تازه های متفرقه دینی

امام زمان چگونه زندگی می کند, نحوه ی زندگی امام زمان, زندگی امام زمان به چه صورت است

امام زمان چگونه زندگی می کند ؟

امام زمان چگونه زندگی می کند ؟ آیا می دانید اکنون امام زمان چگونه زندگی می کند ؟ شاید تا به حال شما…

راهکارهایی برای رفع تعبیر خواب بدرفع تعبیر خواب بد, راهکارهایی برای رفع تعبیر خواب بد, برای رفع تعبیر خواب بد چه کاری باید انجام داد

راهکارهایی برای رفع تعبیر خواب بد

 

برای رفع تعبیر خواب بد چه کار کنیم ؟

هر فردی ممکن است خواب ببیند، دو نوع خواب خوب و بد داریم. خواب های بد ما را نگران می کند و نمی دانیم که چطور آن ها را تعبیر کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا به شما بیاموزیم.

آشنایی با راه و روش های برطرف کردن خواب های بد:

دلیل و علت؛ چرا خواب بد می بینیم؟

کابوس خواب های بدی است که در کودکان و بزرگسالان شایع است. استرس، درگیری و ترس، ضربه، مشکلات عاطفی، استفاده از دارو، بیماری و… از دلایل کابوس دیدن هستند. کابوس ها بیشتر حوالی صبح اتفاق می افتند ومعمولا تجلی اتفاقات روزمره، دغدغه های فکری، ناراحتی ها، نگرانی های هیجانی و عاطفی بیننده خواب است. تکرار شدن یک کابوس نشان می دهد که یک اختلال یا یک موضوع فکر فرد را آزار می دهد.

 

امام صادق (ع) درباره خواب ها می فرمایند :

رؤیا، بر سه قسم است: گاهی بشارتی از ناحیه خدا است. گاهی وسیله غم و اندوه از سوی شیطان است. گاه، مسائلی است که انسان در فکر خود (در روزها هنگام بیداری) می پروراند و آن ها را در خواب می بیند.

 

امام باقر (ع) فرمودند که رسول خدا بسیار می فرمودند: ِإنَّ رُؤْیَا الْمُؤْمِنِ تُرَفُّ بَیْنَ السَّمَاءِ وَ الْأَرْضِ‏ عَلَى رَأْسِ صَاحِبِهَا حَتَّى یُعَبِّرَهَا لِنَفْسِهِ أَوْ یُعَبِّرَهَا لَهُ مِثْلُهُ فَإِذَا عُبِّرَتْ لَزِمَتِ الْأَرْضَ فَلَا تَقُصُّوا رُؤْیَاكُمْ إِلَّا عَلَى مَنْ یَعْقِل‏؛ خواب مؤمن میان آسمان و زمین می چرخد بالاى سر خواب بیننده تا خودش آن را براى خود تعبیر كند یا دیگرى، و چون تعبیر شود به زمین چسبد، خوابتان را جز به افراد خردمند نگویید.

 

برای باطل کردن خواب های تان اعمالی را باید انجام دهید تا تعبیر خواب انجام نشود.

اگر خواب دیدید که زمان مرگ شما را نشان می دهد و به زودی است ، به خدا توکل کنید و صدقه بیاندازید.

زیرا زمان مرگ را فقط خداوند می داند و نمی توان از خواب آن را متوجه شد.

دلیل خواب های بد انسان شیطانی به نام ذهار است که باعث می شود انسان اینگونه خواب ها را ببنید.

خواب خوب از خداست.

 

خواب خوب و بد خود را برای کسی تعریف نکنید و اگر خواب بدی دیدید آب دهانتان را در سمت چپ تان بیندازید و به خدا پناه ببرید از شر شیطان رجیم. تا به شما زیان نرساند.

 

 

راه و روشی برای رفع تعبیر خواب بد, چگونه تعبیر خواب بد را رفع کنیم, تکنیک های رفع تعبیر خواب بد

آیا می دانید برای رفع تعبیر خواب بد چه کاری باید انجام داد ؟

 

با این اعمال انسان ضرری از خواب بد نخواهد دید

می گویند منقول است که: کسی که در خواب چیزی ببیند که غمگین و ناراحت شود اول این دعا را بخواند.

جبرئیل به حضرت محمّد صلى اللَّه علیه و آله و سلم گفت: هر گاه تو یا یكى از مؤمنین خوابى خوفناک دیدید بگوئید :

« بِسمِ الله الرَّحمٰن الرَّحیمِ اَعوذُ بماٰ عَاذَتْ بِهِ مَلائِکَةُ اللهِ الْمُقَرَّبونَ و اَنْبِیاءُ اللهِ الْمُرْسَلونَ و عِبادُ اللهِ الصَّالِحوُنَ مِنْ شَرِّمَا رَاَیْتُ مِنْ رُؤْیایَ »

( بنام خدایی که که مهربان عام و مهربان خاص است! پناه می برم به آنچه که فرشته های مقرب خداوند و پیامبران، فرستاده الهی و بندگان صالح خدا به آن پناه بردند از شرّ خوابی که دیدم.)

بعد سوره های «حمد» ، «کافرون» ، «توحید» ، «فلق» و «ناس» را بخواند و بعد 3 مرتبه آب دهانش را به طرف چپ بیندازد که انشاءالله ضرری متوجه او نخواهد شد.

 

تعبیر بد خواب های بد, علت دیدن خواب بد, چرا خواب بد می بینیم

چگونه تعبیر خواب بد را رفع کنیم ؟

 

خواب بد را تعریف نکنید

قالَ یا بُنَیَّ لا تَقْصُصْ رُؤْیاكَ عَلى‏ إِخْوَتِكَ فَیَكیدُوا لَكَ كَیْداً إِنَّ الشَّیْطانَ لِلْإِنْسانِ عَدُوٌّ مُبینٌ (یوسف/ 5)؛ گفت: فرزندم! خواب خود را براى برادرانت نقل مكن كه در كار تو نیرنگ خواهند كرد زیرا شیطان براى انسان دشمنى آشكار است.

 

به طور کلی تعریف کردن خواب برای دیگران خوب نیست. تعبیر خواب چیزی نیست که کسی علم آن را بدست آورد همیشه تعبیر کننده های خواب، انسانهای برگزیده ای بودند که علم تعبیر را خداوند به آن ها عطا کرده بود اما از بابت دانستن حدس و گمان افرادی که قدری توانایی دارند نیز، بهتر است از تعریف کردن خواب های خود پرهیز کنیم و خود هم، هیچگاه تعبیر بدی روی خواب خود یا دیگران نگذارید. تعبیر بد مانند فال بد است چون به دل بد می آورد، تاثیر بدی نیز می گذارد بهترین کار این است که بگوییم ان شاءالله خیر است و آن را به خدا واگذار کنیم. 

 

امام باقر (ع) می فرماید:

مَنْ‏ أَصَابَهُ‏ فَزَعٌ‏ عِنْدَ مَنَامِهِ‏ فَلْیَقْرَأْ إِذَا أَوَی إِلَی فِرَاشِهِ- الْمُعَوِّذَتَیْنِ وَ آیَهَ الْکُرْسِی‏

کسی که ناراحتی یا ترسی در خواب به وی دست دهد باید هنگامی که به خوابگاه خود رود معوذیتن و آیه الکرسی را بخواند.

 

تعبیر خواب بد به روایت امام صادق (ع) :

فردی که خواب بد مى بيند از آن پهلو كه خوابيده برگردد و آیه ی 10 سوره مجادله را بگويد: «إِنَّمَا النَّجْوى‏ مِنَ الشَّيْطانِ لِيَحْزُنَ الَّذِينَ آمَنُوا وَ لَيْسَ بِضارِّهِمْ‏ شَيْئاً إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ»؛ سپس بگوید: «عُذْتُ بِمَا عَاذَتْ بِهِ مَلَائِكَةُ اللَّهِ الْمُقَرَّبُونَ وَ أَنْبِيَاؤُهُ الْمُرْسَلُونَ وَ عِبَادُهُ الصَّالِحُونَ مِنْ شَرِّ مَا رَأَيْتُ وَ مِنْ شَرِّ الشَّيْطَانِ الرَّجِيمِ». به آنچه فرشتگان مقرب الهی و پیامبر مرسل و بندگان شایسته خدا پناه برده اند، پناه می برم از شر خوابی که دیده ام و از شر شیطان رجیم.

 

حضرت ایوب خطاب به یوسف می فرماید :

فرزندم! خواب خود را براى برادرانت نقل مكن كه در كار تو نیرنگ خواهند كرد زیرا شیطان براى انسان دشمنى آشكار است.

خواب تا زمانی که تعبیر نشود ضرر و زیانی نخواهد داشت حتی اگر بد باشد.

تعبیر بد باعث جذب انرژی منفی می شود و ناخداگاه انسان در دلش آشوب می شود.

 

امام صادق (ع) فرمودند :

برای رفع تعبیر خواب بد، ذکر حضرت زهرا را بگویید و سپس بگویید: «لا إِلهَ إِلَّا اللَّهُ وَحْدَهُ لا شَرِیکَ لَهُ لَهُ الْمُلْکُ وَ لَهُ الْحَمْدُ یُحْیِی وَ یُمِیتُ وَ یُمِیتُ وَ یُحْیِی بِیَدِهِ الْخَیْرُ وَ لَهُ اخْتِلافُ اللَّیْلِ وَ النَّهارِ وَ هُوَ عَلی‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدِیر».

 

برای رفع تعبیر خواب بد، صدقه بدهید و دعا کنید، زیرا اگر خواب های بد بخواهند تعبیر شوند و به قضای الهی رسیده باشند، با دعا کردن و توسل می توانند تغییر کنند، بنابراین اگر خواب بدی دیدید، دعا کنید.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------