آیا باید کل خانه را کاغذ دیواری کنیم؟کاغذ دیواری ها آن قدر دنیای گسترده ای دارند که هر چه راجع به آن ها بنویسیم باز هم کم است. امروز هم می خواهیم کاغذ دیواری ها را از جنبه دیگر بررسی کنیم، می خواهیم ببینیم کاغذ دیواری ها را باید در کل خانه استفاده کرد یا نه باید از آن فقط در بعضی قسمت های خانه استفاده کرد. پر واضح است که برای تصمیمی در مورد چنین چیزی باید شرایط دکوراسیون و پتانسیل های فضا و خیلی چیزهای دیگری را که در این مطلب به آن ها اشاره می شود را مد نظر قرار دهیم، پس با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

رنگ یا کاغذ دیواری؟
امکان ندارد که بخواهید دیوارپوش برای خانه تان انتخاب کنید و این سوال برای تان پیش نیاید که رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟ خب به طور قاطع نمی توان گفت که رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری، هر کدام از آن ها مزایا و معایبی دارند که شما باید آن ها را بررسی کنید و هر کدام که بیشتر با شرایط خانه تان جور بود را انتخاب کنید. البته باید گفت در صورتی که انتخاب کاغذ دیواری به درستی انجام شود بهتر از رنگ می باشد.

 

نحوه کاغذ دیواری کردن خانه,تکنیک های کاغذ دیواری کردن

رنگ و کاغذ دیواری را بررسی کنید و هر کدام که بیشتر با شرایط خانه تان جور بود را انتخاب کنید


آیا باید کل خانه را کاغذ دیواری کنیم؟
جواب این سوال کاملا بسته به مساحت خانه شما دارد، اگر خانه ای کوچک دارید و اصرار هم بر استفاده از کاغذ دیواری ها دارید باید این را بدانید که نباید کل خانه تان را کاغذ دیواری کنید. این کار خانه تان را کوچک تر نشان می دهد، مخصوصا اگر کاغذ دیواری ها دارای طرح های بزرگ باشند.

 

به طور مثال در عکس زیر؛ شاید بهتر بود برای چنین فضایی کاغذ دیواری با طرح های کوچک تر و رنگی روشن تر استفاده می شد. تیرگی رنگ و طرح های بزرگی که مقیاس آن ها اصلا با ابعاد و اندازه اتاق جور در نمی آیند همه و همه دست به دست هم داده اند که این اتاق دلگیر باشد. البته این مشکل با گذاشتن آینه کمی تا قسمتی حل شده است. ببینید که انتخاب درست چقدر می تواند در تجربه فضایی شما تاثیر گذار باشد.

کاغذ دیواری خانه,نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری

برای خانه های کوچک کل دیوارها را کاغذ دیواری نکنید و یا کاغذ دیواری روشن استفاده کنید


کاغذ دیواری های باهوش
کاغذ دیواری ها می توانند بسیار هوشمند باشند، اگر شما در انتخاب آن ها هوشمندانه عمل کنید. اگر در خانه تان نقطه عطفی دارید که می خواهید آن را بیشتر به نمایش بگذارید از کاغذ دیواری ها استفاده کنید. مثلا پشت شومینه ها بهترین جا برای جلوه گری کاغذ دیواری ها است. آن ها توانایی آن را دارند که شومینه خانه تان را تبدیل به یک قسمت خاص در دکوراسیون داخلی منزل تان کند. یادتان باشد که اگر از کاغذ دیواری ها به صورت تکه ای استفاده کنید هوشمندانه تر و زیباتر جلوه می کنند.

نکاتی برای خرید و انتخاب کاغذدیواری, طرح های متفاوت کاغذ دیواری

پشت شومینه ها بهترین جا برای جلوه گری کاغذ دیواری ها است


کاغذ دیواری های طرح دار برای دکوراسیون داخلی خانه
اگر قصد استفاده از کاغذ دیواری های طرح دار برای دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید، سعی کنید فقط در یک سری از دیوارهای خاص از آن ها استفاده کنید. مثلا دیوارهایی که بغل آن ها پنجره وجود دارد یا دیوار امتداد دیگری ندارد. حضور طرح های زیاد در خانه باعث می شود تا بعد از مدتی دکوراسیون داخلی خانه تان کسل کننده شود.

نحوه خرید کاغذ دیواری,انتخاب بهترین رنگ برای کاغذ دیواری

در یک سری از دیوارهای خاص از کاغذ دیواری های طرح دار استفاده کنید


کاغذ دیواری های خاص، فضاهای خاص
از کاغذ دیواری ها برای تاکید بر فضاهای خاص و ارزشمند در دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید. این ترفند دکوراسیونی مخصوصا در خانه هایی با پلان باز به شدت کاربردی هستند و می توانند به عنوان جدا کننده هایی فضایی هوشمند عمل کنند.

تکنیک های کاغذ دیواری کردن, اصول کاغذ دیواری کردن

از کاغذ دیواری ها برای تاکید بر فضاهای خاص و ارزشمند در دکوراسیون داخلی خانه تان استفاده کنید


کاغذ دیواری ها عیب و ایرادات خانه شما را می پوشانند
اگر در خانه تان فرورفتگی و یا برجستگی خاصی دارید که نمی دانید با آن ها باید چه کار کنید، بهترین راه این است که آن ها را با استفاده از کاغذ دیواری های زیبا بپوشانید و یا به اصطلاح کاور کنید. همین کار باعث می شود تا شما به قدرت کاغذ دیواری ها پی ببرید.

نکاتی برای انتخاب کاغذ دیواری,نحوه کاغذ دیواری کردن خانه

فرورفتگی و یا برجستگی های خانه تان را با کاغذ دیواری های زیبا بپوشانید


یک طرح یا چند طرح برای کاغذ دیواری ها
ممکن است وقتی با دنیای سراسر طرح و رنگ کاغذ دیواری ها روبرو می شوید گمراه شوید که باید کدام رنگ و طرح را انتخاب کنید، اصلا شاید هم چند طرح و رنگ را تهیه کنید، اما باور کنید این تعدد رنگ و طرح ها جز بر هم زدن تعادل و خوانایی دکوراسیون داخلی خانه تان هیچ نتیجه دیگری نخواهد داشت. اگر هم می خواهید از طرح های مختلف استفاده کنید باید فضاهای انتخابی شما کاملا تفکیک شده و مجزا باشند تا تداخل این طرح و رنگ ها آزار دهنده نباشد.

 

اصول و نحوه انتخاب کاغذ دیواری, نکاتی برای خرید و انتخاب کاغذدیواری

اگر از طرح های مختلف استفاده می کنید باید فضاهای انتخابی شما کاملا تفکیک شده و مجزا باشند

 

منبع : chidaneh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------