14 نمونه از محبوب ترین انواع سبک های معماری داخلیانواع سبک های معماری داخلی, محبوب ترین انواع سبک های معماری داخلی, سبک های محبوب طراحی داخلی

آشنایی با انواع سبک های معماری داخلی

 

14 نمونه از محبوب ترین سبک طراحی داخلی:

طراحان و بازسازان خانه باید با تمام سبک های محبوب طراحی داخلی آشنا باشند تا نیازها و خواسته های مشتریان خود را برآورده سازند. اغلب اوقات، مشتریان حتی سبک طراحی خاصی را که می خواهند نمی دانند. در ادامه این مقاله بیتوته شما را با 14 نمونه از سبک های طراحی داخلی آشنا می کنیم.

مدرن، صنعتی، شیک و ... این لیست ادامه دارد. چالش مهمی که بسیاری از مشتریان ما با آن روبرو هستند، عدم درک یا واژگان برای توصیف و تعریف سبک طراحی داخلی شخصی آنها است. با فراوانی سبک های طراحی منحصربه فرد، رمزگشایی اینکه کدام سبک برای شما مناسب تر است، می تواند دلهره آور باشد. برخی نیز از ترکیب عناصر چند سبک برای ایجاد ظاهر ایده آل خود لذت می برند.

 

یک نقطه شروع عالی برای یک پروژه طراحی داخلی این است که کمی در مورد هر یک از سبک ها و تفاوت آنها با یکدیگر یاد بگیرید.

 

1. سبک مدرن از انواع سبک های معماری داخلی

مدرن یک اصطلاح طراحی گسترده است که معمولاً به خانه ای با خطوط تمیز و واضح، پالت رنگی ساده و استفاده از موادی که می تواند شامل فلز، شیشه و فولاد باشد اشاره دارد.

 

طراحی مدرن حس سادگی را در هر عنصر از جمله مبلمان به کار می گیرد. کلمه ای که معمولاً برای توصیف سبک مدرن استفاده می شود، براق است و درهم و برهمی یا لوازم جانبی زیادی در سبک مدرن وجود ندارد.

 

انواع سبک های محبوب طراحی داخلی, معرفی انواع سبک های محبوب طراحی داخلی, طراحی مدرن خانه

سبک مدرن یکی از سبک های معماری داخلی

 

2. سبک معاصر، یکی از انواع سبک های معماری داخلی

مدرن و معاصر دو سبک هستند که اغلب به جای هم استفاده می شوند. معاصر با مدرن متفاوت است زیرا طراحی را بر اساس اینجا و اکنون توصیف می کند.

 

تفاوت اصلی که سبک طراحی مدرن و معاصر را از هم جدا می کند این است که مدرن تفسیری دقیق از طراحی است که در قرن بیستم شروع شد. از سوی دیگر، معاصر روان تر است و می تواند حس ارز را با پایبندی کمتر به یک سبک خاص نشان دهد. به عنوان مثال، سبک معاصر ممکن است شامل خطوط منحنی باشد، در حالی که طراحی مدرن اینطور نیست.

 

طراحی دکوراسیون, سبک های دکوراسیون خانه, آشنایی با سبک های محبوب دکوراسیون

سبک معاصر

 

3. سبک مینیمالیست، از سبک های معماری داخلی

مفهوم مینیمالیستی یکی از مواردی است که در استرالیا رایج است. مفاهیم طراحی مدرن را می گیرد و آنها را بیشتر ساده می کند.

 

پالت های رنگی خنثی و مطبوع هستند. اثاثیه ساده و کارآمد هستند و هیچ چیز در لوازم جانبی یا دکور زیاد یا پر زرق و برق نیست.

 

مینیمالیسم در نهایت با حس عملکرد و خطوط فوق العاده تمیز تعریف می شود.

 

سبک های معماری داخلی, آشنایی با انواع سبک های معماری داخلی, معرفی انواع سبک های معماری داخلی

سبک مینیمالیست

 

4. سبک صنعتی از سبک های معماری داخلی

سبک صنعتی همانطور که از نام آن پیداست، از یک انبار یا یک انبار شهری الهام می گیرد.

 

در بسیاری از عناصر یک حس خامی ناتمام وجود دارد و دیدن آجر، کانال کشی و چوب غیر معمول نیست. یک خانه نمادین با موضوع طراحی صنعتی یک اتاق زیر شیروانی بازسازی شده از یک ساختمان صنعتی سابق است.

 

به سقف های بلند، چوب های قدیمی و چراغ های فلزی آویزان با مبلمان کم کار فکر کنید. ممکن است یک یا دو قطعه از هنر انتزاعی یا عکاسی برای افزودن یک خط رنگ به یک طرح رنگی خنثی که از مواد اولیه چوب و فلزات مشتق شده است وجود داشته باشد.

 

محبوب ترین انواع سبک های معماری داخلی, سبک های محبوب طراحی داخلی, انواع سبک های محبوب طراحی داخلی

سبک صنعتی، نمونه ای از سبک های معماری

 

5. سبک مدرن میانه قرن

مدرن در اواسط قرن بازگشتی است به سبک طراحی اواسط دهه 1900 - در درجه اول دهه 1950 و 60. در طراحی مدرن اواسط قرن نوستالژی یکپارچه سازی با سیستم عامل وجود دارد و همچنین برخی از عناصر مینیمالیسم وجود دارد. کارکرد یا «بدون شلوغی» موضوع اصلی طراحی در اواسط قرن بود. بر روی فرم های کوچک، اشکال طبیعی یا ارگانیک مانند صندلی تخم مرغی، طرح های معاصر با کاربرد آسان و ساخت های ساده تأکید دارد. به راحتی هر فضای داخلی را تکمیل می کند و همچنین به انتقال بدون درز از داخل به بیرون کمک می کند.

 

طراحی مدرن خانه, معاصر با مدرن, طراحی دکوراسیون

سبک مدرن میانه قرن

 

6. سبک اسکاندیناوی

طراحی اسکاندیناوی ادای احترام به سادگی زندگی که در کشورهای شمال اروپا نشان داده شده است. طراحی مبلمان اسکاندیناوی اغلب شبیه یک اثر هنری است، اگرچه ساده و کم اهمیت است. کارایی در مبلمان به همراه خطوط جالبی وجود دارد که بسیاری از آنها تأثیر مجسمه سازی دارند.

 

سایر ویژگی های رایج شامل پالت های رنگی کاملا سفید و ترکیب عناصر طبیعی مانند چوب فشرده، پلاستیک های روشن، و آلومینیوم لعابی، فولاد و کفپوش های تخته ای پهن است. اگر رنگ هایی وجود داشته باشد، اغلب ناشی از استفاده از هنر، پرتاب های الیاف طبیعی یا خز، یا یک تکه مبلمان است.

 

فضای جادار، نور طبیعی، لوازم جانبی کمتر و مبلمان کاربردی از ویژگی های طرح های اسکاندیناوی است.

 

آشنایی با سبک های محبوب دکوراسیون, سبک های معماری داخلی, آشنایی با انواع سبک های معماری داخلی

از سبک معماری داخلی خانه سبک اسکاندیناوی است

 

7. سبک سنتی از سبک های داخلی خانه

سبک طراحی سنتی جزئیات کلاسیک، مبلمان مجلل و لوازم جانبی فراوان را ارائه می دهد. ریشه در حساسیت های اروپایی دارد.

 

خانه های سنتی اغلب دارای چوب تیره، تمام شده، پالت های رنگی غنی و انواع بافت ها و خطوط منحنی هستند. اثاثیه دارای جزئیات و پارچه های پیچیده و پرآذینی است، مانند مخمل، ابریشم و براد، که ممکن است شامل انواع الگوها و بافت ها باشد.

 

عمق، لایه بندی و ابعاد در اکثر طرح های سنتی وجود دارد.

 

سبک های محبوب طراحی داخلی, انواع سبک های محبوب طراحی داخلی, معرفی انواع سبک های محبوب طراحی داخلی

سبک سنتی

 

8. سبک انتقالی، از سبک های طراحی داخلی

انتقالی (Transitional) یک سبک بسیار محبوب است زیرا از طراحی سنتی و مدرن برای تسهیل فضایی که "خیلی زیاد" نیست، از نظر یک سبک یا سبک دیگر وام گرفته است. یک حس تعادل جذاب و غیرمنتظره وجود دارد.

 

یک طرح انتقالی ممکن است مواد مدرن مانند فولاد و شیشه را در خود جای دهد و سپس آنها را با مبلمان شیک ترکیب کند.

 

طراحی انتقالی همچنین شامل پالت های رنگی نسبتاً خنثی است که فضایی آرام بخش و آرام را ایجاد می کند که هم شیک و براق و هم گرم و جذاب به نظر می رسد.

 

معاصر با مدرن, طراحی دکوراسیون, سبک های دکوراسیون خانه

سبک انتقالی

 

9. سبک فرانسوی، طراحی داخلی منزل

رنگ های گرم و خاکی نشان دهنده سبک طراحی کانتری فرانسوی هستند، مانند وسایل چوبی فرسوده و تزئینی. این سبک دارای الهام از خانه های مزرعه است.

 

طراحی کانتری فرانسوی ممکن است شامل رنگ های ملایم و گرم قرمز، زرد یا طلایی و مواد طبیعی مانند سنگ و آجر باشد. طراحی کانتری فرانسوی می تواند شامل مجموعه ای از ظروف چینی تزئین شده و ملحفه های سنگین و روکش های تخت باشد.

 

انواع سبک های معماری داخلی,سبک های محبوب طراحی داخلی,معرفی انواع سبک های محبوب طراحی داخلی

سبک فرانسوی

 

10. سبک بوهمی

بوهمین یک سبک محبوب برای طراحی خانه و مد است. این نشان دهنده یک سبک زندگی بی دغدغه با قوانین کمی است، به جز پیروی از خواسته های قلبی شما.

 

خانه های بوهمیایی ممکن است شامل مبلمان و وسایل روشنایی قدیمی، منسوجات و فرش های با الهام از جهان، نمایشگاه های مجموعه ها و اقلامی باشند که در منابع بسیار متنوع از جمله بازارهای کوچک و در طول سفر یافت می شوند.

 

دیدن بالش های کف و فضاهای راحت برای نشستن در هنگام ترکیب سبک بوهمی، غیرمعمول نیست. این سبک التقاطی می تواند یک لوستر فوق العاده براق را در کنار یک فرش کهنه و یک صندلی اواسط قرن قرار دهد. در سبک بوهمی، یک نگرش آزاد وجود دارد که هر چیزی تا زمانی که شما آن را دوست داشته باشید، پیش می رود.

 

محبوب ترین انواع سبک های معماری داخلی,انواع سبک های محبوب طراحی داخلی,طراحی مدرن خانه

سبک بوهمی از محبوب ترین سبک های معماری داخلی

 

11. سبک روستایی

طراحی روستایی از الهامات طبیعی، با استفاده از عناصر خام و اغلب ناتمام از جمله چوب و سنگ گرفته شده است.

 

طراحی روستیک ممکن است شامل لوازم جانبی از فضای باز با گرمای شبیه سازی شده از طراحی و جزئیات معماری باشد که ممکن است شامل ویژگی هایی مانند سقف های طاقدار تزئین شده با تیرهای چوبی یا کف چوبی احیا شده باشد.

 

بسیاری از طرح ها اکنون طراحی روستایی را با مبلمان و لوازم مدرن تر ادغام می کنند.

 

معرفی انواع سبک های معماری داخلی,سبک های معماری داخلی,سبک های دکوراسیون خانه

سبک روستایی

 

12. شابی شیک (Shabby chic)

سبک دکوراسیون شابی شیک (Shabby chic)  الهام گرفته از سبک قدیمی است، اما در مقایسه با سبک های بوهمی و دیگر سبک ها، بیشتر زنانه، نرم و لطیف است.

 

مبلمان شابی شیک اغلب یا مضطرب هستند یا به این شکل ظاهر می شوند. رنگ تمایل به پرداخت به سبک آنتیک دارد. پالت های رنگی Shabby Chic شامل سفید، کرم و پاستل است. چراغ های روشنایی و آویزهای دیواری ممکن است آراسته باشند و فضای زنانه طراحی شیک را ادامه دهند.

 

آشنایی

سبک دکوراسیون شابی شیک

 

13. سبک هالیوود گلم از انواع سبک های معماری داخلی

هالیوود گلم که به Regency (ریجنسی) نیز گفته می شود، یک سبک طراحی است که تمایل دارد لوکس و بیش از حد مجلل باشد. این یک سبک طراحی دراماتیک است، مناسب برای صاحب خانه ای که از بیان یک بیانیه لذت می برد.

 

این سبک طراحی می تواند برخی از ویژگی های طراحی ویکتوریایی، از جمله مبلمان مخملی، تافتینگ و عتیقه ها را در خود داشته باشد. پالت های رنگی به خصوص پررنگ هستند - بنفش، قرمز و فیروزه ای را در نظر بگیرید.

 

انواع سبک های معماری داخلی, محبوب ترین انواع سبک های معماری داخلی, سبک های محبوب طراحی داخلی

سبک هالیوود گلم از انواع سبک های معماری داخلی

 

14. سبک ساحلی/همپتون از انواع سبک های معماری داخلی

سبک ساحلی که سبک همپتونز نیز نامیده می شود، از منطقه نمادین ساحلی ایالات متحده می آید. ویژگی های رایج شامل پالت های رنگی روشن و مطبوع با سایه های خنثی سرد همراه با آبی و سبز است. اثاثیه اغلب سفید یا بژ است. اتاق می تواند حاوی عناصر چوبی باشد و لوازم جانبی اغلب از دریا الهام گرفته شده است.

 

طرح های راه راه آبی و سفید برای بالش ها، پنجره های بزرگ، مبل های مخملی سفید و چوب سفید رنگ شده نیز از وسایل رایج سبک کلاسیک ساحلی/همپتون هستند.

 

هدف ایجاد یک محیط آرام و راحت است که از ساحل و اقیانوس الهام گرفته شده است.

 

انواع سبک های محبوب طراحی داخلی, معرفی انواع سبک های محبوب طراحی داخلی, طراحی مدرن خانه

سبک ساحلی/همپتون

 

درک ابتدایی از اصول و سبک های طراحی می تواند کمک بزرگی در تقویت ایده آل های طراحی شخصی شما باشد. توانایی شناسایی سبک های مختلف طراحی داخلی به شما کمک می کند تا چشم اندازهای الهام بخش از خانه آینده خود را تداعی کنید و چارچوبی برای ایجاد زیبایی شناسی شخصی خود فراهم کنید.

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023