معرفی انواع کوله پشتی + تصاویرانواع کوله, معرفی انواع کوله, معرفی انواع کوله پشتی

معرفی انواع کوله پشتی به همراه تصاویر

 

آشنایی با انواع کوله پشتی:

شاید فکر کنید کوله پشتی ها تنوع زیاد از نظر نام ندارند و فقط اندازه و طرح و جنس متفاوت هستند اما با توجه به این موارد، کاربردهای متفاوتی نیز دارند. که در ادامه این مطلب بیتوته شما را با انواع کوله پشتی و کاربردهای آن ها آشنا می کنیم.

وقتی کلمه کوله پشتی را می شنوید به چه چیزی فکر می کنید؟ کیف کتابی که به مدرسه بردی؟ کوله پشتی کوهنوردی که در بسیاری از ماجراجویی ها همراه مطمئن شما بوده است؟ کوله پشتی ها انواع مختلفی دارند و دانستن تفاوت های بین آن ها بسیار مهم است تا بتوانید بسته ای مناسب برای نیاز خود انتخاب کنید.

 

اندازه کوله پشتی

وقتی به دنبال یک کوله پشتی هستید، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید اندازه است. ظرفیت حمل کوله پشتی بر حجم و وزن آن تأثیر می گذارد. بزرگترین کوله پشتی هایی که بیشترین قابلیت حمل را دارند، دارای فریم های داخلی برای پشتیبانی ساختاری هستند. این باعث می شود که آن ها نسبت به کوله پشتی هایی که برای مقاصد روزمره استفاده می کنید، سنگین تر باشند، اما به آن ها اجازه می دهد تا هنگام کوله پشتی یا استفاده از کوله پشتی به عنوان چمدان سفر، وسایل زیادی را در خود نگه دارند.

 

چقدر می توانید در یک کوله پشتی جا کنید؟

ظرفیت کوله پشتی بر حسب لیتر (L) اندازه گیری می شود، اما وقتی می خواهید بفهمید چقدر می توانید در آن بسته بندی کنید، ممکن است معنای زیادی نداشته باشد. شما معمولاً به تجهیزات خود از نظر حجم فکر نمی کنید! با توجه به سایز و اندازه ی کوله پشتی می توانید در آن وسیله قرار بدهید.

 

انواع کوله پشتی

این فقط ظرفیت نیست که تعیین می کند بهترین استفاده کوله پشتی چیست. مواد، طراحی، ساخت و سایر جنبه های کوله پشتی نیز بر این موضوع تأثیر می گذارد! در اینجا، انواع مختلف کوله پشتی را با کاربردهای اصلی آنها تقسیم کرده ایم.

 

کوله پشتی های روزمره

این کوله پشتی ها معمولا یک محفظه اصلی و یک محفظه لپ تاپ دارند. به طور معمول آنها در ساخت و ساز نسبتاً ابتدایی هستند. در این کوله پشتی ها، پنل های تهویه شده با کارایی بالا یا تسمه های بالشتکی را نخواهید دید. آنها طوری طراحی شده اند که نیازهای روزمره شما را برآورده کنند و به خصوص سنگین نباشند.

 

آشنایی با انواع کوله پشتی, آشنایی با انواع کوله, تصاویری از انواع کوله

کوله پشتی های روزمره

 

کوله پشتی ضد سرقت

کوله پشتی ضد سرقت در نگاه اول، یک کوله پشتی ضد سرقت تفاوت چندانی با هر کوله پشتی معمولی دیگری ندارد. چه چیزی این کوله پشتی ها را خاص می کند. کوله پشتی های ضد سرقت هوشمندانه برای ایمن نگه داشتن وسایل شما طراحی شده اند. کشش های زیپ مخفی هستند و اغلب دارای قفل یا کمربند هستند که آنها را در جای خود نگه می دارد. از آنجایی که این کوله پشتی ها بسیار امن هستند، برای سفر در مکان های شلوغ ایده آل هستند.

 

کاربردهای انواع کوله, درباره انواع کوله پشتی, کاربردهای انواع کوله پشتی

کوله پشتی ضد سرقت

 

کوله پشتی قابل تبدیل

کوله پشتی قابل تبدیل در اصل یک کیف همراه با بند شانه است. این کیف ها برای دویدن کارها عالی هستند و می توان آنها را به عنوان یک کوله پشتی یا یک کیف خرید معمولی حمل کرد. ظرفیت آنها 15 تا 35 لیتر است و اغلب دارای جیب های بیرونی و حداقل یک جیب در داخل هستند. این کوله ها بسیار سبک وزن هستند و اغلب برای نگهداری آسان تا زمانی که به آنها نیاز پیدا کنید، تاشو هستند.

 

راهنمای انتخاب کوله پشتی, راهنمای خرید کوله پشتی, نکاتی برای انتخاب کوله پشتی

کوله پشتی قابل تبدیل

 

کوله پشتی روزانه

کوله روزانه فقط طراحی معمولی کوله پشتی شماست. اینها معمولاً بسیار ساده هستند - ممکن است حتی یک محفظه زیپ جلو یا هیچ سازمان داخلی نداشته باشند. اندازه آنها از 20 تا 40 لیتر متغیر است و اغلب کاملاً شیک هستند. آنها در رنگ ها و متریال های مختلف تولید می شوند، بنابراین پیدا کردن یک کوله روزانه که هم راحت باشد و هم شخصیت شما را منعکس کند، کار سختی نیست.

 

درمورد انواع کوله پشتی, نمونه ی تصاویر انواع کوله پشتی, کارایی انواع کوله پشتی

کوله پشتی روزانه

 

کوله پشتی بند کشی

کوله پشتی های بند کشی بسیار سبک هستند. آنها ممکن است یک جیب زیپ دار در جلو داشته باشند یا فقط یک کیسه با بند کشی باشند که به عنوان بند شانه عمل می کند. این کوله پشتی ها می توانند 5 تا 10 لیتر را در خود جای دهند، اما به دلیل سنگین شدن آن ها نسبتاً ناراحت کننده هستند زیرا بند کشی شانه های شما را اذیت می کند. با این حال، آنها برای بردن یک جفت لباس اضافی به باشگاه یا صرفاً انجام امور عالی هستند.

 

معرفی انواع کوله, معرفی انواع کوله پشتی, آشنایی با انواع کوله پشتی

کوله پشتی بند کشی

 

کوله پشتی لپ تاپ

کوله پشتی لپ تاپ برای مسافران تجاری امروزی ایده آل است زیرا دارای محفظه ی مخصوصی برای نگه داشتن و محافظت از کامپیوتر شما می باشد. اندازه این کوله پشتی ها بین 20 تا 50 لیتر است و قسمتی از این فضا توسط محفظه ی لپ تاپ اشغال می شود. با این حال، همه محفظه ها برای همه لپ تاپ ها مناسب نیستند، بنابراین قبل از خرید یک کوله پشتی کاری مطمئن شوید که لپ تاپ شما در آن قرار می گیرد یا خیر.

 

آشنایی با انواع کوله, تصاویری از انواع کوله, کاربردهای انواع کوله

کوله پشتی لپ تاپ

 

کوله پشتی مینی

کوله پشتی های مینی زیبا، مد روز و کوچک هستند. آنها اساساً فقط یک کیف هستند که مانند یک کوله پشتی استفاده می شود و می تواند وسایل بسیار کمی در خود جای دهد - کیف پول، تلفن، هدفون، شاید یک کتاب، اما نه چیزهای بیشتری. برخی از آنها به کوچکی 1 لیتر هستند و هیچ یک از آنها بزرگتر از 5 لیتر نیستند.

 

کارایی انواع کوله پشتی, راهنمای انتخاب کوله پشتی, راهنمای خرید کوله پشتی

کوله پشتی مینی

 

کوله پشتی معمولی

کوله پشتی های معمولی کوله های روزی هستند که به جای زیپ (یا گاهی اوقات علاوه بر آن) روی محفظه اصلی قرار می گیرند. آنها ممکن است زیر فلپ دارای قسمت بالایی باشند یا با آهنربا بسته شوند. فلپ ممکن است به سمت پایین کمانده شود، یا با استفاده از ضامن بسته شود. این کوله ها معمولاً کمی کوچک تر از کوله های روزانه معمولی هستند، حدود 15 تا 30 لیتر هستند.

 

کاربردهای انواع کوله پشتی, درمورد انواع کوله پشتی, نمونه ی تصاویر انواع کوله پشتی

کوله پشتی معمولی

 

کوله پشتی اسپرت

کوله پشتی های ورزشی با هدف ماجراجویی طراحی شده اند! آنها از موادی ساخته شده اند که هم ناهموار و هم سبک هستند و دارای ویژگی های سازمانی زیادی برای کمک به قرار دادن وسایل شما هستند.

 

انواع کوله, معرفی انواع کوله پشتی,آشنایی با انواع کوله

کوله پشتی اسپرت

 

کوله پشتی های مسافرتی

کوله پشتی 65 لیتری Gregory Stout این کیف ها برای سفرهای فعال ساخته شده اند! کوله پشتی های سفر اغلب بسیار بزرگ هستند و معمولاً بیش از 60 لیتر ظرفیت دارند. آنها گاهی اوقات دارای قاب های داخلی هستند که به آنها اجازه می دهد در صورت خالی بودن صاف بایستند. این قاب ها سازماندهی و پایداری بهتر بسته را فراهم می کنند، که در زمین های ناهموار و هنگام حمل بار سنگین حیاتی است. اگر می خواهید چمدان های زیادی ببندید و سفرهای طولانی پیاده روی داشته باشید، ممکن است بخواهید از یک کوله پشتی قاب دار استفاده کنید. بسته های کوله پشتی می توانند در اندازه های مختلفی باشند و با قاب های خارجی (برای ظرفیت حمل بزرگ) یا قاب های داخلی عرضه شوند.

 

معرفی انواع کوله,آشنایی با انواع کوله پشتی,تصاویری از انواع کوله

کوله پشتی های مسافرتی

 

کوله پشتی دوچرخه سواری

کوله پشتی های دوچرخه سواری ساده هستند – تا حد امکان کوچک و سبک هستند، حدود 10 تا 30 لیتر، زیرا کوله پشتی های بزرگ و غیرقابل تحمل می توانند سرعت شما را کاهش دهند. آنها معمولا دارای یک محفظه اصلی با یک جیب برای سازماندهی ابزار و وسایل هستند و اغلب یک ضمیمه برای کلاه خود در جلو دارند. معمولاً می توانید یک بطری آب را نیز در محفظه اصلی قرار دهید.

 

نکاتی برای انتخاب کوله پشتی,راهنمای انتخاب کوله پشتی,نمونه ی تصاویر انواع کوله پشتی

کوله پشتی دوچرخه سواری

 

کوله پشتی کوهنوردی

کوله پشتی های کوهنوردی اغلب دارای رویه ها و زیپ های کناری هستند که در موقعیت های نامناسب، بارگیری وسایل را آسان تر می کنند. آنها اغلب دارای ویژگی هایی مانند نگهدارنده طناب و جیب های سازمانی هستند. آنها به گونه ای طراحی شده اند که وزن سبک و کارآمدی داشته باشند تا مشکلات احتمالی را در حین بالا بردن سطح سنگ کاهش دهند و معمولاً در محدوده ظرفیت 25 تا 50 لیتر هستند.

 

راهنمای خرید کوله پشتی,کارایی انواع کوله پشتی,درمورد انواع کوله پشتی

کوله پشتی کوهنوردی

 

کوله پشتی پیاده روی

کوله پشتی های پیاده روی برای سفرهای کوتاه تر مناسب هستند، اغلب می توانید از یک کوله پشتی سبک وزن بدون قاب استفاده کنید که هنوز ظرفیت حمل بسیار خوبی دارد. آنها یک انتخاب عالی برای بارهای سبک تر هستند. همچنین، بسیاری از کوله پشتی های پیاده روی در برابر آب مقاوم هستند تا وسایل شما را در روزهای بارانی خشک نگه دارند.

 

انواع کوله, معرفی انواع کوله, معرفی انواع کوله پشتی

کوله پشتی پیاده روی

 

کوله پشتی اسکیت بورد

کوله پشتی های اسکیت بورد اغلب باریک، با نیمرخ مستطیل شکل و ظرفیت حمل نسبتاً کمی هستند - معمولاً حدود 25 تا 30 لیتر. دلیل این امر این است که این کوله پشتی ها در واقع برای نگه داشتن مهمترین وسایل در بیرون هستند. آنها دارای تسمه هایی هستند که به شما امکان می دهد تخته خود را به پشت خود ببندید و سفر و قرار دادن آن در بین جلسات را آسان می کند. آنها همچنین دارای قلاب یا تسمه برای بستن به کلاه خود برای حمل و نقل راحت تر هستند.

 

آشنایی با انواع کوله پشتی, آشنایی با انواع کوله, تصاویری از انواع کوله

کوله پشتی اسکیت بورد

 

کوله پشتی اسپرت برفی

کوله های اسپرت برفی دارای بندهای اضافی برای بستن روی کلاه ایمنی، دستکش، چوب اسکی، میله های اسکی و سایر وسایل هستند. با قرار دادن وسایل برفی خود در قسمت بیرونی بسته خود، می توانید وسایل داخل بسته را خشک و از برف ذوب شده در امان نگه دارید. این کوله پشتی ها معمولاً در محدوده 25 تا 50 لیتر هستند، اما می توانند بزرگتر باشند، به خصوص اگر کوله پشتی بخرید تا در یک سفر شبانه به اسکی برگردید.

 

کاربردهای انواع کوله, درباره انواع کوله پشتی, کاربردهای انواع کوله پشتی

کوله پشتی اسپرت برفی

 

کوله پشتی تجهیزات

برخی از کوله پشتی ها با در نظر گرفتن تجهیزات خاصی ساخته می شوند. این کوله پشتی ها ممکن است از بیرون شبیه کوله پشتی های معمولی باشند، اما سازماندهی داخلی آنها بسیار متفاوت است. اغلب محفظه های اصلی نمی توانند آن قدر که فکر می کنید وسیله حمل کنند، زیرا دارای نظم دهنده و پد برای محافظت از وسایل حساس هستند.

 

راهنمای انتخاب کوله پشتی, راهنمای خرید کوله پشتی, نکاتی برای انتخاب کوله پشتی

کوله پشتی تجهیزات

 

کوله پشتی دوربین

کوله پشتی های دوربین، محکم، بالشتک شده و دارای جیب های سازمان دهنده داخلی و خارجی برای نگهداری تجهیزات گران قیمت و شکننده دوربین هستند. بسیاری از کوله پشتی های دوربین، کوله پشتی های ضد سرقت نیز هستند که دارای زیپ مخفی هستند. بیشتر کوله پشتی های استاندارد 20 تا 30 لیتری هستند، اما برخی از تنظیمات دوربین چندگانه می توانند 50 تا 60 لیتر باشند. با این حال، شما نمی توانید به اندازه آن در آنها قرار دهید زیرا محفظه های داخلی برای محافظت از لنزها و بدنه دوربین تقسیم بندی شده اند.

 

درمورد انواع کوله پشتی, نمونه ی تصاویر انواع کوله پشتی, کارایی انواع کوله پشتی

کوله پشتی دوربین

 

کوله پشتی پهباد

کوله پشتی های پهباد مانند کوله پشتی های دوربین دار برای نگهداری تجهیزات ظریف و گران قیمت ساخته شده اند. آنها از داخل و خارج برای مقاومت در برابر ضربه پوشیده شده اند و معمولا ضد آب یا حداقل در برابر آب مقاوم هستند. آنها از قوانین سایز یکسانی مانند کوله پشتی دوربین پیروی می کنند - حدود 20-30 لیتر یا 50-60 لیتر برای تنظیمات چند پهپاد.

 

معرفی انواع کوله, معرفی انواع کوله پشتی, آشنایی با انواع کوله پشتی

کوله پشتی پهباد

 

کوله پشتی ماهیگیری

کوله پشتی های ماهیگیری اغلب از مواد مقاوم در برابر آب ساخته می شوند و دارای جیب های کوچک سازمان دهی برای ذخیره سازی طناب ها، نخ ها و سایر وسایل ماهیگیری هستند. بسیاری از آنها با تسمه ها و مواد اضافی تقویت شده اند که می توانند ضرب و شتم را تحمل کنند. برخی از کوله پشتی های ماهیگیری دارای کاورهای باران و جعبه های داخلی هستند که هر دو بسیار مفید هستند. محدوده ظرفیت در کوله پشتی ماهیگیری بسیار متفاوت است. شما می توانید آنها را در محدوده 20-30 لیتر پیدا کنید، اما آنها می توانند به طور قابل توجهی بزرگتر شوند، تا محدوده 80+ L.

 

آشنایی با انواع کوله, تصاویری از انواع کوله, کاربردهای انواع کوله

کوله پشتی ماهیگیری

 

کوله پشتی هیدراتاسیون

کوله پشتی های هیدراتاسیون کوچک، سبک وزن هستند و برای نگه داشتن بطری آب طراحی شده اند. آنها معمولاً از 3 تا 10 لیتر در حداکثر ظرفیت خود متغیر هستند. بسیاری از آنها حتی جیب لوازم جانبی اضافی ندارند - آنها برای آب، هندزفری هستند و جایی برای وسایل دیگر ندارند. بسیاری از انواع دیگر کوله پشتی ها دارای شیارهای آبرسانی برای قرار دادن بطری هستند.

 

کارایی انواع کوله پشتی, راهنمای انتخاب کوله پشتی, راهنمای خرید کوله پشتی

کوله پشتی هیدراتاسیون

 

کوله پشتی حیوانات خانگی

کوله پشتی های حیوانات خانگی دارای محفظه های توری هستند که به شما امکان می دهد با خیال راحت یک حیوان خانگی را با خود حمل کنید. برخی از این کوله پشتی ها برای سفرهای کوتاه یا بردن حیوان خانگی خود به دامپزشکی بهتر هستند، اما برخی دیگر با هدف پیاده روی طراحی شده اند. بر خلاف سایر کوله پشتی ها، این کوله پشتی ها معمولاً با رتبه بندی وزن اندازه گیری می شوند - شما اندازه را بر اساس وزن حیوان خانگی خود انتخاب می کنید.

 

کاربردهای انواع کوله پشتی, درمورد انواع کوله پشتی, نمونه ی تصاویر انواع کوله پشتی

کوله پشتی حیوانات خانگی

 

کوله پشتی مسافرتی

این کوله پشتی ها با هدف سفر در فرودگاه طراحی شده اند. کوله پشتی ها وسایل دستی شگفت انگیزی را می سازند، زیرا هنگام حضور در فرودگاه، دست های شما را آزاد می گذارند، و راحت تر زیر صندلی یا محفظه بالای سر قرار می گیرند، زیرا دارای ضخامت نرم و انعطاف پذیرتر هستند.

 

انواع کوله, معرفی انواع کوله پشتی,آشنایی با انواع کوله

کوله پشتی مسافرتی

 

کوله پشتی دستی

بیشتر کوله پشتی ها می توانند کوله های دستی باشند، اما برای اطمینان از اینکه کوله پشتی شما می تواند دستی باشد، باید ارتفاع آن کمتر از ۲۲ اینچ باشد. ظرفیت آنها بین 22 تا 40 لیتر است و معمولا یک یا دو محفظه اصلی و چندین جیب برای سازماندهی خوب دارند. برخی از آنها دارای محفظه های فناوری اختصاصی یا پاوربانک های داخلی هستند تا سفر را آسان تر کنند.

 

معرفی انواع کوله,آشنایی با انواع کوله پشتی,تصاویری از انواع کوله

کوله پشتی دستی

 

کوله پشتی دافل

کوله پشتی دافل یا کوله پشتی دوشی دقیقاً مانند یک کیف است، با این تفاوت که بندهای اضافی دارد که به شما امکان می دهد آن را مانند یک کوله پشتی استفاده کنید. آنها در طیف گسترده ای از اندازه ها، از 30 لیتر تا 120 لیتر یا بیشتر هستند. این باعث می شود که آنها برای سفر و سایر فعالیت هایی که در آن به فضای زیادی نیاز دارید، گزینه ای عالی باشند. حمل آن ها راحت تر از کیف های معمولی است، زیرا بند‌ها به شما اجازه می دهند وزن را در پشت خود به جای فشار دادن روی یک شانه متعادل کنید. با این حال، این کیف ها ساختار داخلی یا تسمه های کمری ندارند – بنابراین اگرچه می توانند مقدار زیادی را در خود جای دهند، اما برای سفرهای فعال مانند پیاده روی کوله پشتی ایده آلی نیستند.

 

نکاتی برای انتخاب کوله پشتی,راهنمای انتخاب کوله پشتی,نمونه ی تصاویر انواع کوله پشتی

کوله پشتی دافل

 

کوله پشتی مطابق با TSA

مانند کوله پشتی دستی، این کوله پشتی ها به گونه ای طراحی شده اند که هنگام عبور از امنیت فرودگاه، به راحتی لپ تاپ خود را جدا کنید. محفظه لپ تاپ این کوله پشتی ها را می توان از زیپ باز کرد تا روی اسکنر صاف قرار بگیرد تا مجبور نباشید کامپیوتر خود را در امنیت بیرون بیاورید. این باعث می شود که از فرودگاه سریعتر عبور کنید. این کیسه ها در محدوده 20 تا 40 لیتر هستند و به اندازه کافی کوچک هستند تا در زیر صندلی یا سطل بالای سر قرار بگیرند.

 

راهنمای خرید کوله پشتی,کارایی انواع کوله پشتی,درمورد انواع کوله پشتی

کوله پشتی مطابق با TSA

 

کوله پشتی چرخدار

اگر با یک کوله پشتی به عنوان چمدان اصلی سفر می کنید، ممکن است از کوله پشتی چرخدار لذت ببرید. این کوله پشتی ها می توانند چمدان دستی یا چک شده باشند (بعضی از آن ها می توانند به اندازه ۱۵۰ لیتر باشند)، و معمولاً دارای بند و پانل های پشتی برای حداکثر راحتی هستند. آنها دارای چرخ های کوچک در پایین و یک دسته هستند که می تواند از بالای کوله پشتی خارج شود. این کوله پشتی ها معمولاً دارای چندین محفظه جادار و سایر ویژگی ها برای سازماندهی هستند.

 

انواع کوله, معرفی انواع کوله, معرفی انواع کوله پشتی

کوله پشتی چرخدار

 

هنگام خرید کوله پشتی، مهم است که بدانید چه نوع کوله پشتی می تواند نیازهای شما را برآورده کند. امیدواریم این راهنما به شما کمک کند زمانی که به دنبال کیف مناسب برای ماجراجویی بزرگ بعدی خود هستید!

 

گردآوری : بخش مد بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------