آشنایی با انواع مدل یقه مانتوانواع مدل یقه مانتو, مدل یقه مانتو, آشنایی با انواع مدل یقه مانتو

آشنایی با انواع مدل یقه مانتو

 

معرفی پانواع مدل یقه مانتو:

یقه بخش مهمی از لباس است که گردن را می پوشاند. یقه علاوه بر زیبایی که به لباس می بخشد کاربردهای دیگری نیز دارد. یقه ها برای انواع لباس استفاده می شوند. در ادامه این مطلب بیتوته شما را با انواع مدل یقه مانتو آشنا می کنیم.

آشنایی با پرطرفدارترین انواع مدل یقه مانتو:

انتخاب یقه از موارد مهم در هنگام خرید مانتو و یا هر لباس دیگری می باشد. به عنوان مثال برای مانتوهای رسمی، یقه انگلیسی مناسب است. برای مانتوهای زنانه مدل یقه های متنوعی وجود دارداز جمله یقه ایستاده، دیپلمات، انگلیسی، آرشال، آمریکایی، گرد، هفت و .... که برای مانتوهای رسمی، اسپرت و مجلسی مدل های خاصی وجود دارد.

 

اغلب برای مانتوهای رسمی از یقه های بلند و باز استفاده نمی شود. بعضی از یقه ها را می توان به صورت بلند دوخت مانند یقه آرشال، یقه انگلیسی، یقه آمریکایی، یقیه بلیزری.

 

برای هر مانتویی می توانید از یقه های 7 و گرد استفاده کنید. مانتو جلوباز، مانتو جلوبسته.

 

مدل های یقه برای مانتو مجلسی :

یقه های مانتو مجلسی همچون انواع مدل یقه لباس مجلسی دارای تنوع بالایی می باشند و شما با توجه به جنس و طرح پارچه مانتویی و همچنین طرح انتخابی می توانید بهترین گزینه را انتخاب نمایید. در ادامه نمونه هایی از انواع یقه برای مانتوهای مجلسی را معرفی کرده ایم که هر یک بهترین انتخاب برای مانتوهای زنانه می باشند.

 

یقه پاپیونی :

از یقه پاپیونی اعلب برای پالتوها و مانتوهای پاییزی استفاده می شود.

 

یقه آمریکایی :

امروزه در بسیاری از مانتوها یقه آمریکایی دیده می شود، این مدل یقه برای مانتوهای اسپرت مناسب است. یقه آمریکایی برای مانتوهای تابستانی و نخی و همچنین پالتوها مناسب است. از این مدل یقه برای مانتوهای جلوباز و جلو بسته استفاده می شود.

 

معرفی مدل های یقه مانتو, شیک ترین مدل های یقه مانتو, انواع یقه های مانتو

یقه آمریکایی مانتو

 

یقه انگلیسی :

یکی از مدل یقه هایی که هم برای مانتوهای رسمی، مانتوهای مجلسی، پالتوها و کت ها بسیار استفاده می شود، یقه انگلیسی است. این یقه هم به صورت بلند و باز و هم به صورت کوتاه و بسته دوخته می شود. این یقه بسیار پرطرفدار می باشد.

 

شیک ترین مدل های یقه مانتو, مدل های یقه برای مانتوهای مجلسی, مدل های یقه برای مانتوهای اداری

یقه انگلیسی مانتو

 

یقه آرشال :

یقه آرشال به دلیل اینکه بالاتنه را کشیده تر نشان می دهد، بسیار پرطرفدار است. یقه آرشال هم سرخود است و هم روی یقه هفت دوخته می شود. این مدل یقه مناسب مناسب مانتو، پالتو و کت می باشد.

 

شیک ترین مدل های یقه مانتو, مدل های یقه برای مانتوهای مجلسی, مدل های یقه برای مانتوهای اداری

یقه آرشال مانتو

 

یقه ایستاده :

یکی از یقه هایی که به صورت بسته می باشند و مقداری از گردن را می پوشانند، یقه ایستاده است. از این یقه بیشتر برای مانتوهایی که فرم رسمی و اداری دارند، کاربردی است. این یقه بالاتنه ی افراد را کشیده تر و بلندتر نشان می دهد.

 

پرطرفدارتربن مدل های یقه, مدل های پرطرفدار یقه مانتو, انتخاب یقه مانتو

یقه ایستاده برای مانتو

 

یقه بلیزری :

یقه بلیزری، بسیار شبیه یقه انگلیسی است. اما قسمت دال آن زیاد است. در یقه بلیزری، مقداری از آن حتما روی هم قرار می گیرد. به همین دلیل برای مانتو، پالتو و بارانی بسیار مناسب است.

 

آشنایی با انواع مدل یقه مانتو, معرفی مدل های یقه مانتو, شیک ترین مدل های یقه مانتو

یقه بلیزری برای مانتو

 

یقه گرد :

یکی از قدیمی ترین مدل های یقه، یقه گرد است. این یقه به صورت منحنی و نیم دایره است. یقه گرد جلوه ی زیبایی به صورت و گردن افراد می دهد. یقه گرد برای انواع لباس ها مناسب است و برای افرادی که گردن باریک و شانه های پهن دارند مناسب است.

 

مدل یقه مانتو, آشنایی با انواع مدل یقه مانتو, معرفی مدل های یقه مانتو

یقه گرد برای مانتو

 

یقه هفت :

یقه هفت بر اساس خط گردن به شکل عدد هفت طراحی می شود، لباس و مانتو با یقه هفت برای افرادی که گردن کوتاه دارند مناسب است. این مدل یقه را می توان به صورت باز و یا بسته تر دوخت.

 

انواع یقه های مانتو, نمونه هایی از انواع مدل یقه های مانتو, پرطرفدارتربن مدل های یقه

مدل یقه هفت برای مانتو

 

یقه پیراهنی :

یقه پیراهنی، یکی از یقه هایی است که در پیراهن های مردانه پرکاربرد است. اما از این یقه در لباس ها و مانتوهای زنانه هم استفاده می شود. 

 

انتخاب یقه مانتو, شیک ترین مدل های یقه مانتو, مدل های یقه برای مانتوهای مجلسی

مدل یقه پیراهنی برای مانتو

 

یقه شکاری :

این نوع یقه ی لباس روی یقه ی گرد دوخته می شود. نوک برگردان یقه شکاری تیز است. بلندی برگردان یقه شکاری نسبتا زیاد است. این یقه اغلب برای افرادی با صورت گرد و پر استفاده می شود.

 

مدل های پرطرفدار یقه مانتو, انتخاب یقه مانتو, شیک ترین مدل های یقه مانتو

مدل یقه شکاری برای مانتو

 

گردآوری: بخش مد بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------