آخرین اخبار فرهنگی - هنری

فیلم جنگ جهانی سوم،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

«جنگ جهانی سوم» بهترین فیلم قاره آسیا شد

جوایز فیلم سپتیمیوس آمستردام در کشور هلند، جایزه بهترین فیلم قاره آسیا را به ساخته هومن سیدی اعطا کرد. به گزارش ایسنا به نقل…

کتاب ۸۴ درصد گران شدقیمت کتاب،اخبار هنری،خبرهای هنری
آمارهای خانه کتاب نشان می‌دهد میانگین قیمت کتاب در اردیبهشت‌ماه به ۱۱۴ هزار و ۳۳۰ تومان رسیده است،‌ که در مقایسه با ماه گذشته ۳۵ درصد و در قیاس با سال گذشته ۸۴ درصد گران شده است.

به گزارش تسنیم، آمارهای خانه کتاب نشان می‌دهد که در اردیبهشت ماه هزار و 95 عنوان کتاب منتشر شده است که از این میان  7 هزار و 185 عنوان تالیفی و 2 هزار و 910 عنوان ترجمه بوده است،‌ ناشران تهرانی 7 هزار و 38 عنوان و ناشران شهرستانی 3 هزار و 57 عنوان کتاب منتشرکرده‌اند. شمار کتاب‌های چاپ اول اردیبهشت‌ماه 6 هزار و 432 عنوان و شمار تجدید چاپی‌ها سه هزار و 663 عنوان بوده است.

 

 میانگین شمارگان کتاب در اردیبهشت ماه نیز 849 نسخه است،‌ با توجه به اینکه اردیبهشت ماه فصل برپایی نمایشگاه کتاب تهران است،‌ انتظار این است که میانگین شمارگان کتاب فزونی بیشتری داشته باشد‌، اما مشکلات و مسائل اقتصادی نشر موجب شده تا ناشران شمارگان کتاب را روز به روز کاهش دهند،‌ تجربه نشان داده که شمارگان واقعی نشر خیلی پایین‌تر از این عدد و در حد 200 تا 300 نسخه از هر کتاب است.

 

اما میانگین قیمت کتاب نیز در اردیبهشت ماه به 114 هزار و 330 تومان رسیده است،‌ که در مقایسه با ماه گذشته 35 درصد و در قیاس با بازه زمانی مشابه سال گذشته 84 درصد گران شده است.

 

در میان رده‌های دیویی ادبیات با هزار و 749 عنوان  در صدر قرار دارد و پس از آن کودک و نوجوان با  هزار و 624 عنوان‌ و کمک درسی با هزار و 327 عنوان به ترتیب بیشترین کتاب‌های منتشر شده را به خود اختصاص داده است در حوزه ادبیات هزار و 395 عنوان کتاب تالیفی و 554 عنوان ترجمه هستند، میانگین شمارگان کتاب در حوزه ادبیات 673 نسخه و میانگین قیمت کتاب 117 هزار تومان بوده است.

 

در حوزه کودک و نوجوان نیز هزار و 324 عنوان کتاب منتشر شده است که از این تعداد هزار و 54 عنوان تالیفی و 572 عنوان ترجمه بوده است. شمار کتاب‌های چاپ اول 828 عنوان و شمار تجدید چاپی‌ها 796 عنوان بوده است‌ میانگین شمارگان در حوزه کودک و نوجوان  هزار و 362 نسخه و میانگین قیمت نیز 632 هزار تومان است.

 

میانگین قیمت کتاب کودک و نوجوان در اردیبهشت ماه نسبت به بازه زمانی مشابه سال گذشته 83 درصد افزایش داشته است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------