کتاب‌های هری پاتر «ارواح واقعی» احضار می‌کنند!اخبار,اخبار فرهنگی وهنری,کتاب های هری پاتر
مجموعه کتاب‌های هری پاتر به دلیل داشتن افسون‌های واقعی از کتابخانه مدرسه کاتولیک نشویل آمریکا حذف شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران ، مجموعه کتاب‌های هری پاتر که مدتهاست محبوب شده‌اند، از کتابخانه یک مدرسه کاتولیک در نشویل آمریکا حذف شد. این کار از ترس احضار «ارواح شیطانی» توسط دانش آموزان انجام شده است.

در اطلاعیه‌ای درباره این تصمیم نوشته شده است: گفته می‌شود این کتاب‌ها جادو‌های خوب و بد دارد که درست نیست. افسون‌ها و طلسم‌هایی که در این کتاب استفاده شده واقعی هستند و در واقع زمانی که توسط یک انسان خوانده شود، خطر احضار ارواح شیطانی وجود دارد.

دلیل دیگر ممنوعیت کتاب این است که علاوه بر عوامل جادویی، در داستان ماجراجویی هری پاتر و دوستانش عقاید ماکیاولیستی ترویج داده می‌شود.

 مدیر این مدرسه درباره این اقدام گفته است هر کشیش دارای اقتدار متعارف برای تصمیم گیری در مورد مدرسه خود است. او اعلام کرد که کتاب‌ها از کتابخانه این مدرسه حذف شده، اما اعتقاد دارد که این کتاب در مدارس دیگر باقی خواهد ماند. این کشیش همچنین اظهار کرد که که کتاب‌های هری پاتر نباید بدون تصمیم والدین در اختیار کودکان دبستانی قرار بگیرد.

گفتنی است این اولین بار نیست که کتاب‌های هری پاتر با ممنوعیت مواجه می‌شوند. در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ انجمن کتابخانه آمریکا، نام این مجموعه کتاب رابه دلایل مذهبی در بین کتاب‌های ممنوعه قرار داد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------