تازه های لباس ، کیف و کفش

مدل تیشرت لش مردانه

شیک ترین مدل های تیشرت لش مردانه

شیک ترین مدل های تیشرت لش مردانه انواع مدل تیشرت لش مردانه در این مقاله از بیتوته، با نمونه هایی از…

چگونه برای سفر در پاییز لباس مناسب بپوشیملباس مناسب برای سفر به شمال در پاییز, استایل پاییزی سفر, لباس برای سفرهای پاییزی

انتخاب لباس برای سفرهای پاییزی

 

انتخاب استایل مناسب در سفرهای پاییزی! 

وقتی شما اهل مسافرت باشید تمام فصول سال برای شما جذاب و دیدنی است. سفرکردن در پاییز هزار رنگ نیز می تواند بسیار لذت بخش باشد. شاید در صورتی که بدانید در چمدان لباس هایتان چه چیزهایی را برای سفر بگذارید، دیگر نگران هوای دورگه پاییز برای سفر نخواهید شد. در ادامه مقاله بیتوته انتخاب لباس مناسب برای سفر در پاییز سعی خواهیم کرد شما را در انتخاب لباس مناسب برای سفرتان راهنمایی کنیم.

انتخاب لباس سفر یک بحث گستره‌ای است که به سلیقه و علایق هر فرد ، فصل موردنظر برای سفر ، مقصد سفر و همچنین به هدف فرد از مسافرت بستگی دارد. باید در نظر داشت که راحت بودن لباس‌ها در سفر از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب آنها می باشد.

 

چمدان بزرگی برای سفر در پاییز تهیه کنید

شاید بگویید چمدان وسیله است و لباس نیست؛ ولی برای بردن لباس حتماً به یک وسیله احتیاج دارید و با توجه‌ به اینکه لباس‌های انتخابی در فصل پاییز نسبتاً ضخیم هستند پس برای سفر در پاییز بهتر است یک چمدان بزرگ انتخاب کنید. البته بردن لباس و چمدان بسته به امکانات محل اقامت شما و مقصد سفرتان دارد اگر محل اقامت شما مکانی برای شستن لباس‌ها و خشک‌کردن دارد می‌توانید از چمدان کوچک‌تری استفاده کنید؛ چون حمل‌کردن چمدان بزرگ دست و پا گیر است.

 

انتخاب لباس برای سفرهای پاییزی, وسایل سفر به شمال در پاییز, لباس مناسب برای سفر در پاییز

انتخاب چمدان برای سفرهای پاییزی

 

هنگام سفر در پاییز پالتو همراه داشته باشید

اگر برای سفر، شهری را انتخاب کرده‌اید که دارای آب‌وهوای معتدل است احتمال اینکه هوا ابری و یا آفتابی – بارانی باشد وجود دارد مطمئنا هوا در این منطقه زیاد سرد نخواهد شد پس نیازی به برداشتن لباس‌های گرمایشی در حجم زیاد نیست در این مواقع بهتر است از یک پالتو با ضخامت مناسب استفاده کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که برای حجیم نشدن چمدانتان حتی‌الامکان پالتو را به تن کنید که فضای زیادی از چمدان را نگیرد. اگر امکان پوشیدن پالتو نیست می‌توانید آن را ته چمدان قراردهید.

 

هنگام سفر از کاپشن استفاده کنید

اگر مکانی را که برای مسافرت انتخاب کرده‌اید سردتر از مناطق معتدله است پیشنهاد ما به شما انتخاب یک کاپشن است؛ ولی اگر نگران حجیم بودن کاپشن هستید می‌توانید از کاپشن‌های  پر و یا پشم‌شیشه استفاده کنید. این کاپشن‌ها علاوه بر اینکه وزن کمی دارند و بدن شما را به‌خوبی گرم می‌کنند از سنگین و حجیم نیستند و در صورت نپوشیدن، جای کمی را در چمدان اشغال می کنند. از مزایای دیگر این نوع کاپشن‌ها می‌توان به رویه ضدآب بودن آنها نیز اشاره کرد که شما را در برابر باران های پاییزه محافظت می‌کند.

 

لباس سفر در پاییز, استایل سفر پاییزی, راهنمای انتخاب لباس مناسب سفر در پاییز

انتخاب کاپشن و پالتو برای سفرهای پاییزی

 

هنگام سفر در پاییز از شلوار جین مشکی و لگ غافل نشوید

اگر می‌خواهید که از مسافرت‌کردن در فصل پاییز  لذت ببرید و دچار سرماخوردگی نشوید و مشکلات پیداکردن دارو و پزشک را نداشته باشید. حتماً لباس‌های مناسب را برای سفر انتخاب کنید. انتخاب یک لگ و یک ساپورت مناسب در هنگام سفر و پوشیدن آن در زیرشلوار جین یکی از این راهکارهای پیشگیری کننده است.

 

لگ و ساپورت لباس‌هایی هستند که نرم و کم جا بوده و به‌راحتی قابل‌حمل هستند. همیشه باتوجه‌به مدت سفر به یاد داشته که یک شلوار اضافه با خود داشته باشید. اصرار بر  رنگ مشکی بودن شلوار نیز به این دلیل است رنگ مشکی گرما را بهتر به خود جذب می‌کند و شما با پوشیدن آن احساس گرمای بیشتری خواهید کرد.

 

در سفر پاییزی لباس‌های سبک را نیز فراموش نکنید

مسلماً بعد از هر گشت و گذاری افراد احتیاج به استراحت دارند و تصور خوابیدن با پالتو کمی وحشتناک به نظر می‌رسد،  پس بردن لباس‌های راحتی و خانگی را فراموش نکنید تا بعد از یک گردش عالی و یا یک کار اداری، با پوشیدن لباس های راحتی بتوانید استراحت خوبی بکنید.

 

استایل سفر پاییزی, راهنمای انتخاب لباس مناسب سفر در پاییز, استایل سفر به شمال

انتخاب شلوار و لباس سبک برای سفرهای پاییزی

 

برای سفر در فصل پاییز هودی و سویشرت همراه خود ببرید

اگر منطقه‌ای را که برای سفر انتخاب کرده‌اید زیاد سرد نیست می‌توانید شب‌ها  برای قدم‌زدن و یا روزها برای گشت‌وگذار از هودی و سویشرت استفاده کنید. این لباس‌ها با داشتن گرمای مناسب، سبک و راحت  هستند بخصوص هودی که با توجه ‌به دارابودن کلاه  می‌تواند سر و گردن شما را به‌راحتی گرم نگه دارد و با داشتن جیب‌های بزرگ دیگر نگران حمل وسایلی نظیر موبایل، کارت‌پول، کلید نخواهید بود. 

 

در هنگام سفر در فصل پاییز یک پلیور و بافت همراه خود ببرید

بافت و پلیور از آن دسته لباس‌هایی هستند که در هنگام سرمای زیاد شهر مقصد و کافی‌نبودن پالتو به‌راحتی می‌توانید از آنها استفاده کنید و سفری دلچسب و گرم داشته باشید.

 

از خوبی‌های بافت و پلیور این است که در صورت گرم بودن هوا شما می‌توانید با در آوردن پالتو  و کاپشن به‌ تنهایی از آنها استفاده کنید. از رویه‌های کشبافت نیز می‌توانید هنگامی که کمی احساس سرما کردید استفاده کنید.

 

نکته دیگر اینکه، ضخامت لباس‌های پاییزی باعث می‌شوند که جای زیادی را در چمدان اشغال کنند به همین منظور اگر شما ناراحت ست‌کردن لباس‌هایتان هستید پیشنهاد ما این است که برای راحتی از بافت‌ها و لباس‌هایی با رنگ خنثی استفاده کنید که بتوانید با تمام لباس‌ها آنها را ست کنید.

 

استایل پاییزی سفر, لباس برای سفرهای پاییزی, انتخاب لباس برای سفرهای پاییزی

انتخاب بافت و پلیور برای سفرهای پاییزی

 

در هنگام سفر پاییزی کفش‌کتانی و بوت را همراه داشته باشید

 ازآنجایی‌که پا قلب دوم بدن محسوب می‌شود و درگیر بودن با کفش تنگ و زخم شدن انگشتان و پشت‌پا از بدیهیات پوشیدن کفش نامناسب است. پس حتماً از یک کفش مناسب و  راحت در مسافرت استفاده کنید و اگر از آن دسته افرادی هستید که سرما پاهای شما را اذیت می‌کند از کفش‌هایی استفاده کنید که دارای لایه گرم و پشمی باشند.

 

اگر قصد مسافرت به دل طبیعت و یا شهرهای بارانی را دارید پیشنهاد ما کفش‌کتانی با رویه ضد آب است؛ زیرا تصورکردن کفشی خیس و جورابی خیس در سرمای پاییزی کمی غیرقابل‌تحمل است. اگر قرار است به یک مسافرت رسمی بروید بردن یک جفت بوت الزامی است. اگر اهل تمیزکردن کفش به طور وسواس‌گونه هستید از کفش‌های کتانی سفید برای سفر در پاییز استفاده نکنید؛ زیرا با بارش کوچک‌ترین باران کفش های شما کثیف خواهند شد.

 

وسایل سفر به شمال در پاییز, لباس مناسب برای سفر در پاییز, لباس سفر در پاییز

انتخاب کفش برای سفرهای پاییزی

 

در سفرهای پاییزی از کلاه غافل نشوید

اگر پالتو و کاپشن شما دارای کلاه است بردن کلاه الزامی نیست؛ ولی اگر منطقه را انتخاب کرده‌اید که پاییزی سرد دارد و جزء افراد سرمایی هستید حتماً از گذاشتن یک کلاه گرم در چمدان غافل نشوید.

 

در هنگام سفر از دستکش استفاده کنید

باتوجه‌به اینکه پوست دست در سرما حساس شده و خشک  می‌شود حتماً از دستکش برای جلوگیری از خشک‌شدن آن استفاده کنید، البته  سعی کنید از دست‌کش سبک  و مناسب فصل پاییز استفاده نمایید. اگر مقصد سفر شما مناطق سردسیر می باشد بهتر است دستکش‌های گرم‌ و پشمی همراه خود ببرید. همچنین در صورت بارندگی می‌توانید از دستکش‌های چرمی استفاده کنید. 

 

لباس مناسب برای سفر در پاییز, لباس سفر در پاییز, استایل سفر پاییزی

انتخاب کلاه،شال گردن و دستکش برای سفرهای پاییزی

 

در هنگام سفر در فصل پاییز از شال غافل نشوید

بسته به مکان انتخابی برای سفرتان انتخاب یک  شال  می‌تواند گزینه خوبی برای گرم نگه‌داشتن سر و صورت شما باشد. خانم‌ها می‌توانند از شال‌های کشمیر و یا بافت سبک و آقایان از شال‌گردن‌های سبک استفاده کنند.

 

در هنگام سفر جوراب را فراموش نکنید

اگر می‌خواهید سفری خاطره‌انگیزی داشته باشید و یاد یخ‌زدن انگشت‌های پایتان نیفتید. بردن جوراب و گذاشتن آن را در چمدان هرگز فراموش نکنید. باتوجه‌به اینکه گرم بودن پاها باعث گرم‌شدن کل بدن می‌شود پس در هنگام سفر در پاییز باتوجه‌به مدت اقامت خودتان و منطقه‌ای که برای مسافرت انتخاب کرده‌اید چند جفت جوراب مناسب همراه خود ببرید.

 

در هنگام سفر پاییزی عینک‌آفتابی را نیز همراه خود ببرید

همان‌طور که نور خورشید در تابستان چشم‌های شما را اذیت می‌کند انعکاس نور در روزهای بارانی و برفی نیز ممکن است به چشم‌های شما آسیب وارد کند. پس در هنگام سفر حتما یک عینک‌آفتابی استاندارد که از چشمان شما را در برابر اشعه محافظت کند همراه خود ببرید.

 

 راهنمای انتخاب لباس مناسب سفر در پاییز, استایل سفر به شمال

انتخاب عینک آفتابی برای سفرهای پاییزی

 

هنگام سفر از کرم ضدآفتاب غافل نشوید

پوست اولین سد دفاعی در مقابل ورود میکروب‌ها است پس نگهداری از آن برای ما الزامی است. اگر می‌خواهید همیشه پوست سالم داشته باشید هنگام بیرون آمدن از منزل و هنگام مسافرت از یک کرم ضدآفتاب مناسب استفاده کنید. به دلیل اینکه در سفر مدت‌زمان بیشتری را در هوای آزاد به سر خواهید برد پس کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید.

 

در هنگام سفر کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید

اگر می‌خواهید دچار سوختگی و سرمازدگی و قرمزی پوست در مسافرتهای فصل پاییز نشوید حتماً از یک کرم مرطوب‌کننده مناسب پوستتان استفاده کنید. برای دسترسی آسان می‌توان کرم‌ها را در زیپ‌های بیرونی چمدان و یا زیپ‌های بیرونی ساک دستی همراهتان قراردهید تا در صورت لزوم به  آن دسترسی داشته باشید.

 

هنگام سفر در پاییز چند‌لایه لباس بپوشید

لایه‌لایه پوشیدن لباس‌ها در سفر پاییزی هم می‌تواند بسیار شیک باشد و هم بدن شما را گرم نگه دارد. البته چند‌لایه پوشیدن لباس به مقصد گردشگری شما بستگی دارد. از مزایای لایه‌لایه پوشیدن لباس‌ها این است که  در صورت لزوم و احساس گرمای زیاد می‌توانید آنها را به راحتی در بیاورید.

 

چند‌لایه پوشیدن نه‌تنها استایل شما را زشت نمی‌کند؛ بلکه با انتخاب طرح‌ها و بافت‌های مختلف و هماهنگ باهم استایل شما را منحصر به فرد نماید. مثلا می توانید به ترتیب یک زیرپوش نخی بلند، بلوز نخی جذب، پلیور یا پولار و در نهایت یک کاپشن یا پالتو بپوشید. اگر هدف از سفرتان طبیعت‌گردی و یا رفتن به جنگل است حتماً رویه بالایی را بادگیر و ضدآب استفاده کنید.

 

در هنگام سفر در پاییز به جنس لباستان نیز توجه داشته باشید

در هنگام سفر لباس‌هایی را انتخاب کنید که در صورت نبودن اتو بتوانید به را حتی آنها را بپوشید و زیاد چروک نشوند. پس در هنگام انتخاب لباس برای سفر و به‌خاطر اینکه چمدانتان زیاد حجیم نشود در انتخاب جنس لباس دقت لازم را داشته باشید. شما می‌توانید از لباس‌هایی از جنس جین و بافت استفاده کنید؛ چون هم زیاد حجیم نیستند و هم به‌راحتی تا شده و فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.

 

لباس مناسب برای سفر به شمال در پاییز, استایل پاییزی سفر, لباس برای سفرهای پاییزی

در پاییز می توانید چند لایه لباس بپوشید

 

هنگام سفر از لباس زیر و حوله غافل نشوید

باتوجه‌به اینکه رعایت بهداشت از الویت های هر شخص در هر مکانی است. پس از برداشتن لباس زیر به میزان لازم بسته به مدت‌زمان سفر غافل نشوید همچنین حوله برای استحمام‌کردن را فراموش نکنید زیرا یک دوش آب گرم در هوای پاییزی بعد از یک گردش و یا یک روز کاری بسیار دلچسب خواهد بود.

 

از برداشتن بارانی‌های غافل نشوید

از آنجا که فصل پاییز را برای مسافرت انتخاب کرده‌اید و احتمال  هر لحظه بارش باران است پس داشتن یک بارانی مناسب خیال شما را راحت کرده و لذت سفر را برای شما چندبرابر می کند.

 

همراه‌ داشتن یک کت چرم و یا یک کت جین در سفر پاییزه

برای داشتن یک استایل پاییزی و یک مسافرت رسمی داشتن یک کت چرم الزامی است. داشتن یک کت‌چرمی هم ظاهری زیبا برای شما به ارمغان میاورد و هم برای ست‌کردن آن با لباس‌های دیگر نیز هیچ مشکلی نخواهید داشت.

 

اگر از آن دسته افرادی هستید که به دنبال یک استایل گرم و شیک هستید حتماً از یک کت جین در هنگام سفر استفاده کنید. از مزایای همراه‌داشتن  کت جین این است که شما می‌توانید آن را با لباس‌های بافت خود ست کنید.

 

 لباس برای سفرهای پاییزی, انتخاب لباس برای سفرهای پاییزی, وسایل سفر به شمال در پاییز

انتخاب کت چرم استایل شما را زیبا می کند

 

همراه‌ داشتن پانچو برای سفر در پاییز

باتوجه ‌به اینکه کدام مکان را برای مسافرت در نظر می‌گیرید نوع وسایل کمی با هم تفاوت دارد. پانچو هم یکی از لباس‌هایی است که اگر شما قصد مسافرت به طبیعت یا شمال را دارید می‌تواند کاربردی باشد. پوشیدن پانچو های ضدآب درهنگام باران می‌تواند بسیار کارگشا باشد. ضمنا پانچو به دلیل سبکی فضای زیادی را در چمدان اشغال نمی‌کند.

 

چتر را در هنگام سفر در پاییز فراموش نکنید

باتوجه ‌به اینکه چترها وسیله هستند و جزء البسه نمی‌باشند؛ ولی گذاشتن آن در چمدان هنگامی که قصد سفر در فصل پاییز را دارید ضروری است. قدم‌زدن در باران با چتر بسیار رؤیایی است. توجه داشته باشید چتری خریداری کنید که در مقابل باد هم مقاوم باشد تا در هنگام استفاده در مناطق بادگیر آسیب نبیند.

 

سخن پایانی

اگر سفرتان رسمی نیست لباسی را در سفر انتخاب کنید که زیاد گران‌قیمت نباشد؛ زیرا در تمام طول سفر نگران خراب‌شدن آن می‌شوید و لذت سفر را از خود می‌گیرید. شما می‌توانید با انتخاب لباس‌های مناسب، کاربردی و سبک، از حمل کردن چمدان سنگین و بزرگ در طول سفر در امان باشید.

 

گردآوری: بخش دنیای مد بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------