تازه های لباس ، کیف و کفش

مدل تیشرت لش مردانه

شیک ترین مدل های تیشرت لش مردانه

شیک ترین مدل های تیشرت لش مردانه انواع مدل تیشرت لش مردانه در این مقاله از بیتوته، با نمونه هایی از…

چگونه بهترین لباس عروس را برای اندام خود انتخاب کنیم؟ (لباس عروس برای افراد لاغر)



لباس عروس برای افراد لاغر, انتخاب لباس عروس برای افراد لاغر

انتخاب لباس عروس برای افراد لاغر

 

مدل لباس عروس مناسب اندام لاغر و ظریف و ریز اندام 

لباس عروس یکی از قشنگ‌ترین لباس‌هایی است که در طول تاریخ طراحی شده است. عروس خانم ها مایل هستند در شب عروسی خود آن طور که دوست دارند به نظر برسند. لاغر بودن یکی از موضوعاتی است که باعث می شود عروس خانم ها به دنبال لباسی باشند که آنها را کمی توپر تر نشان بدهد.در این مطلب از بیتوته سعی شده است نکات مهمی را که در هنگام انتخاب لباس عروس برای این افراد می تواند کاربردی باشد را بیان کنیم.

ویژگی‌های مهم یک لباس عروس برای خانم‌های لاغراندام قدبلند

1. لباس عروس دکلته انتخاب نکنید

اگر جزء افراد لاغراندام قدبلندی هستید که عرض سینه و بالاتنه شما کم است. این افراد باید سعی کنند لباسی را انتخاب کنند که به عریض‌تر و توپر نشان‌ دادن عرض بالاتنه‌شان کمک کند. از پوشیدن لباس‌های دکلته که در قسمت بالاتنه مثل گردن، شانه و سینه‌باز بوده و لاغری شما را بیشتر نشان می‌دهد اجتناب کنید.

 

البته مدل‌های دکلته خودش به زیرشاخه‌های دیگری تقسیم می‌شود که اگر اصرار به پوشیدن مدل دکلته دارید  باتوجه‌به پیشنهاد طراح لباس از مدل‌های دکلته ای که مناسب اندامتان است می‌توانید استفاده کنید. 

 

2. آستین لباس عروس

افراد لاغر اندام باید برای حجم دادن به عرض بالاتنه خودشان از آستین‌های که دارای پف  زیادی هستند استفاده کنند. آستین‌های توری، دانتل یا گیپور می‌تواند یکی از این گزینه باشند. خانم‌ها لاغراندام قدبلند که دارای بازوهای لاغر و نحیف هستند می‌توانند در انتخابشان مدل های لباسی که  بدون بند و بدون آستین هستند را لحاظ کنند.

 

3. دامن لباس عروس 

خانم‌های لاغراندام و قدبلند می‌توانند برای استایلی بهتر از لباس عروس‌هایی که دارای  دامن‌های کلوش و پرنسسی و یا دامن‌های لایه‌لایه که اندام آنها را توپرتر نشان می‌دهد انتخاب کنند. افراد لاغراندام قدبلند برای تعادل بخشیدن به اندامشان می‌توانند از لباس عروس‌هایی که دامن‌های آنها پفی و تزئیناتی در پشت دامن دارند استفاده نمایند. دامن‌های طرح‌دار، سنگ‌دوزی شده، گل‌دوزی شده را نیز مدنظر داشته باشید. 

 

لباس عروس برای افراد لاغر,لباس عروس مدل پرنسسی مناسب برای افراد لاغر

لباس عروس مدل پرنسسی مناسب برای افراد لاغر

 

4. یقه‌ لباس عروس 

افراد لاغراندام قدبلند می‌توانند از یقه‌های دلبری و یا یقه‌قایقی که عرض شانه‌ها را پهن‌تر و عریض‌تر نشان می‌دهد استفاده کنند و بهتر است  از پوشیدن  لباس‌هایی با یقه کار شده، ایستاده، آستین‌بلند و خطوط عمودی خودداری کنند.

 

5. بالاتنه لباس

افراد لاغراندام قدبلند باید از لباس‌هایی با بالاتنه‌های طرح‌دار و شلوغ که بالاتنه را توپرتر نشان می‌دهد استفاده کنند.

 

6. تاج عروس 

تاج عروس یکی دیگر از اجزایی است که برای بهترنشان دادن استایل در عروس خانم‌ها کاربرد ویژه‌ای دارد.  خانم‌های لاغراندام قدبلند باید از تاج‌های کوتاه‌تر برای زیباتر جلوه‌کردن استایلشان استفاده کنند. رنگ مو نیز یکی از عوامل تأثیرگذار بر روی انتخاب طرح و مدل تاج عروس است. اگر موهای شما دارای مش است از تاج‌های شلوغ استفاده نکنید.

 

خانم‌های قدبلند می‌توانند به‌جای تاج عروس از گل‌های یک‌طرفه و یا تاج‌های حلقه‌ای که ارتفاع کمتری به قد آنها می‌دهد استفاده کنند. تاج‌های سنتی محبوب‌ترین تاج‌ها در بین انواع تاج‌ها  هستند که با لباس‌های مدل ماهی و پرنسسی و هر مدل سبک دیگری کاملاً متناسب است.

 

 افراد لاغراندام قاعدتاً صورت‌های لاغر و کشیده‌ای دارند و ازآنجایی‌که ایده‌آل‌ترین صورت، صورت‌های بیضی‌شکل است پس شما باید سعی کنید با انتخاب تاج مناسب  از درازی و کشیدگی صورتتان بکاهید. بنابراین از انتخاب تاج‌هایی که دارای ارتفاع هستند اجتناب کنید.

 

شما می‌توانید از ریسه‌های تخت یا گل‌های کنار یا پشت سر و یا شانه‌های تزئینی و گل‌سرهایی که در پشت سر روی شینیون کار می شود استفاده کنید.

 

لباس عروس برای افراد لاغر, تاج مناسب برای عروس های لاغر قدبلند

تاج مناسب برای عروس های لاغر قدبلند

 

مدل‌های مناسب لباس عروس برای  افراد لاغراندام قدبلند 

لباس عروس مدل A

 افراد لاغراندام قدبلند می‌توانند از مدل A که برای تمام فرم بدنی مناسب است استفاده کنند. ویژگی‌های این مدل لباس‌ها به این صورت است که بالاتنه در این مدل  متناسب فرد بوده و دامن از دور کمر به‌آرامی گشاد می‌شود و برای عروس خانم‌هایی که دارای قدبلند و لاغراندام هستند و بدن آنها انحنای زیادی ندارد متناسب بوده و استایل زیبایی را برای آنها فراهم می‌کند.

 

لباس عروس برای افراد لاغر, لباس عروس مناسب برای افراد لاغر قد بلند

لباس عروس مناسب برای افراد لاغر قد بلند

 

لباس عروس مدل چسبان

مدل چسبان نیز متناسب افراد لاغراندام قدبلند است این مدل به طور عمودی از شانه‌ها تا باسن ادامه دارد و به بدنتان کشیدگی و استایلی کلاسیک و ظریف می‌بخشد. افراد قدبلند می‌توانند از لباس عروس‌های که دارای قدکوتاه نیز هستند استفاده کنند.

 

لباس عروس برای افراد لاغر, لباس عروس مدل چسبان مناسب برای افراد لاغر

لباس عروس مدل چسبان مناسب برای افراد لاغر

 

لباس عروس مدل ماهی

عروس خانم‌های لاغراندام برای زیباتر نشان‌دادن اندامشان می‌توانند از مدل لباس عروس طرح ماهی که اندام آنها را زیباتر نشان می‌دهد استفاده کنند.

 

لباس عروس برای خانم‌های لاغراندام قدکوتاه 

لباس عروس مدل پرنسسی

بهترین مدل لباس عروس برای عروس خانم‌های قدکوتاه و لاغر اندام مدل ماکسی بلند و مدل پرنسسی است.مدل پرنسسی به این صورت است  که دامن آن از زیر سینه شروع می‌شود قد شما را بلندتر از آنچه هستید نشان دهد. لباس عروس پرنسس می تواند بلندی پایین تنه را به خوبی پوشش دهد و زیبایی اندام عروس خانم را چند برابر نماید. 

 

آن دسته از عروس خانم هایی که می خواهند در روزعروسی اشان در حال رقص و تحرک باشند بهتر است از لباس عروس پرنسی که دنباله آن قابل جدا شدن است استفاده کنند. در واقع با انتخاب این مدل لباس ، عروس دولباس مختلف برتن می کند.

 

لباس عروس مدل ترومپت

لباس عروس مدل ترومپت متناسب با اندام افرادی است که دارای قدکوتاهی هستند. این لباس عروس دارای دامنی دنباله‌دار و بلند است. این دامن بلند موجب می‌شود تا قد عروس خانم بلندتر و کشیده‌تر به نظر بیاید. از طرفی یقه دکلته این لباس خوش‌فرم باعث می‌شود تا قد فرد بلندتر از قد معمولی خودش به نظر برسد. این مدل لباس عروس متناسب با هر اندامی است

 

لباس عروس برای افراد لاغر, لباس عروس مدل ترومپت مناسب برای افراد لاغر و قد کوتاه

لباس عروس مدل ترومپت مناسب برای افراد لاغر و قد کوتاه

 

لباس عروس مدل سلطنتی با یقه‌هفت 

لباس عروس مدل سلطنتی با داشتن یقه‌هفت بهترین مدل برای عروس‌های لاغراندامی که دارای قدکوتاه هستند است. این مدل لباس عروس با ایجاد قد بصری در بالاتنه و بلند جلوه‌دادن قد عروس خانم ، اندام عروس را کشیده‌تر نشان می دهد.

 

نکاتی کلیدی در انتخاب لباس عروس برای افراد ریز نقش

1. تزئینات لباس عروس

خانم‌های لاغراندام قدکوتاه توجه داشته باشید ازآنجایی‌که لباس عروس‌ها دارای تزئینات خاصی مانند پاپیون، روبان یا کمربند هستند. بهتر است برای کشیده تر نشان دادن اندام خود از لباس هایی استفاده کنید که تزئینات در بالاتنه آنها بیشتر است.

 

2. یقه لباس عروس 

خانم‌های لاغراندام کوتاه‌قد بهتر است از لباس‌هایی با یقه‌هفت و باز که گردن آنها را نمایان‌تر می کند استفاده کنند. این لباس ها می توانند دید مخاطب را از قدتان منحرف کند. 

 

لباس عروس برای افراد لاغر, لباس عروس یقه هفت مناسب برای افراد لاغر

لباس عروس یقه هفت مناسب برای افراد لاغر

 

3. دامن لباس عروس 

خانم‌های لاغراندام قدکوتاه باید توجه داشته باشند که دامن‌های لباس عروس آنها نباید دارای طرح‌های درشت باشد. این افراد  می توانند از لباس‌هایی که از ناحیه کمر دارای طرح‌های شلوغ و ریز هستند برای کشیده‌تر نشان دادن اندامشان استفاده کنند.

 

افراد لاغر می توانند دامن‌های مدل راسته و دامن‌هایی خیلی پفی نیستند را انتخاب کنند. همچنین می‌توانید از لباس‌هایی که  دارای دنباله‌دار تک‌رنگ و یا  بندهای دنباله‌دار بلند هستند استفاده کنید.

 

4. آستین لباس عروس

برای بهتر نشان‌دادن استایلتان در شب باشکوه عروسی‌تان پیشنهاد طراحان لباس برای شما این است که حتی‌الامکان از سرشانه‌های پف‌دار استفاده نکنید و از آستین‌های سه‌ربع که مناسب استایل شما است استفاده کنید. 

  

تاج عروس برای افراد لاغر و کوتاه قد

خانم‌های لاغراندام قدکوتاه باید از تاج‌های بلند و یا شینیون‌های بلند در بالای سر که قد آنها را بلندتر از حد معمول نشان دهد استفاده کنند.

 

لباس عروس برای افراد لاغر, تاج عروس بلند مناسب برای افراد لاغر قدکوتاه

تاج عروس بلند مناسب برای افراد لاغر قدکوتاه

 

جنس لباس عروس برای افراد لاغراندام 

خانم‌های لاغراندام باید در انتخاب جنس لباس عروس خود دقت لازم را داشته باشید و از پارچه‌هایی که دارای آهار و پف بیشتری است استفاده کنید و سعی کنید که از پارچه‌های ساتن که موجب لاغرتر نشان‌دادن اندامتان می‌شود کمتر استفاده کنید.

 

برای ایجاد ایستایی بهتر لباس عروس می توانید از ژپون استفاده کنید. ژیون زیردامنی فنر داری است که زیر لباس عروس برای پف‌کردن و بهتر جلوه‌کردن لباس از آن استفاده می‌کنند. شما باید به این موضوع توجه داشته باشید که قبل از پرو لباس عروس حتماً ژپون، گن و لباس زیرهایی که می‌خواهید با لباس عروس ست کنید را همراه خود ببرید. زیرا پس از زحماتی که برای انتخاب لباس عروس می‌کشید جالب به نظر نمی‌آید که فقط به‌خاطر پوشیدن ژپون قد لباس موردنظر شما کوتاه‌تر به نظر برسد آن هم در شب خاطره‌انگیز و زیبای عروسی.

 

دسته‌گل 

خانم‌های کوچک اندام و ظریف در سفارش دسته‌گل نیز باید تبحر لازم را داشته باشند و از سفارش‌دادن دسته‌گل‌های بزرگ که باعث بیشتر نشان‌دادن اندام لاغر و ظریف آنها می شود اجتناب کنند.

 

لباس عروس برای افراد لاغر,دسته گل ظریف مناسب برای عروس های لاغر

دسته گل ظریف مناسب برای عروس های لاغر

 

اکسسوری های مناسب 

اکسسوری‌ها، کاربردی‌ترین وسیله برای بهتر نشان دان استایل‌ها هستند. خانم‌های قدبلند لاغراندام اگر به هر دلیلی موفق به پیداکردن و انتخاب لباس موردنظر خود نشدید می‌توانید از اکسسوری‌ها کمک بگیرید. خانم‌های لاغراندام قدبلند می‌توانند از جواهرات درشت که تأثیرات مناسبی را به‌جای لباس‌های کار شده و سنگین دارند استفاده کنند.

 

این خانم ها می‌توانند از اکسسوری‌ها و تزئیناتی که روی کمربند یا تورهای سر انجام شده باشد بهره لازم را ببرند. همچنین برای منحرف‌کردن دید از قدتان می‌توانند از تورهای بلند و لباس عروس‌هایی که دارای دنباله بلندی  هستند استفاده کنید.

 

انتخاب کفش عروسی 

عروس خانم‌های زیبا باید توجه داشته باشند که هنگام پرو کردن لباس عروس حتماً باید کفشی را که شب عروسی می‌خواهید بپوشید را همراه خود ببرید، پس کفش را قبل از انتخاب لباس باید تهیه کنید.

 

زیرا اگر کفش را بعد از انتخاب لباس عروس بخرید و لباس عروس شما کوتاه باشد اضافه‌کردن پارچه به زیر لباس عروس، کمی دشوار است و لباس را از فرم استاندارد شده خارج می‌کند. کسانی که قد بلندی دارند اما لاغر هستند می توانند از کفش های 5 سانتی استفاده کنند و خانم هایی که قد کوتاهی دارند می توانند از کفش هایی با پاشنه 10 سانتی استفاده کنند.

 

لباس عروس برای افراد لاغر, کفش مناسب برای عروس های لاغر و قدبلند

کفش مناسب برای عروس های لاغر و قدبلند

 

گردآوری: بخش دنیای مد بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------