تاج تخت‌هاي شيک و منحصر به فرد



 

شما با تغيير تاج تختان مي‌توانيد براحتي هم تغيير دکوراسيون دراتاق خوابتان دهيد و هم جلوه‌اي منحصر به فرد و شخصي در اتاقتان ايجاد کنيد. اين تاج تخت‌ها بسيار ارزان قيمت و شيک مي باشند و از انتخاب آنها پشيمان نخواهيد شد.


1. روستايي و شيک:

 

تاج تخت‌هاي شيک و منحصر به فرد

 

آيا تا بحال به اين فکر کرده‌ايد که 2 قاب پنجره براي تاج تخت شما مي‌تواند مورد استفاده قرار گيرد؟ براي دست يافتن به اين ظاهر زيبا بايد به دنبال قاب پنجره‌اي باشيد که تقريبا به اندازه پهناي تشکتان مي‌باشد. پس از تهيه قاب‌ها شيشه‌هاي آن را خارج کرده و به اندازه آنها تخته سه لايي نازک يا تخته فيبر تهيه کنيد. پارچه‌هاي با طرح و رنگ دلخواهتان را بيابيد و به اندازه تخته‌ها ببريد درانتها پارچه‌ها را به تخته بچسبانيد و درجاي شيشه‌ها نصب کنيد.(در مباحث بعدي دکوراسيون اين اتاق به صورت کامل شرح داده خواهد شد.)

 

2. طرحي ساده و جالب:


تاج تخت‌هاي شيک و منحصر به فرد

 


اگر سطح تاج تختان صاف و يکدست و بدون طرح است، مي‌توانيد اندکي تغيير در آن ايجاد کنيد. به اين ترتيب که همانند شکل، روي سطح چوبي تاج تخت، نقوش جالب را چنان که باد آنها را به حرکت در آورده، روي تاج تخت بچسبانيد. دراين تاج تخت موتيف هاي برگ شکل رنگارنگ از سمت راست تاج تا روي ديوار کشيده شده است. براي به کار بردن برچسب هاي ظريف توجه به چند نکته ضروري است. بايد توجه کنيد که شما مي‌توانيد يک بار تنها جاي برچسب را انتخاب کنيد. پوست پشتي برچسب را به آرامي جدا کرده و سپس آن را توسط يک کارت اعتباري به آرامي روي محل موردنظرتان بچسبانيد.

 

3. صفحه نمايش ستاره‌اي:


تاج تخت‌هاي شيک و منحصر به فرد

 


توسط يک صفحه فلزي خوش ترکيب و زيبا مي‌توانيد يک تاج تخت شيک تهيه کنيد. به اين ترتيب که ابتدا جاي تخت را مشخص کرده؛ سپس به اندازه صفحه فلزيتان يک رنگ ساده و يکدست روي ديوار نقاشي کنيد. سپس صفحه فلزي با نقوش گردان را روي آن نصب کنيد. اين کار باعث مي‌شود که صفحه فلزي زيباتر به نظر رسد.

 

4. قاب هاي پارچه‌اي:


تاج تخت‌هاي شيک و منحصر به فرد

 


شما مي توانيد با چند دستمال گلدوزي شده زيبا، يک تاج زيبا و منحصر به فرد براي تختتان ايجاد کنيد. ابتدا دستمال‌هاي دست‌دوز با طرح مطلوبتان را انتخاب کنيد و سپس آنها را با يک قاب نازک قاب کنيد. در اين تصوير از 8 قاب پارچه‌اي استفاده شده است، شما مي‌توانيد تعداد بيشتري را انتخاب کنيد. يک رنگ عالي براي ديوار اتاقتان انتخاب کنيد تا به عنوان يک قاب بزرگ براي تاج تختتان عمل کند.

 

5. بالشتکي بزرگ:


تاج تخت‌هاي شيک و منحصر به فرد

 


براي داشتن يک تاج تخت روکش شده، که براي تکيه دادن به آن و مطالعه کردن بسيار مناسب است، مي‌توانيد از يک تشک نيمکت استفاده کنيد. اين تشک بزرگ توسط چند ربان به يک آرک بالاي در، که به بالاي تخت نصب شده است و داراي چندين قلاب مي‌باشد گره زده شده است. تنها کاري که بايد انجام دهيد اين است که ربانها را به بالاي تشک بدوزيد و به قلاب محکم گره کنيد. براي جلوه بهتر از تشک‌هاي دکمه‌دار استفاده کنيد.

 

6. يک تاج تخت بسيار بلند:


تاج تخت‌هاي شيک و منحصر به فرد

 


توسط يک چهارچوب و يک پارچه کرباسي طرح دار ارزان قيمت يک تاج تخت زيبا براي تختتان تهيه کنيد. پارچه طرح‌دار را روي چهار چوب محکم بکشيد، براي ثابت شدن آن از منگنه تفنگي کمک بگيريد و در پشت کار آن را محکم کنيد. اين بوم ساده طرح‌دار زيبا مي تواند با تغيير روتختي و يا دکوراسيون اتاق به راحتي جاي خود را به يک پارچه کرباسي هماهنگ با فضا عوض کند.

 

7. توهمي زيبا:


تاج تخت‌هاي شيک و منحصر به فرد

 


تنها مي‌توانيد با استفاده از خلاقيت و هنرتان بدون اينکه خرجي کنيد يک تاج تخت زيبا براي تختتان ايجاد کنيد. دراين تصوير با پيروي از نقش يک تاج تخت آهني منقوش، طرح آن روي ديوار کشيده شده است. شما اين تاج تخت را داريد بدون اينکه به شما آسيبي برساند. مي‌توانيد از شابلون ها هم براي نقاشي روي ديوار استفاده کنيد.

 

8. ساده و شيک:


تاج تخت‌هاي شيک و منحصر به فرد

 


براي تغيير تاج تخت شکل‌دار ساده‌تان مي‌توانيد اين کار را انجام دهيد. يک تخته چوبي را مانند شکل اصلي تاج تخت اما کوچکتر ببريد. روي آن را توسط يک پارچه کتاني پوشش دهيد و درپشت تخته محکم کنيد، سپس روي تاج تختتان نصب کنيد.

 

منبع : dekore20.mihanblog

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------