکوراسیون داخلیترمووود چیست, کاربردهای ترمووود, استفاده از ترمووود در دکوراسیون داخلی

روش های استفاده از ترمووود برای دکوراسیون داخلی

 

آشنایی با روش های استفاده از ترمووود برای دکوراسیون داخلی

ترمووود نوعی چوب اصلاح شده با حرارت در واقع چوبی است که در غیاب اکسیژن تحت دما و حرارت بالا دستخوش تغییرات می شود. در واقع حرارت باعث استحکام و تقویت موادی که دیواره سلول‌های چوبی را می سازند. از استحکام و سختی بیشتری برخوردار خواهد بود.

ترمووود و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی

ترمووود طبیعی حسی از طبیعت نوردیک را در فضای شهری به ارمغان می آورد. زیبایی ترمووود در ناقص بودن آن نهفته است زیرا گره ها، ترک های کوچک و رنگ یکنواخت ظاهری واقعاً چشمگیر، روستایی و طبیعی ایجاد می کنند. بهتر از همه، ترمووود Lunawood یک ماده آلی خالص است که تنها با استفاده از روش های طبیعی – حرارت و بخار – بدون هیچ گونه مواد شیمیایی تولید می شود.

 

از ترمووود طبیعی بدون رزین استفاده کنید، زیرا رزین در طول فرآیند اصلاح حرارتی از چوب جدا می شود. بنابراین ترمووود طبیعی بدون رزین از بسیاری جهات - حتی برای سونا و اسپا - یک ماده داخلی بهینه است. استفاده از ترمووود یک راه حل بی ضرر برای افراد مستعد واکنش های مربوط به چوب است.

 

چوب ترمووود یکی از مواد پر استفاده در سونا است و برای فضای داخلی اسپا بسیار عالی است. کاربرد ترمووود و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی برای دیوارها، سقف ها و کف کاملا قابل اجرا می باشد.

 

از چوب ترمووود به دلیل مقاومت بالا برای نمای ساختمان و گاردن روف نیز استفاده می شود. بهترین و باکیفیت ترین چوب ترمووود از چوب کاج و صنوبر خام ساخته می شوند. و از نظر کیفیت خیلی خوب و دارای دوام بیشتر و ماندگاری بالا مورد استفاده قرار می گیرد.

 

عملیات ترمو بدون مواد شیمیایی و تنها با استفاده از گرما و بخار انجام می شود که رنگ قهوه ای زیبایی به چوب می دهد. چوب ترمووود، در رنگ های متفاوتی موجود می باشد و کاربرد آن ها متفاوت است.

 

ترمووود چیست, کاربردهای ترمووود, استفاده از ترمووود در دکوراسیون داخلی

نحوه ی استفاده از ترمووود برای دکوراسیون داخلی

 

10 روش استفاده از چوب ترمووود در دکوراسیون داخلی

با طیف وسیعی از کاربردهای داخلی، چوب ترمووود برای بافت زنده و رنگ های قهوه ای طبیعی آن استفاده می شود. این مصالح ساختمانی پایدار و بهینه است. پایداری ابعادی بالایی دارد و در شرایط آب و هوایی مختلف در صورت درمان مناسب می توان از آن استفاده کرد. این غیر سمی و بدون رزین است، به خوبی پیر می شود و دارای عایق حرارتی عالی است. ترمووود مخفف چوب اصلاح شده حرارتی برای توقف پوسیدگی است.

 

این به ایجاد یک طراحی منسجم در سراسر فضاها کمک می کند، جایی که فضای بیرونی و داخلی می توانند به طور یکپارچه در تعامل باشند. ترمووود همچنین در برابر اشکالات ایمن است و از نظر ساختاری ایمن است. رایج ترین گونه چوب مورد استفاده، کاج یا صنوبر است، جدا از سایر چوب های سخت. پیشرو جهانی در محصولات ترمووود شرکت Lunawood در فنلاند است. در اینجا برخی از کاربردهای ترمووود در دکوراسیون داخلی آورده شده است.

 

1. مواد روکش روی دیوارها

از آنجایی که سطوح چوبی پژواک های طنین انداز در فضاها را کاهش می دهند، چوب ترمووود به دلیل ماهیت متخلخل آن می تواند به عنوان یک پوشش روی دیوارهای داخلی استفاده شود. همچنین به طور طبیعی صدا را با مکانیزم نرم شکستن صدا کاهش می دهد. پانل ها را می توان به صورت افقی یا عمودی و حتی در الگوها ثابت کرد و فضاهای کاربردی و مینیمال را ایجاد کرد.

 

ترکیب دیوارهای سفید با چوب ترمووود، همراه با نورپردازی، دیوارهای آینه ای و شیشه ای کف تا سقف به انتشار نور کمک می کند و فضا را بزرگتر نشان می دهد. نحوه ثابت شدن روکش مهم است. استفاده از مواد ثابت کننده صحیح، فاصله بین اتصالات و تعداد اتصالات در هر تخته همه عواملی هستند که نیاز به بررسی دارند. روکش ترمووود را می توان با استفاده از چکش سنتی و پانچ میخ یا با تفنگ هوای فشرده میخکوب کرد.

 

روش های استفاده ترمووود, استفاده از ترمووود در دکوراسیون داخلی, ویژگی های چوب ترمووود

استفاده از چوب ترمووود روی دیوار

 

2. سونا و اسپا

از آنجایی که ترمووود رسانایی کم و پایداری بالایی دارد، در مکان های پرفشار بخار و مرطوب مانند اسپا و سونا استفاده می شود. همچنین تمیز کردن آن آسان است و سطوح بهداشتی را حفظ می کند. همچنین می‌توان آن را صیقل داد تا در لمس صاف شود. به غیر از سونا، می توان از آن در آشپزخانه ها نیز استفاده کرد.

 

دکوراسیون خانه با چوب های ترمووود, نحوه ی استفاده از چوب های ترمووود در طراحی داخلی, روش های استفاده از چوب ترمووود در دکوراسیون داخلی

استفاده از چوب ترمووود در سونا و اسپا

 

3. مبلمان

معمولاً برای حفظ خواص و ظاهر، روکش های اضافی روی مبلمان ترمووود انجام می شود.

 

مبلمان مستحکم با رنگ های طبیعی گرم، ظاهر و رایحه ای روستایی را ارائه می کند و فضاهایی بی زمان را ایجاد می کند. دارای سفتی هندسی است که به دلیل آن طراحان می توانند با اشکال و مواد همراه با چوب ترمووود بازی کنند.

 

خصوصیات چوب ترمووود, نحوه ی استفاده از چوب ترمووود, کاربردهای چوب ترمووود

استفاده از چوب ترمووود برای مبلمان

 

4. کف های گاردن روف یا فضاهای باز

از ترمووود می توان برای ساخت کف های داخلی استفاده کرد. پروفایل های متنوعی در دسترس هستند که می توانند بر این اساس جهت دهی شوند. کف هایی با جنس ترمووود معمولاً فرسوده می شوند و پتینه خاکستری نقره ای به خود می گیرند، مگر اینکه توسط لکه گیری و رنگ کردن محافظت شوند. این یک جایگزین عالی برای چوب آغشته شده و سایر انواع چوب است.

 

ترمووود چیست,استفاده از ترمووود در دکوراسیون داخلی,استفاده از ترمووود در دکوراسیون داخلی

استفاده از چوب ترمووود برای کف فضاهای باز

 

5. وسایل

وسایل سبک وزن مانند لامپ های کوچک را می توان روی ترمووود نصب کرد. نصب به طور کلی با اتصال دهنده های فولادی ضد زنگ انجام می شود. این پشتیبانی طبق آیین نامه ها و مقررات ساختمانی انجام می شود. بسته به نوع ظاهر و عمق مورد نیاز، انواع مختلفی از چوب ها وجود دارد که با انواع شیارها و گره ها همراه است. 

 

کاربردهای ترمووود,روش های استفاده ترمووود,ویژگی های چوب ترمووود

نحوه ی استفاده از چوب ترمووود برای وسایل

 

6. کفپوش

رایحه ای طبیعی از کف پوش نشأت می گیرد زیرا مانند دانه های قهوه برشته شده یا غذاهای دودی تحت عملیات حرارتی قرار می گیرد. رنگ های چوب ترمووود همگن هستند و باعث ایجاد رنگ های قهوه ای گرم می شوند. 

 

روش های استفاده از چوب ترمووود در دکوراسیون داخلی,روش های استفاده از چوب ترمووود در دکوراسیون داخلی,نحوه ی استفاده از چوب ترمووود

استفاده از چوب ترمووود برای کفپوش

 

7. دیوارهای جداکننده نازک

از ترمووود برای ساخت دیوارهای جداکننده نازک در فضاهای داخلی استفاده می شود.

 

نحوه ی استفاده از چوب های ترمووود در طراحی داخلی,کاربردهای چوب ترمووود,خصوصیات چوب ترمووود

دیوارهای جداکننده با استفاده از چوب ترمووود

 

8. باغ های سرپوشیده

همچنین می توان از چوب ترمووود برای ساخت باغچه های کوچک در فضاهای داخلی، نگهداری گیاهان داخلی و نشیمنگاه استفاده کرد. دفتر مرکزی نارنجی در مادرید دارای حیاط اداری است که از چوب ترمووود ترکیبی از دکور، روکش و مبلمان ساخته شده است. از آنجایی که در برابر پوسیدگی مقاوم است، از جعبه های ظروف ترمووود می توان برای رشد گیاهان استفاده کرد.

 

ترمووود چیست, کاربردهای ترمووود, استفاده از ترمووود در دکوراسیون داخلی

استفاده از ترمووود برای باغ های سرپوشیده

 

9. مسائل در کاربردهای داخلی

ترمووود معمولاً تحت تأثیر نور، عمدتاً TMT یا Thermowood Timber، رنگ خود را تغییر می دهد. در حالی که الوارهای رنگ روشن به دلیل واکنش های اکسیداسیون ناشی از نور تیره می شوند، نور روز منجر به سفید شدن الوار تیره یا TMT می شود. هرچه TMT تیره تر باشد، TMT قوی تر می شود و آشکارتر می شود. سطح کفپوش TMT را می توان با وسایل مناسب از سفید شدن محافظت کرد. با این حال، تثبیت کننده ‌های نوری که برای چوب های بومی، مخصوصاً با رنگ روشن ساخته شده اند، فقط برای TMT سود محدودی دارند. عوامل ویژه ای که ثبات طولانی مدت رنگ اصلی TMT را فراهم می کنند هنوز در حال آزمایش هستند. در ترکیب با یک پوشش مناسب، آن افزودنی ها را می توان برای استفاده در فضای باز نیز اعمال کرد.

 

ویژگی های چوب ترمووود, خصوصیات چوب ترمووود, نحوه ی استفاده از چوب ترمووود

نکاتی برای کاربردهای داخلی چوب ترمووود

 

10. مراقبت از چوب ترمووود

روی چوب ترمووود را می توان رنگ کرد، در برابر خراش و فرورفتگی مقاوم است و می توان آن را سمباده زد تا رنگ اصلی را آشکار شود. روغن پارافین برای درمان سطح استفاده می شود تا بر رنگ واقعی چوب تأکید شود. سایر روغن ها و لاک های چوبی نیز می توانند برای درمان ترمووود استفاده شوند. 

 

روش های استفاده ترمووود, استفاده از ترمووود در دکوراسیون داخلی, ویژگی های چوب ترمووود

نحوه ی مراقبت از چوب ترمووود

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023