لالایی برای دختر مرده + دیلماج/خیانتی نبود که نکرد و رذالتی نبود که بروز نداد 

رمان,رمان تاریخی

 

کتاب - دو رمان تاریخی و خواندنی «دیلماج» و «لالایی برای دختر مرده» که هر دو روایتی متفاوت از اتفاقات دوران مشروطه است، تجدید چاپ شدند.

به گزارش خبرآنلاین، رمان خواندنی «دیلماج» نوشته حمیدرضا شاه‌آبادی از سوی نشر افق برای پنجمین بار روانه بازار کتاب شد. دیلماج پیش تر جایزه داستان متفاوت «واو» و جایزه نخست شهید حبیب غنی‌پور را برای شاه‌آبادی به ارمغان آورده است. این رمان که ساختاری تاریخی تخیلی دارد سرگشتگی‌های یک انسان روشنفکر در دوره قاجار را به تصویر کشیده است.

ناشر در معرفی این رمان نوشته است: میرزا یوسف‌خان مستوفی مشهور به دیلماج در تاریخ چهره‌ ناشناخته و رازآلودی است. عده‌ای تحسین و تمجیدش کرده‌اند: از آن دسته دلباختگان وطن بود که در راه حصول آزادی و پیشرفت مدنیت ایران سر از پا نمی‌شناخت و عده‌ای خوار و خفیفش داشته‌اند: «خیانتی نبود که نکرد و رذالتی نبود که بروز نداد.»

اما این چهره‌ پیچیده، در زندگی‌نامه‌ خود نوشته‌اش بسیار بسیط و ساده است: «لکه‌ای بودم در آیینه‌ وجود. به‌جا خواهم ماند یا نه، خود نمی‌دانم. اگر بمانم از این پس هر که به قصد دیدار خود در این آیینه نظر کند، یوسف دیلماج را خواهد دید.»

شاه‌آبادی در این رمان، شخصیت‌ها و حوادثی آفریده است که همه نام و رنگی از تاریخ و واقعیت دارند اما هیچ‌یک واقعی نیستند.

«لالایی برای دختر مرده» نیز دیگر اثر شاه آبادی است که مضمونی اجتماعی تاریخی دارد و به ماجرای فروش دختران قوچانی در دوران مشروطه ایران می‌پردازد. این کتاب نیز با استقبال خوب مخاطبان همراه بوده است. ناشر در معرفی این رمان که به چاپ چهارم رسیده است: « ماجرای دختران قوچانی چه بود؟ وقتی زهره، یکی از دخترهای کلاس دوم دبیرستان آنچه را که می‌دید برای دیگران شرح داد، هیچ‌کس حرفش را باور نکرد. زهره این حرف را اولین‌بار به نزدیک‌ترین دوستش مینا گفت و بالاخره خبر در تمام شهرک پیچید. زهره می‌گفت دختری را می‌شناسد که موهای خاکستری دارد، دست‌هایش از آرنج به پایین سوخته و از همه مهم‌تر صد سال پیش مرده است!»

این دو رمان با قیمت 3هزار تومان در بازار نشر وجود دارد.

ساکنان پایتخت برای تهیه این دو کتاب ‌ کافیست با شماره 20- 88557016 سامانه اشتراک محصولات فرهنگی؛ سام تماس بگیرند و کتاب را در محل کار یا منزل _ بدون هزینه ارسال _ دریافت کنند. هموطنان سایر شهر‌ها نیز با پرداخت هزینه پستی ارسال، می‌توانند تلفنی سفارش خرید بدهند.... / خبرآنلاین

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023