مهدی نیکبخت چطور به قتل رسید؟/ اختلافات شخصی، انگیزه قتل 'بی‌تو'اخبار,اخبار هنری,مهدی نیکبخت
مهدی نیکبخت متخلص به "بی تو" در روز یک شنبه ۱۸ خردادماه در یکی از باغ های شهرستان سمیرم به قتل رسید. این شاعر و دف‌نواز اصفهانی بارها با طنین زاینده‌رود برای مردم نواخته و از تنهایی خود سروده بود.

به گزارش ایمنا، چند روزی است ماجرای فوت مهدی نیکبخت یا همان "بی تو" به جنجالی در محافل هنری و ادبی تبدیل شده است. شاعر و دف‌نواز اصفهانی که بارها با طنین زاینده‌رود برای مردم نواخته و از تنهایی خود سروده بود.

 

دوستان "بی‌تو" بزرگ‌ترین خصلت او را بی‌آزاری دانستند و نیکبخت را به مردی رها، محبوب، به دور از خودبینی و همیشه در سفر که هیچ‌وقت دنبال کسب مال دنیا نبود توصیف کرده‌اند. البته به نظر رسد مهدی برخلاف نام فامیلی‌اش نیک‌بخت نشد و در نهایت زندگی او با ماجرای یک قتل به پایان رسیده است.

 

بی‌تو کیست؟

مهدی نیکبخت (بی تو) که در سال ۱۳۵۸ متولد شد در یک سالگی در تصادف، بینایی یکی از چشمانش را از دست داد. او کارشناسی ارشد فلسفه و حکمت داشت و لقب مبارز خستگی ناپذیر دف را بر دوش می‌کشید، همچنین پایه‌گذار کلاس‌های فلسفه برای کودکان و مبتکر حافظ درمانی بود.

 

ماجرای مرگ مهدی نیکبخت چه بود؟

در ابتدا دلایل فوت این شاعر تصادف رانندگی عنوان شد در حالی که بر اساس گفته دوستان این هنرمند، خانواده او در روز یک شنبه ۱۸ خردادماه متوجه قتل "بی تو" در باغی در شهرستان سمیرم می‌شوند و سریعاً این اتفاق را به کلانتری گزارش می‌دهند. به گفته یکی از دوستان این شاعر، نیکبخت با نامزد خود در جزیره هرمز آشنا می‌شود و برای برگزاری مراسم ازدواج به اصفهان سفر می‌کنند. در همین حین آن‌ها به باغ یکی از دوستان خود دعوت می‌شوند و "بی تو" حوالی ساعت سه بامداد در باغ به قتل رسیده و سر او از بدنش جدا شده است.

 

اخبار,اخبار هنری,مهدی نیکبخت

ماجرای قتل این شاعر جوان همچنان در حال بررسی است. برخی نزدیکان مهدی نیکبخت گفته‌اند در ابتدا به علت در نظر گرفتن شرایط روحی مادر مهدی نیکبخت، علت فوت او را تصادف بیان کردند.

 

خاک‌سپاری مهدی نیکبخت

در روزهای گذشته مراسم خاک‌سپاری "بی تو" در زادگاهش، روستای کبجوان اصفهان برگزار شد و او برای همیشه در دل خاک آرام گرفت.

 

آثار مهدی نیکبخت

به گفته دوستان مهدی نیکبخت، وی در هر زمینه‌ای، فردی خاص بود. "بی تو" دف را بدون استاد یاد گرفت، اما در حد اعلا کار می‌کرد. از «بی تو» مجموعه شعری تحت عنوان «ولایت فیلسوف» بر جای مانده که در سال ۱۳۸۷ منتشر شده بود.

 

ذادستان عمومی و انقلاب اصفهان عنوان کرد؛ اختلافات شخصی، انگیزه قتل "بی‌تو"

ایسنا نوشت: دادستان عمومی و انقلاب اصفهان با اشاره به اینکه قاتل مهدی نیکبخت ظرف ۲۴ ساعت دستگیر شد و در بازداشت است، گفت: تحقیقات و بررسی ها نشان می دهد انگیزه قتل دلایل و مسائل شخصی و اختلافاتی بوده که قاتل طی چند سال با مقتول داشته است.

 

علی اصفهانی امروز (یکشنبه، ۲۵ خرداد) در جمع خبرنگاران، در خصوص قتل مهدی نیکبخت معروف به بی تو، اظهار کرد: در ساعت ۳ بامداد ۱۸ خرداد گزارشی به مراجع انتظامی اعلام و وقوع قتلی اطلاع داده شد.

 

اخبار,اخبار هنری,مهدی نیکبخت

وی افزود: بازپرس دادسرای سمیرم بلافاصله در محل حاضر و با قتل مواجه و تحقیقات شروع شد و پلیس جنایی و پزشکی قانونی در صحنه حاضر شده بررسی های لازم را انجام دادند.

 

دادستان اصفهان با بیان اینکه خانمی که همراه مقتول و ظاهرا نامزد او بوده اعلام می کند شخصی او را به قتل رسانده و متواری شده، گفت: با تحقیقاتی که انجام می شود ظرف ۲۴ ساعت قاتل دستگیر می شود.

 

وی اعلام کرد: تحقیقات و بررسی ها نشان می دهد انگیزه قتل دلایل و مسائل شخصی و اختلافاتی بوده که قاتل طی چند سال با مقتول داشته است، البته تحقیقات بیشتر در دست بررسی است و اینکه آیا انگیزه دیگری پشت این قتل بوده که اگر در ادامه تحقیقات انگیزه دیگری مشخص شود اعلام خواهیم کرد.

 

اصفهانی درباره احتمال مصرف مواد مخدر از سوی قاتل گفت: تا این لحظه تحقیقاتی که انجام شده نشان می دهد مصرف مواد مخدر علت قتل نبوده است.

 

وی اضافه کرد: قاتل با سلاح سرد دشنه مانند به گلوی مقتول زده و گلوی او پاره شده، ولی در حد جدا شدن سر نبوده است.

 

دادستان اصفهان در پاسخ به سوال ایسنا درباره تاخیر در اعلام این قتل، گفت: بلافاصله وقوع این قتل اعلام و در خبرگزاری میزان منتشر شد ولی با توجه به اینکه مقتول وجهه اجتماعی داشته، شایعاتی درست شد و عده ای دامن زدند به شایعات، اگر نیاز بود سریعتر اطلاع رسانی می‌کردیم، ولی فکر نمی کردیم در این حد باشد چون به عنوان یک قتل معمولی گزارش دادیم، اگرچه مسائل بعدی را به محض تحقیقات، اطلاع رسانی تکمیلی کردیم که شبهه و ابهامی وجود نداشته نباشد.

 

اصفهانی با تاکید براینکه هیچ وابستگی از سوی مقتول به فرقه و گروهی اعلام نشده، گفت: انگیزه قاتل این موارد نبوده و تا این لحظه انگیزه شخصی بوده است.

 

وی خاطرنشان کرد: قاتل حدود ۴۰ ساله است و قبلا دوستی و رفت و آمد با مقتول داشته، همچنین خانم همراه مقتول تا جایی که بررسی شده سال ها نامزد مقتول و همراه او بوده است که رفتن آنها به باغ محل وقوع قتل نشان می دهد قاتل و مقتول از قبل با همدیگر دوست و آشنا بودند که منجر به درگیری و قتل شده است.

 

دادستان اصفهان با بیان اینکه قاتل ظرف ۲۴ ساعت دستگیر و بازداشت موقت است، گفت: نامزد مقتول چون شبهه معاونت در قتل از سوی او وجود دارد الان بازداشت است.

 

اخبار,اخبار هنری,مهدی نیکبخت

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------