اصول انتخاب کت و شلوارکت و شلوار لباس رسمی مردانه است که در مراسم های خاص پوشیده می شود. نکته اصلی در شیک پوشی مردانه انتخاب کت و شلوار مناسب است. با ما همراه شوید تا شما را با اصول صحیح انتخاب کت و شلوار آشنا کنیم.

 

راز انتخاب کت و شلوار اصلی ترین نکته برای شیک پوشی مردانه است. با دانش اولیه خیاط و دانستن چند نکته ساده هر کسی می تواند آراسته به نظر برسد. فقط به یاد داشته باشید که با اینکه مدها هر سال تغییر می کنند، اما داشتن یک کت و شلوار کلاسیک با کیفیت بالا می تواند شما را برای مدت های طولانی شیک نشان دهد.

 

کت و شلوار سرمه ای یا خاکستری زغالی انتخاب کنید

هیچ دلیلی برای پوشیدن یک کت و شلوار مشکی در یک  روز معمولی وجود ندارد مگر آنکه در یک مراسم تشییع جنازه یا مراسم رسمی شرکت کرده باشید. در عوض، به جای آن، از رنگ تیره و دوخت کلاسیک استفاده کنید. این نوع  کت و شلوارها برای هرگونه لباس مناسب تر خواهد بود. اکثر رنگ پیراهن های لباس مردانه با خاکستری تیره یا سرمه ای جلوه زیبایی به کت و شلوار می بخشند.

 

می توانید با انتخاب طرحی هوشمندانه برای پیراهن تان احساس راحتی کنید، فقط مطمئن شوید که این انتخاب، هرگونه  طرح در کت و شلوارتان را برهم نزند. 

 

اصول و نحوه انتخاب کت و شلوار,راهنمای انتخاب کت و شلوار

رنگ پیراهن های لباس مردانه با خاکستری تیره یا سرمه ای جلوه زیبایی به کت و شلوار می بخشند

 

اندازه کت خود را بررسی کنید

کت باید به تدریج روی کمر تنگ شده باشد تا شانه های شما برجسته تر دیده شوند. خط سجاف ( سجاف برای لباس هایی به کار برده می شود که جلو باز هستند. همین طور برای دوختن انواع یقه های انگلیسی، امریکایی، آرشال و …. نیاز به یادگیری سجاف دارید. ) باید آنجایی قطع شود که وقتی دستتان را به سمت داخل می گیرید خط سجاف پایین تر از آن نباشد.

 

_ آستین ها باید در بالای مچ دست تان قرار بگیرند و قسمتی از پیراهن نیم اینچ از سر آستین بیرون زده باشد.

_ برای تناسب بهتر، از خیاط بخواهید دو سر بازوی تان را با هم فیت کند.

 

_ از وصله های گشادتر از سه اینچ خودداری کنید.

_ مطمئن باشید که برچسب برند از روی آستین برداشته شده باشد.

 

انتخاب کت و شلوار,انتخاب کت و شلوار شیک

آستین ها باید در بالای مچ دست تان قرار بگیرند

 

مطمئن باشید که شلوارتان روی کفش جمع نشده باشد

وقتی شلوارتان روی کفش جمع می شود در قسمت پایین شلوارتان چین خوردگی به وجود می آید. اگر هیچ نوع چین خوردگی ایجاد نشده باشد، نشانه خوبی محسوب می شود چرا که نشان می دهد اندازه شلوارتان بسیار مناسب قدتان است. اگر چین خوردگی زیادی را روی کفش خود مشاهده می کنید، احتمالا قد شلوار شما بسیار بلند است. برای اینکه قد صحیح شلوار را بدانید باید با پوشیدن کفش آن را پرو کنید.

 

راهنمای انتخاب و خرید کت و شلوار, نکاتی برای خرید کت و شلوار

نباید شلوارتان روی کفش تان جمع شده باشد

 

از شلوارهایی که جلویشان پیلی دارد و یا پاچه دوبل هستند استفاده نکنید

پیلی ها آنقدر از مد افتاده اند که دیگر کسی سراغ آنها نمی رود. بنابراین به جای پوشیدن شلوارهایی که جلوی آنها پیلی دارد، به سراغ شلوار راسته و بدون پیلی بروید. این نوع شلوار پاهای شما را لاغر تر نشان می دهد. به طور مشابهی، خرید شلوارهایی بدون دوبل کمک می کند تا پاهای شما بلند و باریک دیده شوند، چون دوبل کردن پاها را کوتاه تر نشان می دهد.

 

نحوه پوشش کت و شلوار,راهنمای پوشیدن کت و شلوار

به جای پوشیدن شلوارهایی که جلوی آنها پیلی دارد، به سراغ شلوار راسته و بدون پیلی بروید

 

منبع : seemorgh.com

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------