لباس پوشیدن به سبک احسان علیخانیلباس پوشیدن به سبک احسان علیخانی
یک ماه اجرای زنده روی آنتن یعنی دست‌کم 30 دست کت و شلوار، 30 پیراهن و 30 جفت کفش که اتفاقا همه آنها باید نه‌تنها با یکدیگر بلکه با آداب و قواعد سبک پوشش، آن هم از نوع ویژه و مخصوص اجرایش جور در بیایند.

یک ماه اجرای زنده روی آنتن یعنی دست‌کم 30 دست کت و شلوار، 30 پیراهن و 30 جفت کفش که اتفاقا همه آنها باید نه‌تنها با یکدیگر بلکه با آداب و قواعد سبک پوشش، آن هم از نوع ویژه و مخصوص اجرایش جور در بیایند. باید به قدر کفایت باوقار باشند، تاثیرگذار باشند و... و از همه مهم‌تر باب سلیقه مخاطب. با در نظر گرفتن همه نکات از یک لباس پوشیدن ساده می‌رسید به فرمولی چند وجهی که اتفاقا کنار آمدن با آن با هیچ قاعده ریاضی‌ای سازگار نیست! فرمولی که این روزها «احسان علیخانی» در ماه عسل سخت با آن درگیر است. ما نگاهی داریم به قواعد پوشش علیخانی در6 اجرای اول او و فارغ از همه ماجراهای رنگ قرمز متمایل به بادنجانی به سبک پوشش او امتیاز می‌د‌هیم. این شما و این هم همه کت و شلوارهای آقای مجری.

6 ستاره بدون کم و کاست!
امتیاز اول را به دلیل انتخاب رنگ مناسب به این ترکیب می‌دهیم. آبی رنگی سرد اما به مراتب تاثیرگذار است. این رنگ به چهره ظاهری آرام می‌دهد؛ همان اتفاقی که در چهره احسان دیده می‌شود و نکته مهم‌تر اینکه تاثیر این رنگ در نگاه مخاطب ایجاد همین حس آرامش و اعتماد است پس تا اینجا همه چیز درست انتخاب شده است.

علیخانی در این ترکیب به یک تونالیته خوب از رنگ آبی رسیده است. کتی به رنگ آبی روشن با شلواری به رنگ آبی‌_طوسی، هارمونی خوبی ساخته به خصوص که او در انتخاب پیراهن رنگ سرمه‌ای تیره را انتخاب کرده تا در عین هارمونی تضاد لازم را هم در ظاهرش داشته باشد!

لباس پوشیدن احسان علیخانی, تصاویر احسان علیخانی


اما یک رنگ تاثیرگذار مثل قهوه‌ای هم در این ترکیب حضور دارد. احسان رنگ قهوه‌ای را که رنگ ثبات و استواری است و در عین حال رنگی مکمل برای رنگ آبی، برای این ترکیب انتخاب کرده است. تمام جزئیات را هم در نظر گرفته؛ از همخوانی رنگ کفش و کمربند و حتی جوراب گرفته تا رنگ بند چرمی ساعتش!

خلاصه کلام اینکه این ظاهر نه‌تنها با رنگ پوست بلکه با فرم اندام آقای مجری هم به خوبی سازگار است، پس اجازه بدهید هر 6 ستاره را به همین ترکیب بدهیم آن هم بدون کم و کاست!

به سبک خودش!
باز هم رنگ آبی این بار با تونالیته‌ای یکنواخت! نزدیکی توناژ رنگ کت و شلوار احسان علیخانی در این ترکیب نشان می‌دهد او سعی کرده به این قانون که پوشیدن کت‌وشلوار یک رنگ یعنی داشتن ظاهری کاملا رسمی نزدیک‌تر شود اما بر اساس سبک و سیاق‌ پوشش خودش! او در این ترکیب طبق قواعد پوشش خاص احسان علیخانی سراغ یک کت اسپرت رفته تا در عین رسمی بودن کمی تا قسمتی هم اسپرت باشد که اتفاقا نتیجه کار هم خوب از آب درآمده است.

لباس پوشیدن احسان علیخانی, تصاویر احسان علیخانی


انتخاب کت و شلوار همرنگ یا در تونالیته‌رنگی‌ای نزدیک به هم غیر از جنبه رسمی بودن ویژگی دیگری هم دارد و آن هم اینکه در این ترکیب شما تصویری جمع‌ و جورتر از خودتان ارائه می‌دهید به خصوص اگر سراغ رنگ‌های تیره رفته باشید! به همین دلیل است که در این ترکیب احسان با وجود پیراهن سفیدی که انتخاب کرده متناسب‌ و کمی‌ تا قسمتی هم جمع و جورتر به نظر می‌آید.
ریزبینی آقای مجری در انتخاب رنگ کفش و هماهنگی آن با رنگ کمربند را هم نباید دست کم گرفت.

حتما شما هم با ما هم‌عقیده‌ایدکه همه این‌ ویژگی‌ها در کنار هم از پوشش احسان در این اجرا انتخابی 5 ستاره‌ای می‌سازد!

یک پازل متضاد
سفید رنگی تابستانی است که بازتاب آن در نگاه مخاطب خلوص و آرامش است. علیخانی این رنگ را با رنگی ماندگار مثل مشکی هماهنگ کرده؛ رنگی که تاثیر ناخودآگاه آن در نگاه مخاطب زنده کردن حس اقتدار و ابهت است. می‌بینید که او دست روی خوب ترکیبی گذاشته! در حقیقت علیخانی در این ترکیب سراغ یک تضاد صد‌درصدی رفته؛ آن هم بین رنگ‌هایی که کنار هم نشاندن‌شان در عین سادگی همیشه جواب می‌دهد. زکاوتی که او در ترکیب رنگ سفید با مشکی به خرج داده به خصوص انتخاب پیراهن یقه دیپلماتش با نوار سفید، باعث می‌شود این ترکیب با 4 ستاره در جایگاه سوم بنشیند! دقت کنید اگر او این پازل را جور دیگری می‌چید، یعنی کت مشکی را با شلوار و پیراهن سفید یک دست ست می‌کرد به هیچ‌وجه جذابیت الان را نداشت!

لباس پوشیدن احسان علیخانی, تصاویر احسان علیخانی


زرشکی، کمی تا قسمتی بادنجانی
اما ترکیب کت مشکی با شلوار زرشکی شاید هم بادنجانی. اولین ستاره‌ها را به خاطر انتخاب پیراهن سفید در این ترکیب از علیخانی کم می‌کنیم. شاید اگر پیراهن او به رنگ تیره مثلا همان مشکی یک دست انتخاب شده‌ بود پوشش او جلوه‌ بهتری پیدا می‌کرد اما نمی‌توان منکر این شد که علیخانی در انتخاب و هماهنگی کت و شلوارش دقت به خرج داده این را می‌توان از همان خرج‌کارهای زرشکی که در قسمت جیب و آستین کتش به کار رفته به راحتی فهمید.  این را هم در نظر بگیرید که علیخانی به این هم بسنده نکرده و حتی بند ساعت چرمی‌اش را هم به رنگ زرشکی انتخاب کرده است!اما در این ست بیشترین امتیاز را کفش علیخانی می‌گیرد؛ کفشی به روز و کاملا خوش‌ترکیب!همه اینها روی هم می‌شود 3 ستاره و ایستادن در جایگاه چهارم!

لباس پوشیدن احسان علیخانی, تصاویر احسان علیخانی


روزهای پاییزی
یک ترکیب ساده، موقر، متین و در عین حال تاثیرگذار. عجله نکنید همه اینها تاثیر رنگ خنثی اما تاثیرگذار طوسی است؛ رنگی مدرن که در عین حال حس رسمی بودن را هم به مخاطب القا می‌کند. در این ترکیب علیخانی سراغ کت 2 دگمه طوسی رفته و به خوبی آن را با رنگ سفید پیراهن یقه دیپلماتش ترکیب کرده است.

آقای مجری در این ترکیب از یک ترفند کاملا زیرکانه برای پوشیدن پیراهن یقه دیپلمات استفاده کرده که آن هم چیزی نیست جز انتخاب یک کت با یقه انگلیسی ظریف و کشیده تا از تاثیر ناخودآگاه این قسم یقه‌ها که حاصلش می‌شود عریض‌تر نشان دادن گردن بکاهد و اتفاقا همانطور که می‌بینید همه چیز خوب جواب داده است.

 

لباس پوشیدن احسان علیخانی, تصاویر احسان علیخانی


انتخاب رنگ مشکی برای شلوار و کفش هم جای ایرادی باقی نمی‌گذارد بنابراین فقط می‌ماند حس ناخودآگاهی که بیننده از بافت کت طوسی آقای مجری می‌گیرد. حتما شما هم با ما هم‌عقیده‌اید که این کت ناخودآگاه حس روزهای پاییزی کمی تا قسمتی هم زمستانی را به ما می‌دهد، البته کفش ساق‌دار آقای مجری هم مزید بر علت شده است!

بنابراین با استناد به همه آنچه كه گفته شد این ترکیب در مقایسه با ترکیب‌های دیگر2 ستاره بیشتر به خودش اختصاص نمی‌دهد!

فقط یک ستاره!
این کت با وجود رنگ و طرح خوبش انتخاب مناسبی برای علیخانی نیست! برای این اظهارنظر رک و راست‌مان هم دلیل داریم؛ اول اینکه تاثیر ناخودآگاه طرح چهارخانه می‌شود اینکه درشت‌تر از آنچه هستیم به نظر بیایيم تاثیری‌ای که احسان به خاطر فرم اندامش نیازی به آن ندارد! دلیل دوم اینکه بافت این کت به خصوص از پشت دوربین چشم را اذیت می‌کند چون ظرافت خط‌ها اجازه نمی‌دهد همه چیز درست روی هم بنشیند. نتیجه هم اینکه چشم از نگاه کردن ممتد به تصویر خسته می‌شود!اما پیراهن یقه دیپلمات؛ اصولا خاصیت یقه‌های دیپلمات عریض‌تر نشان دادن گردن است به خصوص وقتی دکمه آخر آنها هم بسته می‌شود و این درست همان اتفاقی است که در ظاهر علیخانی افتاده است!برآیند همه آنچه گفته شد باعث می‌شود تا این ظاهر ظاهری تک‌ستاره‌ای باشد و در جایگاه ششم بایستد!

 

لباس پوشیدن احسان علیخانی, تصاویر احسان علیخانی

 

 bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آیلتس,دوره آیلتس,ترجمه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023