۱۰ فیلم زامبی‌محور کمدی که ترس را به خنده تبدیل می‌کنندفیلم های زامبی محور،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

دیجی کالا | با اینکه سوژه‌ی مردگان متحرک زیرمجموعه ژانر وحشت به حساب می‌آید اما فیلم‌های بسیاری از زامبی‌ها برای خنداندن مخاطبان خود استفاده ‌کرده‌اند؛ آثاری که با ترکیب کردن دو ژانر متناقض کمدی و وحشت، به جای ترس از زامبی‌ها، باعث می‌شوند که به آن‌ها بخندید. در ادامه ۱۰ فیلم کمدی با محوریت زامبی‌ که دید شما را نسبت به ترسناک بودن جنازه‌های از مرگ برگشته تغییر می‌دهند را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

۱۰- زندگی پس از بث (Life after Beth)

فیلم های زامبی محور،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

سال پخش: ۲۰۱۴

کارگردان: جف باینا

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۵.۷

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۴۵ از ۱۰۰

 

فیلم کمدی ترسناک «زندگی پس از بث» داستان دختری است که پس از مرگ، به شکل زامبی‌ به زندگی بازمی‌گردد. ولی نکته اینجاست که او بلافاصله تبدیل به یک مرده‌ی متحرک که به دنبال خوردن انسان‌ها است نمی‌شود و والدین او درحالی‌که حقیقت تبدیل شدنش به زامبی را از او پنهان کرده‌اند، با نگهداری از بث در زیرزمین خانه از او در مقابل جهان بیرون محافظت می‌کنند. بث هنوز تا حدودی آگاهی دارد و از دوست‌پسر پیشین خود به نام زک کمک می‌خواهد. ولی زک که رفتار‌های خشونت‌آمیز بث را می‌بیند، تصمیم به اتمام رابطه خود می‌گیرد. تناقض ترکیب درام نوجوانانه در مورد رابطه‌های عشقی و وحشتناک بودن تبدیل‌شدن به یک زامبی آدم‌خوار، «زندگی پس از بث» را تبدیل به فیلمی خاص و بامزه کرده است.

 

۹- بدن‌های گرم (Warm Bodies)

فیلم های زامبی محور،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

سال پخش: ۲۰۱۳

کارگردان: جاناتان لوین

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۸

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۸۱ از ۱۰۰

 

مانند «زندگی پس از بث»، داستان فیلم «بدن‌های گرم» یک داستان رمانتیک زامبی‌محور است که بیشتر مخاطب‌های نوجوان را مخاطب هدف خود قرار داده است. این فیلم کمدی که اقتباسی از رمان ایزاک ماریون هست، داستان را از دید یک زامبی‌ بیان می‌کند. آر (R) با وجود اینکه به یک زامبی تبدیل شده، هنوز خودآگاه خود را دارد و به روایت زندگی پس از مرگ خود برای مخاطبان می‌پردازد؛ اینکه چگونه با سرعتی کُند در جهان اطراف خود می‌چرخد و به شکل ملال‌آوری، هیچ ‌کاری در طول روز انجام نمی‌دهد. او با یک انسان زنده به نام جولیا آشنا می‌شود و در طول فیلم رابطه‌ای احساسی با او برقرار می‌کند در حالی که هر دو در میان جنگ انسان‌ها و زامبی‌ها قرار گرفته‌اند. نامعمول بودن روایت‌های زندگی خسته‌کننده یک زامبی در کنار داستان عشق یک انسان و یک جنازه، حالتی خاص و خنده‌دار به این فیلم داده است.

 

۸- فیدو (Fido)

فیلم های زامبی محور،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

سال پخش: ۲۰۰۶

کارگردان: اندرو کیوری

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۷

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۷۲ از ۱۰۰

 

با اینکه «فیدو» جزو آثار کمتر شناخته‌شده‌ی کمدی با محوریت زامبی‌ها است، یکی از بهترین‌های آثار ترکیبی دو ژانر کمدی و وحشت است. در این فیلم کمدی کانادایی، جهانی را پس از آخرالزمان زامبی‌ها مشاهده می‌کنیم که در نهایت انسان‌ها برنده شده‌اند. شرکتی معروف دستگاه‌های کنترل زامبی اختراع کرده که با بستن آن به گردن آن‌ها، از دستورات انسان‌ها تبعیت می‌کنند و انسان‌ها در کنار زامبی‌هایی که تبدیل به خدمتگزاران آن‌ها شده‌اند به‌خوبی و خوشی زندگی می‌کنند. ولی پس از اینکه یک مادر برای پسر کوچک خود یک زامبی به نام فیدو می‌خرد، عملکرد دستگاه دچار مشکل می‌شود و اوضاع از کنترل خارج می‌شود. تناقض استفاده از زامبی‌های بی‌رحم به‌عنوان کارگر و پرستار بچه و غیره، باعث خنده‌دار شدن این فیلم شده است.

 

۷- برف مُرده (Dead Snow)

فیلم های زامبی محور،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

سال پخش: ۲۰۰۹

کارگردان: تامی ویرکولا

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۳

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۶۸ از ۱۰۰

 

یکی از عجیب‌ترین فیلم‌‌های زامبی‌محور که با حال‌و‌هوای کمدی ساخته شده، فیلم نروژی «برف مرده» است. داستان فیلم در مورد چند دانش‌آموز است که در میانه کوه‌های نروژ با حمله زامبی‌ها مواجه شده‌اند. ولی این زامبی‌ها یک تفاوت مهمی دارند؛ آن‌ها زامبی‌های نازی هستند! زامبی‌هایی از جنگ جهانی دوم که به جهان پس از مرگ نرفته‌اند و به دنبال طلا می‌گردند. این فیلم با الهام از داستان نروژی دراگر‌ها ساخته شده؛ جنگجوهایی که از رفتن به والهالا امتناع کردند و حالا به‌صورت نیمه‌مرده بر روی زمین سرگردان هستند. محبوبیت بازی «کال آو دیوتی» در آن زمان، باعث شد که این فیلم برای طرفداران ژانر ترکیبی وحشت و کمدی محبوب شود و حتی دنباله‌هایی نیز برای آن ساخته شده است.

 

۶- آنا و آخرالزمان (Anna and the Apocalypse)

فیلم های زامبی محور،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

سال پخش: ۲۰۱۳

کارگردان: جان مک‌فال

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۶.۱

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۷۷ از ۱۰۰

 

فیلم «آنا و آخرالزمان» به‌غیر از اینکه ترکیبی از وحشت، زامبی‌ و کمدی است، ژانرهای دیگری را هم با یکدیگر ترکیب کرده است. در یک مدرسه اسکاتلندی، آنا و دوستانش تلاش می‌کنند که در میانه کریسمس، از آخرالزمان زامبی‌ها که به ناگهان شروع شده جان سالم به در ببرند؛ درحالی‌که آنا تلاش می‌کند که در میان مبارزه در مورد مسیر آینده زندگی خود تصمیم بگیرد. در کنار واکنش‌های جالب شخصیت‌های داستان به شرایط، موزیکال بودن این فیلم باعث خنده‌دارتر شدن داستان می‌شود. اگر ترکیب وحشت، کمدی، کریسمس و موزیکال بودن برای شما ترکیب خنده‌داری است، فیلم «آنا و آخرالزمان» تجربه جالبی برای شما خواهد بود.

 

۵- بازگشت مردگان متحرک (The Return of the Living Dead)

فیلم های زامبی محور،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

سال پخش: ۱۹۸۵

کارگردان: دان اوبانون

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۳

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۹۱ از ۱۰۰

 

«بازگشت مردگان متحرک» اولین فیلم کمدی زامبی‌محور است که داستان «شب مردگان متحرک» که خودش نخستین فیلم زامبی‌محور تاریخ بود را به سخره می‌گیرد؛ آن هم توسط نویسنده همان اثر اصلی! پس از اینکه جان روسو حق نشر واژه مردگان متحرک را به دست‌ آورد، با کارگردان ژانر وحشت دان اوبانون برای ساخت یک نسخه کمدی از داستان اصلی شروع به همکاری کردند. این فیلم نه‌تنها با وارد کردن زامبی‌ها به ژانر کمدی، نگاه جدیدی به مردگان متحرک را به تصویر کشید، بلکه بسیاری از کلیشه‌های زامبی‌ها را نیز برای آثار پس از خود به وجود آورد؛ برای مثال، کلیشه‌ی زامبی‌هایی که به دنبال مغز انسان‌های زنده هستند اولین‌بار در این فیلم مطرح شده است. داستان خود فیلم درمورد چند آدم دست‌وپا چلفتی است که به‌اشتباه گاز‌های سمی خاصی را پخش می‌کنند که باعث بازگشت مردگان می‌شود. موفقیت این فیلم باعث به‌ وجود آمدن کمدی‌‌های زامبی‌محور پس از خود شده است.

 

۴- مرد قبرستان (Cemetery man)

فیلم های زامبی محور،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

سال پخش: ۱۹۹۴

کارگردان: میشل سوآوی

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۱

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۶۱ از ۱۰۰

 

این اثر ایتالیایی نه‌تنها یک فیلم خوب زامبی‌محور، بلکه یکی از بهترین آثار در ژانر ترکیبی وحشت و کمدی است. فرانسیسکو یک نگهبان قبرستان است. ولی به غیر از نگهداری از قبرستان، وظیفه دیگری نیز دارد؛ کشتن جنازه‌های از مرگ برگشته. وظیفه فرانسیسکو این است که از خارج‌نشدن مردگان متحرک از قبرستان اطمینان حاصل کند و قبل از اینکه مشکل‌ساز شوند آن‌ها را به قبر خود برگردانند. وقتی زنی که فرانسیسکو به آن علاقه‌مند است می‌میرد، بالای سر او برای بازگشتش منتظر می‌ماند و وقتی که او به‌عنوان مرده متحرک بلند می‌شود، به او شلیک می‌کند تا او را به جهان مردگان بازگرداند؛ ولی وقتی پس از شلیک‌کردن، باز دوباره بلند می‌شود؛ انگار که این‌بار در واقع از مرگ بازگشته و بار اول فقط می‌‌خواست زنده بودن خود را اعلام کند. فرانسیسکو به شک می‌افتد که آیا او واقعا مُرده بوده یا در اصل به دست شلیک او کشته شده است. این فیلم که بیشتر به کمدی موقعیت و تصاویر توهم‌گونه معروف است، از جالب‌ترین آثار کمدی با محوریت زامبی است.

 

۳- یک برش از مردگان (One Cut of the Dead)

فیلم های زامبی محور،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

سال پخش: ۲۰۱۷

کارگردان: شین‌ایچیرو اوئه‌دا

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۶

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۱۰۰ از ۱۰۰

 

سینمای شرق در عرصه ساخت فیلم زامبی‌ کمدی یکی از بهترین‌ها به حساب می‌آید و در دهه‌های اخیر آثار زامبی‌محور به‌یادماندنی متعددی خلق کرده است. ژاپن و کره جنوبی در این عرصه پیش‌رو‌ تر بوده‌اند و یکی از این آثار خوب، «یک برش از مردگان» است که در کشور ژاپن ساخته شده است. داستان در مورد یک گروه فیلمسازی است که در حین ساخت فیلمی در مورد حمله زامبی‌ها، ناگهان توسط زامبی‌های واقعی مورد حمله قرار می‌گیرند؛ ولی کارگردان خودخواه فیلم اجازه متوقف کردن فیلم‌برداری را نمی‌دهد. در بخش دوم فیلم، ما زاویه دیگری از داستان را می‌بینیم که به کل ساختار را دگرگون می‌کند و با لحظات احمقانه‌ی به‌وجودآمده بخاطر شرایط، باعث خندیدن مخاطب می‌شود.

 

۲- زامبی‌لند (Zombieland)

فیلم های زامبی محور،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

سال پخش: ۲۰۰۹

کارگردان: روبین فلیشر

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۶

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۸۹ از ۱۰۰

 

محبوب‌ترین اثر آمریکایی در ژانر کمدی زامبی‌محور، «زامبی‌لند» است. داستان در مورد یک دانشجوی خجالتی است که با یک مرد خشن که علاقه‌مند به سلاح‌های گرم است همراه می‌شود تا با وجود گسترده شدن زامبی‌ها زنده بمانند. در میانه راه با دو دختر کلاهبردار آشنا می‌شوند و برای پیدا کردن مکانی امن به‌یکدیگر می‌پیوندند. با اینکه کنار آمدن این چهار شخصیت متفاوت با یکدیگر غیر ممکن به‌نظر می‌رسد، در نهایت مجبور هستند تا با متکی شدن به‌یکدیگر از آخرالزمان زامبی‌ها جان سالم به در ببرند. روابط شخصیت‌های داستان و موقعیت‌های طنز به‌وجود آمده بخاطر حضور زامبی‌ها، این فیلم را به یک ترکیب دیدنی از وحشتناک بودن آخرالزمان مردگان متحرک و کمدی موقعیت تبدیل کرده است که قطعا ارزش دیدن دارد.

 

۱- شانِ مردگان (Shaun of the Dead)

فیلم های زامبی محور،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

سال پخش: ۲۰۰۴

کارگردان: ادگار رایت

امتیاز کاربران IMDb به فیلم: ۷.۹

امتیاز منتقدان راتن تومیتوز: ۹۲ از ۱۰۰

 

تاثیرگذارترین و به‌یادماندنی‌ترین اثر ساخته شده در ژانر فیلم زامبی‌محور کمدی، «شان مردگان» است. نه تنها به عنوان یکی از بهترین آثار ترکیب ژانر وحشت و کمدی، بلکه یکی از بهترین آثار با محوریت هیولاهای زامبی نیز شناخته می‌شود. داستان در مورد شان است؛ یک مرد شکست خورده در زندگی که حالا علاوه بر مشکلات زندگی خود، باید با ظهور مردگان متحرک نیز دست و پنجه نرم کند. از دعوا با خانواده خود در میان یک لحظه پرتنش برای زنده ماندن از دست مردگان متحرک تا وانمود به تبدیل شدن به زامبی برای شناسایی نشدن در میان انبوهی از مردگان، از کلیشه‌های ژانر زامبی است که توسط این فیلم بنیان‌گذاری شده‌اند. اگر طرفدار کمدی‌های انگلیسی، فیلم‌های با ریتم سریع و شخصیت‌های ماندگار هستید، فیلم «شانِ مردگان» را از دست ندهید.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------