واکنش« علی نصیریان» به دریافت دستمزد ۸۰۰ میلیونیاخبار,اخبار فرهنگی وهنری,علی نصیریان

نشست خبری عوامل سریال «برادرجان» با حضور محمدرضا آهنج، محمدرضا شفیعی، علی نصیریان، آفرین عبیسی، حسام منظور، سعید چنگیزیان، شیوا ابراهیمی دیروز یکشنبه ۱۲خرداد در مرکز هنری وصف صبا برگزار شد.محمدرضا شفیعی تهیه‌کننده سریال در ابتدای نشست خبری گفت: تلاش‌های شبانه‌روزی گروه ما این بود که خانواده‌ها از دیدن سریال لذت ببرند.آهنج پیرامون روند فیلمنامه و انتقاد به افت بخش دوم داستان بیان کرد: بستگی به توقع ما از فیلمنامه دارد؛ شما می‌گویید که بخش دوم افت کرده است و خود من بخش‌های ابتدایی را خیلی دوست داشتم. اما یکسری مسائل باعث می‌شود که فیلمنامه به کدام سمت برود. از همان زمان که قتل هابیل شکل گرفت حق‌الناس مطرح شد و تا ابد هم مطرح خواهد بود و نوع این قصه خیلی مسائل مبتلابه روز را در نظر گرفته است و همین که قصه جذاب است و خیلی‌ها می‌گویند همذات‌پنداری می‌کنیم هنوز شنیدنی و باز هم ساختنی است.

 

دیالوگ‌های «برادرجان» روزمره نیستند

تهیه‌کننده سریال در ادامه صحبت‌های آهنج در خصوص سبک نگارش نویسنده سریال اظهار داشت: هر نویسنده‌ای امضایی دارد و این خاصیت متن‌های نویسنده است و نمی‌توان گفت اشکال دارد. دیالوگ‌ها روزمره نیست و حالت پینگ‌پونگی دارد و به سریال طراوت می‌دهد. همچنان قبول ندارم که آدم‌هایش شبیه به هم حرف می‌زنند، اما معتقدم به روز است.در ادامه این نشست خبری، حسام منظور بازیگر نقش «چاوش» گفت: تم‌ کارهای درام آنقدر متنوع نیست و همواره حق، عدالت و عشق بخشی از آن است. این نگاه نویسنده است که به آن تازگی می‌دهد.«منظور» درباره نوع دیالوگ‌های این سریال گفت: من ادبیات دراماتیک خواندم و با این منظر می‌توانم به دیالوگ‌ها نگاه کنم. نمی‌توان انتظار داشت دیالوگ‌ها شبیه زندگی واقعی باشد. از طرفی هر نویسنده‌ای قلم خود را دارد و با آن شناخته می‌شود.

 

نمایش خشونت به معنای ترویج آن نیست

بازیگر سریال «بانوی عمارت» پیرامون جلوه خشونت بر قصه سریال عنوان کرد: اگر این صحنه‌ها نباشد، بازیگری کسل‌کننده می‌شود. همه این فراز و فرودها و کنش‌های دراماتیک نقش را جذاب می‌کند. خشونت هیچ حد و مرزی ندارد. این را هم باید بدانیم که نمایش خشونت هیچ‌وقت به معنای ترویج آن نیست؛ اصلا نمایش هر مساله‌ای به معنای ترویج آن نیست.در ادامه سعید چنگیزیان بازیگر نقش «ستار» درباره این موضوع گفت: از شما تعجب می‌کنم که مثل عموم مردم صحبت می‌کنید؛ چرا در بقیه شخصیت‌ها نمی‌گردید تا حال و احوال زندگی خوب را پیدا کنید. از لحظه‌ای که من در نقش «ستار» تغییر کردم، دیگر خشونتی از این شخصیت دیده نمی‌شود. همه در این سریال پیت نفت و بنزین به‌دست نگرفتند و بخش بزرگی از این قصه تفاوت این دو خانواده را نشان می‌دهد.

 

اظهارات نقش «خاله خانم»

آفرین عبیسی بازیگر نقش «خاله خانم» درباره دورخوانی بازیگران در این سریال گفت: در سینما این‌قدر تمرین نیست؛ به‌شخصه برای من مشکل بود که در کنار دیگر بازیگران حضور مستمر داشته باشم. این را هم بگویم که خشونتی که درباره آن صحبت شد، روی من هم تاثیر گذاشت. از من خواستند بلندتر حرف بزنم و من گفتم، من نمی‌توانم چراکه در طول زندگی‌ام آرام بودم اما تجربه جدیدی بود و خوشحالم که در کنارشان عزیزان بودم.

 

انتقاد «نصیریان» به شیوه دیالوگ‌نویسی نعمت‌ا...

علی نصیریان هم درباره تکراری‌بودن موضوع حق‌الناس گفت: اگر غزل‌های حافظ را بخوانید تم و موضوع آن شاید با بسیاری از شاعران قبل از خودش تکراری باشد؛ اما نوع بیان آن به‌گونه‌ای است که انگار تازه است.وی درباره دیالوگ‌های سریال «برادرجان» اظهار کرد: من نسبت به دیالوگ‌ها کمی اشکال می‌بینم؛ نعمت‌ا... خیلی خوب نوشته است اما گاهی اوقات پیچیدگی جملات باعث می‌شد حفظ آنها دشوار بشود. البته هیچ‌کاری ایده‌آل نمی‌شود.با این حال تا آنجا که من با مردم کوچه و بازار تماس داشتم، تقریبا همه این مجموعه را نگاه کردند و ابراز لطف داشتند. عوامل سریال بسیار تحت فشار بودند و اگر فرصت بیشتری داشتند، قطعا کار را با خیال راحت‌تری انجام می‌دادند. در مجموع سریال جذابیت‌هایی داشته که مردم را راضی کرده است.این بازیگر پیشکسوت درباره روایت فیلمنامه این مجموعه بیان کرد: سینما و تئاتر روایتی دارد که عکسبرداری از واقعیت نیست؛ اساس یک کار دراماتیک جنگ و برخورد است. دنیا در حال برخورد است و درام بدون جنگ نمی‌شود.در ادامه «جبرائیلی» بازیگر نقش «لیلا» گفت: من کم‌تجربه‌ترین بازیگری هستم که در سریال «برادرجان» حضور داشتم. این سریال برای من سختی‌هایی داشت و باعث شد که از محدوده امن خود بیرون بیایم و با زبان جدیدی کار کنم. الان نتیجه کار را می‌بینم که چه چالش بزرگی بوده است.وی افزود: این یک انتخاب است که جهان نمایشی خلق کنیم و مهم است که شخصیت‌ها تنوع داشته باشند. این یک نوع تنوع است که اتفاقات خوب و تفاوت‌های تفکری را رقم می‌زند.درباره خشونت‌آمیز بودن سریال هم باید بگویم، خشونت در این سریال مثبت نشان داده نمی‌شود. نتیجه سریال در مذمت خشونت است.

 

واکنش «نصیریان» به دریافت دستمزد نجومی

در بخشی از نشست خبرنگاری سوال کرد که در فضای مجازی مطرح شده آقای نصیریان ۸۰۰ میلیونی دریافت کرده‌اند. آیا این صحت دارد؟ این سوال باعث خنده و تعجب بازیگران و عوامل شد. علی نصیریان هم گفت: خوب است که نرخ ما را بالا برده‌ و به ما وزن داده‌اید.«منظور» هم عنوان کرد: به‌نظر من ۸۰۰ میلیون مقدار زیادی نیست و ایشان باید به‌جای ۸۰۰ میلیون، ۸۰۰ میلیارد بگیرد.علی نصیریان هم در پایان نشست گفت: این اولین‌بار بود که وارد کاری شدم که متن را تا آخر نخوانده بودم، ولی احساس کردم باید این کار را انجام دهم و آنچه دیدم بیش از توقع اولیه‌ام بود.

 

 روزنامه آرمان

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------