شهاب حسینی: بروم سیمرغ وخرس وپلنگ بگیرم به چه قیمتی؟به قیمت بیگانه شدن باخانواده ام؟ 

 

 

شهاب حسینی: بروم سیمرغ وخرس وپلنگ بگیرم به چه قیمتی؟به قیمت بیگانه شدن باخانواده ام؟

 

شهاب حسینی: بروم سیمرغ وخرس وپلنگ بگیرم به چه قیمتی؟به قیمت بیگانه شدن باخانواده ام؟         

شهاب حسینی هنرپیشه ای علاقه مند به خانواده است و حتی خداحافظی او از سینما بیشتر برای این بوده که مدت بیشتری در خدمت خانواده خود باشد.

شهاب حسینی در این باره می گوید: «گاهی وقت ها هنرمندان ناچار می شوند دور خود و خانواده شان حصار یا گارد دفاعی بکشند. چون همواره افرادی هستند که قصد دارند وارد حریم خصوصی ان شوند و آرامش را از آن ها بربایند.»

شهاب حسینی در ادامه حرف های خود ضمن اشاره به این نکته که زندگی هنری هنرمندان با زندگی خانوادگی آن ها از اساس با هم نا همخوانی هایی دارند می گوید: «انتخاب راهی میانه برای اینکه هم زندگی خانوادگی و هم زندگی هنری ات را حفظ کنی با وجود اینکه سختی های بسیاری دارد غیر ممکن نیست. در حال حاضر به خاطر این شرایط دشوار من تصمیم گرفتم راه میانه ای را انتخاب کنم که پیش از من هم بازیگرانی این راه پیموده اند و موفق هم بوده اند مثل جناب مهدی هاشمی که همچنان با همسر محترمشان سرکار خانم گلاب آدینه زندگی بسیار خوبی دارند و در عین حال کارشان را هم هر روز بهتر از روز قبل انجام می دهند.

او می گوید:بازیگرانی که راه میانه را انتخاب نمی کنند دو دسته می شوند یک دسته بازیگرانی هستند که کارشان را بر هر چیزی مقدم می دانند و می خواهند به هر قیمتی که شده سیمرغ و خرس و تمشک و اسکار بگیرند و به نوعی بر این باور هستند که زن و فرزند جلوی دست و پای آن ها را می گیرد و دوست دارند زود تر از دستشان خلاص شوند یک دسته از بازیگران هم هستند که می گویند حرفه دوست داشتنی من خداحافظ. چون خانواده را به هر چیزی ترجیح می دهند.» شهاب حسینی با اشاره به اینکه خود او جزو بازیگران دسته دوم است گفته که مدتی است به این نتیجه رسیده ام که لااقل برای مدتی با حرفه ام خداحافظی کنم.

۱۵ سال وقف کار ۵ سال وقف همسر و فرزند و والدین

شهاب حسینی از نظر خودش ۱۵ سال را وقف کارش کرده و حالا تصمیم دارد حداقل ۵ سال از عمرش را وقف همسر و فرزندش کند. از سویی دیگر شهاب حسینی در همه این سال پدر و مادرش را می دیده اما متوجه نمی شده که چه تغییراتی کرده اند. خود او در این باره با لحنی توام با حسرتی گفته: «یک روز به خودم آمدم دیدم چقدر پیر شدند و به خودم گفتم شهاب اگر یک روز چشمانت را باز کنی و ببینی که آن ها دیگر... چیکار می کنی؟ آن وقت جواب خودت را چی دهی؟

می خواستی مرغ و سیمرغ و خرس و پلنگ بگیری! به چه قیمتی؟! به قیمت اینکه فردا پسرم بیست سالش بشود و بگوید بابا من و ته به اندازه نوک سوزن همدیگر را نمی شناسیم نه من حرف های شما را می فهمم و نه شما حرف های مرا می فهمی. حالا من گنج قارون داشته باشم و خانه من پر شود از سیمرغ و پلنگ های طلایی و نقره ای فستیوال ها و جشنواره های گوناگون! چه ارزشی دارد؟ فرزندم پاره تن من است وقتی من نتوانم با او به اجماع برسم چطور می خواهم با مردم به اجماع برسم؟!»

تولد همبازی محمد امین

همین چند وقت پیش بود که نام شهاب حسینی برای دریافت جایزه ویژه جشن حافظ اعلام شد و او دست در دست پسرش روی صحنه رفت. محمد امین پسر دوست داشتنی شهاب حسینی است که جان پدر برایش در می رود. خبر خوش اما دوباره پدر شدن شهاب حسینی است. بیش از هر چیز تولد دومین فرزندش را به او تبریک می گوییم.

بازیگر با معرفتی که از گلزار حمایت کرد

شهاب حسینی اما بازیگر با معرفتی است که حتی دفاع از محمد رضا گلزار که شاید به نوعی او را رقیب بازیگری اش باید قلمداد کنیم پرداخته است: «بازیگری چون محمد رضا گلزار در حوزه کاری خود جزو افراد شماره یک محسوب می شود و دغدغه های برخی بازیگران را ندارد. این بازیگر توانایی کشاندن تعداد بسیاری از تماشاگران را به سینما دارد و حقیقتا من هوش تجاری او را ندارم. دستمزد من مشخص است و این در حالی است که حضور من در هر اثری فروش آن را تضمین نمی کند.

من بازیگر پرفروشی نیستم اما وقتی محمد رضا گلزار می تواند در فروش تاثیر گذار باشد می تواند از این موضوع استفاده کند و دلیلی برای ایراد گرفتن به وی وجود ندارد. گران ترین بازیگر سینمای ایران چند درصد یک بازیگر هالیوودی دستمزد می گیرد؟ فرض کنیم به محمد رضا گلزار یک میلیارد تومان معادل یک میلیون دلار پرداخت کردیم این هزینه یک هفتاد و پنجم درآمد بازیگری همچون جانی دپ و درصد ناچیزی از درآمد سوپراستارهای بالیوودی است». به گفته شهاب حسینی این در حالی است که بازیگران ایرانی به لحاظ کیفی به مراتب در سطح بالاتری نسبت به بازیگران بالیوودی قرار دارند.

افراد خانواده دار پخته تر عمل می کنند

شهاب حسینی نظرات جالبی درباره خانواده داشته از نظر او خانواده مانع همه تکروی های فرد می شود. چون وقتی شما ملزم هستید که غیر از سرنوشت خودتان به سرنوشت دو نفر دیگر هم فکر کنید آهسته تر و پیوسته تر جلو می روید. فکر شده تر عمل می کنید پخته تر تصیم می گیرید و وقتی همه این ها درست اتفاق بیفتد نتیجه ای جز موفقیت نخواهد داشت. همه عدم موفقیت ها به خاطر یک طرفه فکر کردن ها و آنی تصمیم گرفتن ها حاصل می شود.

شهاب حسینی همچنین از جمله بازیگران سینما بوده که منتقد یکنواختی در زندگی است. او در این باره می گوید: «ما دراینجا خیلی سریع تن به یکنواختی و روزمرگی می دهیم. موقعی که برای سریال مدار صفر درجه در لهستان بودم هنرورانی برای بازی در فیلم ما حضور داشتند که این کار شعل دوم و سوم همگیشان بود و شغل اصلیشان مهندسی راه و ساختمان و مهندسی کامپیو تر و... بود.

نکته جالب این بود که هنروری که مهندس بود اگر در نقش یک گارسون بازی می کرد تصور می کردید که سی سال است گارسون است زیرا عاشقانه کارش را انجام می داد و تن به باری به هر جهت و روز مرگی نداده بود و به کارش و در اصل به خودش احترام می گذاشت.»... / مصاحبه : کافه سینما 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------