آخرین اخبار فرهنگی - هنری

ابراهیم قنبری مهر،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

«ابراهیم قنبری مهر» سازنده سرشناس ساز درگذشت

ابراهیم قنبری مهر _ سازنده سرشناس ساز _ در ۹۴ سالگی درگذشت. به گزارش ایسنا، حسین بهروزی نیا نوازنده بربط و آهنگساز خبر…

«هری پاتر و سنگ جادو» ۲۵ ساله شدکتاب هری پاتر،اخبار هنری،خبرهای هنری
امسال، ۲۵ سال از انتشار کتاب محبوب و پرفروش «هری پاتر و سنگ جادو» نوشته «جی. کی. رولینگ»‌ می‌گذرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، زمانی که «نیگل نیوتون» موسس انتشارات «بلومزبری» نسخه‌ای از کتاب «هری پاتر و سنگ جادو»‌ را با خود به خانه برد، دخترش «آلیس» گفت: «این کتاب احتمالا یکی از بهترین کتاب‌هایی است که یک کودک ۸ یا ۹ ساله می‌تواند بخواند».

 

حالا پس از گذشت ۲۵ سال، این کتاب یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های تاریخ محسوب می‌شود که قلب و تخیلات کودکان سراسر جهان را تصرف کرده است.

 

«نیوتون» در گفت‌وگو با رویترز گفت زمانی که این کتاب را به «آلیس» داده،‌ «جی. کی رولینگ» که در آن زمان نویسنده شناخته‌شده‌ای نبود داستان کتاب را تا فصل مربوط به «خیابان دیاگون» در اختیار آن‌ها قرار داده بود.

 

«نیوتون» بیان کرد: « او (آلیس)‌ یک ساعت بعد از پله‌ها پایین آمد و گفت: بابا این از تمام کتاب‌هایی که به من نشان داده بودی بهتر است».

 

روز یکشنبه با انتشار نخستین کتاب «رولینگ» از مجموعه رمان‌هایی که داستان‌هایی از جهان جادو و جادوگران را روایت می‌کنند، مصادف است.

 

«رولینگ» بارها از سوی انتشارات‌های مختلف برای چاپ کتابش رد شد، تا اینکه انتشارات «بلومزبری»‌ اثر او را پذیرفت. داستانی که «رولینگ»‌ روایت کرد در سراسر جهان با استقبال گسترده‌ای مواجه شد و به دنبال آن با اقتباس از مجموعه داستان‌های «هری پاتر»‌، مجموعه فیلم‌های سینمایی نیز ساخته شد.

 

با انتشار این مجموعه رمان‌ها، کودکان در نقاط مختلف جهان برای خرید جدیدترین جلد از مجموعه رمان‌های «هری پاتر» ساعت‌ها در مقابل کتاب‌فروشی‌ها صف می‌ایستادند.

 

برای برخی از کودکان داستان «هری پاتر» حتی کمک کرد تا بتوانند از مطالعه کردن لذت ببرند.

 

تصویر «هری پاتر» در مقابل قطار سریع‌السیر «هاگوارتز»‌، قطاری که او را به مدرسه جادو منتقل می‌کرد، یکی از مشهورترین جلدهای کتاب در ادبیات کودک محسوب می‌شود. تصویرگری جلد این کتاب را «توماس تیلور»‌ را انجام داده است؛ البته این کتاب، نخستین تجربه «تیلور»‌ بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------