پایان بازی رکوردشکنیاخبار,اخبارفرهنگی وهنری,فیلم سینمایی آواتار

" در گیشه آخر هفته سینمای آمریکا، مشخص شد که «آواتار» همچنان رکورد پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما را نگه داشت و چهارمین قسمت از سری انیمیشن‌های «داستان اسباب بازی» با وجود اکران فیلم پرطرفدار و جدید «آنابل» همچنان صدر گیشه سینمای آمریکا را حفظ کرد.

به گزارش ایسنا،  انیمیشن «داستان اسباب‌بازی ۴» محصول دیزنی با فروش ۵۸ میلیون دلاری، مجموع فروش گیشه آمریکای خود را در دومین هفته اکران به ۲۳۷ میلیون دلار رساند و در حالی که در ابتدای اکران خود قرار دارد به چهارمین فیلم پرفروش سال سینمای آمریکا پس از «انتقام جویان» (۸۴۱ میلیون دلار)، «کاپیتان مارول» (۴۲۸ میلیون دلار) و «علاء‌الدین» (۳۰۶ میلیون دلار) تبدیل شد. این انیمیشن که محصول مشترک دیزنی و پیکسار است در این هفته ۸۰ میلیون دلار نیز در دیگر کشورها فروخت تا جمع فروش جهانی آن تا به امروز به ۴۹۶ میلیون دلار برسد.
فیلم ترسناک «آنابل: به خانه بازمی‌گردد» که هفتمین قسمت از مجموعه «احضار روح» است با فروشی حدود ۳۱ میلیون دلار در رتبه دوم جدول هفتگی فروش سینمای آمریکا پس از «داستان اسباب بازی ۴» قرار گرفت. این فیلم همزمان در آمریکا در گیشه بین‌الملل نیز به روی پرده رفت و به فروش پنج میلیون دلاری در دیگر کشورها دست یافت تا فروش جهانی خود را در هفته نخست اکران به ۷۶ میلیون دلار رسانده باشد.


فیلم «مرد عنکبوتی: دور از خانه» که هنوز در سینماهای آمریکا اکران نشده، با آغاز نمایش در سینماهای چین، ژاپن و هنگ‌کنگ به فروش ۱۱۱ میلیون دلاری رسید که البته ۹۸ میلیون دلار از فروش خود را از محل سینماهای چین به دست آورد.


با این حال اتفاق مهم این هفته، ناامیدی «انتقام‌جویان: پایان بازی» از تبدیل شدن به پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینما بود. به گزارش همشهری آنلاین، این فیلم در شرایطی به پایان دوران اکران جهانی خود نزدیک می‌شود که تا امروز دو میلیارد و ۷۶۱ میلیون دلار فروخته است؛ رقمی که گرچه تا رسیدن به فروش 2.788 میلیارد دلاری «آواتار» راهی نه‌چندان طولانی پیش رو دارد اما با ادامه همین روند فعلی بعید است بتواند به فیلم جیمز کامرون برسد؛ رکوردی که در ۲۰۱۰ ثبت شد  و به احتمال فراوان دست‌کم یک سال دیگر پابرجا می‌ماند. حتی نقشه مشترک دیزنی و مارول برای دو برابر کردن تعداد سینماهای نمایش‌دهنده «انتقام‌جویان: پایان بازی» در منطقه آمریکای شمالی هم جواب نداده است و حالا این فیلم برای رسیدن به رکورد «آواتار» باید کمی بیش از ۲۶ میلیون دلار بفروشد. با توجه به آغاز اکران گسترده «اسپایدرمن: دور از خانه» از دوم جولای و کم شدن تعداد سینماهای «انتقام‌جویان: پایان بازی»، شاید فروش فیلم در آمریکای شمالی در تعطیلی‌های روز استقلال حتی کمتر از 5.5 میلیون دلار هفته گذشته باشد.


تا آخرین روز ماه ژوئن، «انتقام‌جویان: پایان بازی» دومین فیلم پرفروش تاریخ در منطقه آمریکای شمالی، بازار بین‌المللی و بازار جهانی (مجموع جهان و آمریکا)است. حتی اگر فیلم بتواند به شماره یک دنیا تبدیل شود، بعید است فروش 1.92 میلیارد دلاری آن در دیگر نقاط دنیا جز آمریکا به رکورد دو میلیارد و ۲۷ میلیون دلاری «آواتار» برسد. هر چند درآمد ۸۴۱ میلیون دلاری فیلم در آمریکای شمالی بسیار بهتر از فروش ۷۶۱ میلیون دلاری «آواتار» در این منطقه است.


تا امروز «جنگ‌های ستاره‌ای: نیرو برمی‌خیزد» با ۹۳۷ میلیون دلار پرفروش‌ترین فیلم تاریخ در آمریکای شمالی است. اگر تورم یک دهه اخیر را در نظر بگیریم، با آمار و ارقام امروز «آواتار» ۸۷۸ میلیون در آمریکا، دو میلیارد و ۳۷۸ میلیون دلار در بازار بین‌المللی و سه میلیارد و ۲۷۰ میلیون دلار در بازار جهانی فروخته است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------