تازه های متفرقه دینی

زمینه های توبه حضرت آدم

توبه حضرت آدم (ع) و پیام های آن

توبه حضرت آدم (ع) و پیام های آن توبه حضرت آدم (ع) چیست و چه درس هایی به ما می دهد ؟ در این مقاله از…

ساعات سعد و نحس چه ساعاتی هستند ؟ساعات سعد و نحس, ساعات سعد و نحس چه ساعاتی هستند, آشنایی با ساعات سعد و نحس

ساعات سعد و نحس چه ساعاتی هستند ؟

 

آشنایی با ساعات سعد و نحس:

برخی ایام و ساعات در سال در اقوال مختلفی به‌ عنوان ایام نحس معرفی شده اند، در این ایام نباید تصمیماتی گرفت که به مسائل مهم زندگی مربوط می شوند. از این رو باید از ساعت سعد و ساعت نحس مانند زمان های قمر در عقرب اطلاع داشته باشیم. در ادامه این مطلب بیتوته شما را با ساعات سعد و نحس آشنا می کنیم.

ساعات سعد و نحس چه ساعاتی هستند؟

آیا می دانید ساعات سعد و نحس چه ساعاتی هستند؟ دیدگاه ها و جهان بینی های مختلفی از جمله دیدگاه دینی برخی از ساعات و روزها در سال برای انجام کار و تصمیمات مهم زندگی نحس می دانند و توصیهمی کنند که در این زمان نباید کاری انجام شود، مانند روزهای قمر در عقرب به این روزها و ساعت ها، ساعات سعد و نحس می گویند.

 

سعد در لغت به معنای خوشی و نیکبختی است و نحس به معنای ناگوار، بد یمن و شوربختی است. بر اساس دلایل و دیدگاه های مختلف در ایام نحس، کارهای مهم و تصمیمات کلیدی زندگی را انجام ندهید زیرا با موفقیت همراه نخواهند شد. همه ی ایام های سال که نحس نباشند سعد هستند.

 

نکته ی قابل توجه این است که در نگاه شرعی و بر اساس اعتقادات اسلامی، همه ی روزهای سال و ساعات آن آفرینش خداوند متعال بوده و در نزد خدا یکسان است به همین دلیل باید همه ی ساعت ها و دقیقه ها را سعد و مبارک دانست و هیچ تفاوت ذاتی را به آن ها نسبت نداد.

 

1- ایام و ساعات نحس:

قمر در عقرب:

قمر در عقرب یکی از زمان هایی است که هم در علوم نجوم و هم در مستندات دینی به عنوان زمان نحس شناخته شده است. به ماه های شمسی (از فروردین تا اسفند) به ترتیب مطابق با دوازده صورت فلکی آسمان به نام های  حمل، ثور، جوزا، سرطان، اسد، سنبله، میزان، عقرب، قوس، جدی، دلو و حوت هستند.

 

به قرار گرفتن خورشید در برج عقرب، شمس در عقرب و به قرار گرفتن ماه در برج عقرب، قمر در عقرب می گویند. گفته می شود عقرب صورتی فلکی با ستارگان بسیار است که در هنگام قرار گرفتن ماه در مقابل آن، تاثیراتش بر کره زمین با بقیه اوقات متفاوت است. که در علم ستاره شناسی می گویند در این روزها نباید کارهایی مهم را انجام داد. برخی از فقها انجام کارهای مهم را مکروه دانسته اند.

 

با چشم غیر مسلح نمی توان قمر در عقرب را مشاهده کرد. در بعضی از تقویم ها زمان های قمر در عقرب همان سال مشخص شده است. همچنین دقت داشته باشید که زمان رخ دادن قمر در عقرب هر شصت ساعت یک مرتبه اتفاق می افتد.

 

محاق:

به شب های آخر ماه قمری که ماه در آن ها به سختی دیده می شود، محاق می گویند. در این زمان مانند قمر در عقرب انجام کارهای مهم نهی شده است. محاق از ایام نحس می باشد.

 

زمان و ساعات سعد و نحس, ساعات نحس چه زمانی هستند, ساعات سعد چه زمانی هستند

ساعات و ایام سعد و نحس

 

2- ایام و ساعات سعد

در کل ایامی که نحس نباشند سعد هستند. اما برخی از ایام سال برای انجام امور مهم زندگی بسیار نیکو هستند. و به عنوان روز سعد و مبارک توصیه شده اند. این روزها عبارتند از:

 

– شب و روز جمعه

– شب ها و روزهای قدر

– شب و روز ولادت ائمه اطهار (ع)

– 13 رجب

– 17 ربیع الاول

– شب و روز اعیادی مانند عید قربان، عید غدیر، عید مبعث و عید فطر.

 

ایام و ساعات کف الخضیب :

کف الخضیب یکی از زمان های بسیار سعد و مبارک است که روایتی که در کتابی از فاضل هندی به نام کشف اللثام عن قواعد الاحکام آمده است: کسی از امام صادق (ع) می پرسد: مردم از پیامبر خدا (ص) روایت می کنند که شب ساعتی است که مومن دعا نمی کند مگر اینکه دعایش مستجاب شود، آیا این روایت صحیح است؟ امام صادق (ع) می فرماید: بله. آن شخص می پرسد: آن چه ساعت و زمانی است؟ امام صادق (ع) پاسخ دادند: نیمه شب شرعی (ثلث باقیمانده شب) تا اذان صبح. از زمان اذان ظهر که 11 ساعت و 15 دقیقه پس از نیمه شب شرعی می باشد.

 

طبق روایت بزرگان: ممکن است که این ساعت، زمان کف الخضیب باشد که این ستاره در صورت فلکی ذات الکرسی رویت می شود. و طبق روایت دیگری از امام صادق (ع) زمانی که کف الخضیب به وسط آسمان می رسد در آن هنگام می توان دعا کرد و امیدوار شد که مستجاب می شود.

 

همه چیز درباره ی ساعات سعد و نحس, محاق چیست, ایام و ساعات سعد چیست

ساعات سعد و نحس

 

کارهایی که در ساعات نحس به انجام آن ها نهی شده است.

– ازدواج

– انجام اعمال عبادی و نوشتن دعا

– نزدیکی و انعقاد نطفه

– نام گذاری یا تعویض نام

– شروع تجارت یا افتتاح کسب و کار

– مسافرت

– خرید و فروش

– طلب حاجت

 

ویژگی های هر کدام از سیاره ها :

با تبیین این تاثیر و بررسی مثال مذکور، می توان دیدگاه جامع تری نسبت به این مسئله داشت. در ادامه فضیلت مخصوص هرکدام از روزهای هفته را مرتبط با اجرام آسمانی پیگیری می کنیم :

 

• زحل: نحس اکبر است. (زحل در روز‌های هفته مربوط به روز شنبه است) اما در این ساعت عقد قرارداد، تجارت، زراعت خوب می باشد، همچنین این ساعت کارهایی مانند انجام طلسم و... نتیجه خوبی دارد و هر شخصی که در این ساعت متولد شود دارای عمر طولانی و صاحب دولت می شود.

 

• شمس: سعد اکبر است. (شمس در روز‌های هفته مربوط به روز یکشنبه است) و برای برش دادن و به تن کردن لباس نو، خرید و فروش و انجام طلسم ها مناسب و خوب است. در مقابل برای کارهایی مانند انجام طلسم های بد، شر و حسد خوب نمی باشد. کودکی که در این ساعت متولد می شود علاوه بر داشتن عمری طولانی، علم و دانش زیادی نیز دارا می باشد.

 

• قمر: سعد اصغر است. (قمر در روز‌های هفته مربوط به روز دوشنبه است) برای نوشتن دعای محبت مناسب است. همچنین برای کارهایی مانند حجامت کردن، ارسال پیام، مصرف دارو، سفر رفتن و ... خوب است.

 

• مریخ: نحس اصغر است. (مریخ در روز‌های هفته مربوط به روز سه شنبه است) و برای پوشیدن لباس نو مناسب است ولی برای انجام کارهایی ملاقات کردن بزرگان، انجام طلسم ها خوب نمی باشد. فردی که در این ساعت متولد می شود به ریختن خون علاقه دارد.

 

• عطارد: سعد اصغر است. (عطارد در روز‌های هفته مربوط به روز چهارشنبه است) و برای آموزش دادن کودک، نوشتن دعای محبت، الفت و شروع کارهای جدید، تعمیر کردن امام برای کارهایی مانند حجامت کردن، برش پارچه برای دوختن، کارهای پنهانی و معالجه بیمار مناسب نیست. کودکی که در این ساعت به دنیا می آید باهوش، عالم، زیرک می شود.

 

• مشتری: سعد اکبر است. (مشتری در روز‌های هفته مربوط به روز پنج شنبه است) و برای شروع کار، عیادت مریض، خرید، فروش، بریدن و همچنین خرید لباس نو، دعا کردن برای رسیدن به حاجات مناسب و خوب است. شخصی که در این ساعت متولد شود جز نیکوکاران دوران می شود. در این ساعت ملاقات با کافر، انجام کارهای خلاف و یواشکی شایسته نیست.

 

• زهره: سعد اکبر است. (زهره در روز‌های هفته مربوط به روز جمعه است) و برای ازدواج، سفر رفتن، دعای محبت، عیادت از بیمار، پوشیدن لباس نو، برش لباس بسیار مناسب است. کسی که در این ساعت متولد می شودطرفدار و دوستدار خوشی، شادی و تفریح می باشد.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------