تازه های متفرقه دینی

قاسم بن الحسن,شهادت قاسم بن الحسن,,روز شهادت قاسم بن الحسن

روز ششم محرم : قاسم بن الحسن (ع)

1. در این روز عبیداللّه‏ بن زیاد نامه‏ای برای عمر بن سعد فرستاد كه: من از نظر نیروی نظامی اعم از…

آیا می دانید راه های بهره مندی از یاری خداوند چیست ؟راه های بهره مندی از یاری خداوند, راه های بهره مندی از یاری خداوند چیست, آیا می دانید راه های بهره مندی از یاری خداوند چیست

آیا می دانید راه های بهره مندی از یاری خداوند چیست ؟

 

چه راه هایی برای بهره مندی از یاری خداوند وجود دارد ؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که راه های بهره مندی از یاری خداوند چیست؟ در ادامه این مقاله بیتوته با ما همراه باشید تا به پاسخ راه های بهره مندی از یاری خداوند دست پیدا کنید.

استعانت از خداوند :

اِیّاكَ نَعبُدُ (خدایا) تنها تو را می پرستیم ِ

و اِیّاكَ نَسَتَعین و تنها از تو یاری می خواهیم.

 

پرسش راه های بهره مندی از یاری خداوند را چیست ؟

پاسخ :

1) دعا

2) صبر و تقوا

3) یاری دادن خدا

 

• دعا :

یکی از مهم ترین و ساده ترین راه ها برای جلب یاری خداوند، دعا کردن است. همانطور که می دانید دعا کردن یعنی سخن گفتن با خداوند و مدد خواستن و چیزی را درخواست کردن از خداوند. دعا کردن تنها وسیله ای است که خداوند برای ارتباط با خود مقرر کرده است.

 

دعای هیچ یک از بندگان، از خداوند پنهان نمی ماند و او درخواست هیچ کس را بی پاسخ نمی گذارد. البته گاهی اوقات از خداوند چیزهایی را درخواست می کنیم که به مصلحت مان نیست. خداوند که بهتر از هر کس دیگری از سود و زیان ما آگاه است، به جای خواسته ی ما، چیزی را که مفیدترو مناسبتر است به ما می دهد.

 

یکی از بهترین حالت هایی که دعا در آن مستجاب می شود، هنگام نماز است. نمازگزار در بخش های مختلف نماز با خداوند سخن می گوید و از او یاری می طلبد. در این حال که انسان به خداوند توجه بیشتری دارد، خداوند نیز با لطف و رحمت بیشتری با او رفتار می کند.

 

درباره ی راه های بهره مندی از یاری خداوند, درمورد راه های بهره مندی از یاری خداوند, چند راه بهره مندی از یاری خداوند

برای بهره مندی از یاری خداوند صبور باشید

 

• صبر و تقوا :

داشتن صبر و تقوا یکی از راه هایی است که می توان یاری خداوند را جلب کرد، می باشد. صبر به معنای مقاومت در برابر سختی ها و مشکلات است. اگر بتوانیم در هر موقعیتی، از گناهان دوری کنیم و در برابر مشکلات و سختی ها صبر کنیم، خداوند بیش از پیش، یاری خود را نصیب ما خواهد کرد. افرادی که صبور بودن را در خود پرورش داده اند، به این ایمان و باور رسیده اند که جز خداوند هیچ چیز و کسی او را مدیریت نمی کند و هر چیزی که در جهان اتفاق می افتد به مشیت خداوند است.

 

تقوا به نیروی بازدارنده درونی گفته می شود در وجود انسان به وجود می آید. و او را در برابر انجام گناهان حفظ می کند.

 

• یاری دادن خدا :

خداوند به افرادی که او را یاری کنند وعده ی یاری داده است. البته منظور از یاری خداوند، همان یاری دین الهی است؛  با گفتار، رفتار و تلاش خود دین الهی را تبلیغ کنیم و به تمام بشریت برسانیم در غیر این صورت هیچ نیازی به کمک ندارد و فقط اوست که یاری می رساند.

 

یعنی ما با جهاد در راه خدا، دفاع از دین با جان و اموالمان و با عمل به دستورات خداوند در انجام واجبات و ترک محرمات، در اصل خداوند را یاری کرده ایم و باعث ثبات و پایداری دین خداوند شده ایم. در بعضی از آیات قرآن کریم به یاری خداوند اشاره شده است. این یاری به عنوان یک سنت الهی بیان شده است.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------