آخرین اخبار فرهنگی - هنری

سیروس مقدم,اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی

سیروس مقدم کارگردان مینی‌سریال «ترور» درباره حاج قاسم شد

سیروس مقدم کارگردان نام آشنای تلویزیون به عنوان سازنده مینی‌سریال «ترور» انتخاب شد. به گزارش مهر به نقل از روابط عمومی موسسه…

چرا مسعود فروتن دیر مقابل دوربین رفت؟اخبار,اخبار فرهنگی,مسعود فروتن

مسعود فروتن که اولین تجربه بازیگری‌اش را در حال اکران دارد، معتقد است: همیشه دنبال تفاوت بودم و گفتم اگر زمانی قرار شد بازی کنم کار متفاوتی باشد و فقط خودم را نشان ندهم.

این کارگردان، مجری و بازیگر که این روزها فیلم سینمایی «360 درجه» را روی پرده دارد، درباره ورودش به دنیای بازیگری به خبرنگار سینمایی ایسنا گفت: حدود چهار، پنج سال پیش پیشنهاد شد به «رادیو هفت» بروم و قصه بخوانم و چون تا به حال مقابل دوربین نبودم، مخالفت کردم.

وی ادامه داد: بحث کردیم و گفتند صدای خاصی دارم و لحن مهربانی که برای قصه‌گویی مناسب است.

 

همان هفته اول که برنامه پخش شد، عکس‌العمل‌های مردم نشان داد موفق شدم. نزدیک سه سال اجرای آن برنامه طول کشید و باعث شد شناخته شوم و برخوردهای صمیمانه‌ای با من شد.

در نهایت رسید به «یادگاری» که یک اتفاق شد و خیلی‌ها کودکی‌شان را در این برنامه می‌دیدند. در ادامه پیشنهادات زیادی برای اجرا شد اما چون به «یادگاری» و «موج شب» تعهد دارم جای دیگری نرفتم.

فروتن با بیان اینکه سالها در پشت دوربین حضور داشته و دیده نشده بود افزود: حتی خودم هم مخالف دیده شدن بودم اما این لطف مردم برایم دلچسب بود، ضمن اینکه کار کارگردانی تلویزیونی هم کم شده و الان به پخش زنده خلاصه شده و برای تئاترها هم با دو دوربین تصویربرداری می‌شود و بعد مونتاژ می‌کنند.

وی ادامه داد: برای بازیگری هم چندین‌بار پیشنهادات مختلف مطرح شد اما علاقه نداشتم. بعد از اینکه به عنوان مجری دیده شدم پیشنهادات را بررسی کردم اما اکثرا نقش‌های آدم‌های ملایم و مهربان و شیک بود که تفاوتی با مسعود فروتن نداشت.

 

سال گذشته در برگشت از جشنواره یاس با سام قریبان در ماشین بودیم که پیشنهاد «360 » را مطرح کرد. ابتدا قبول نکردم اما توضیح که داد دیدم متفاوت است و جای کار دارد.

فروتن با بیان اینکه پیشنهادات زیادی برای بازیگری داشته است، اظهار کرد: منتظر شدم این کار دیده شود تا بفهمم بازیگر هستم یا نه. فیلم را تا به حال چهار بار دیده‌ام و بسیار راضی هستم. خود "سام" معتقد است، برگ برنده فیلم مسعود فروتن است.

وی که در این فیلم ایفاگر نقشی منفی است درباره اینکه مردم او را در چهره متفاوتی می‌بینند گفت: فکر نکردم نقش منفی خدشه‌ای به علاقه مردم وارد کند. ترجیح می‌دادم نقشی را بازی کنم تا شبیه خودم نباشد.

فروتن درباره ادامه فعالیت بازیگری‌اش اظهار کرد: اگر نقش متفاوتی مانند این فیلم باشد قبول می‌کنم. دوست دارم نقشی باشد تا آدم فکر کند کاری انجام می‌دهد.

وی که با ساخت مجموعه‌های «بخش چهار جراحی» و «ضلع ششم» کارگردانی را هم تجربه کرده است درباره حضور دوباره‌اش در این حرفه گفت: در واقع از این حرفه کنارم گذاشتند و وقتی پیشنهادی نیست، نمی‌شود کار کرد.

فروتن با اظهار علاقه به حرفه اصلی‌اش به عنوان کارگردان تلویزیونی خاطرنشان کرد: هنوز تنم برای کارگردانی می‌لرزد و حتی یک برنامه ساده که دو نفر با هم صحبت می‌کنند و فکر می‌کنم چطور می‌شود یک کار تازه انجام داد.

 

ضمن اینکه در اجرا یاد گرفتم و فکر می‌کنم هیچی نمی‌دانم و دست کارگردان را کامل باز می‌گذارم و خودم را کامل به کارگردان می‌سپارم.

اخبار فرهنگی - ایسنا

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------