«جِین فوندا» جایزه «استنلی کرامر» را دریافت می‌کند اخبار فرهنگی,خبرهای فرهنگی,جِین فوندا
«جِین فوندا» دارنده دو جایزه اسکار، از سوی «انجمن صنفی تهیه‌کنندگان آمریکا» جایزه «استنلی کرامر» را برای یک عمر فعالیت هنری و بشردوستانه دریافت می‌کند.

به گزارش فارس به نقل از هالیوود ریپورتر، «جِین فوندا» دارنده دو جایزه اسکار، از سوی «انجمن صنفی تهیه‌کنندگان آمریکا» جایزه «استنلی کرامر» را برای یک عمر فعالیت هنری و بشردوستانه دریافت می‌کند.

 

فوندا، هنرپیشه، تهیه‌کننده و فعال اجتماعی از سوی انجمن صنفی تهیه‌کنندگان آمریکا جایزه «استنلی کرامر» را در سی‌امین مراسم این انجمن که در ۱۹ ژانویه در هتل بِوِرلی هیلتون برگزار می‌شود، دریافت خواهد کرد.

 

این جایزه در سال ۲۰۰۲ به نام «استنلی کرامر» کارگردان و تهیه‌کننده سینما تاسیس شد و به یک اثر، هنرمند و یا تهیه‌کننده یا افرادی که در جهت آگاه‌سازی عمومی فعال بوده و در مسائل اجتماعی مشارکت می‌ورزند اهدا می‌شود.

 

نکته جالب اینکه این جایزه معمولا به فیلم تعلق می‌گیرد تا خالق اثر و جین فوندا دومین شخصی است که این جایزه را دریافت می‌کند. سال ۲۰۱۸ فیلم «برو بیرون»(Get Out) و سال ۲۰۱۷ فیلم «عشق ورزیدن» انتخاب شدند و تهیه‌کنندگان این فیلم‌ها جوایز را دریافت کردند. اولین فردی که این جایزه را دریافت کرد «شان پن» بود که در سال ۲۰۱۰ موفق به دریافت این جایزه شد.

 

جِین فوندا کمپینی با عنوان «قدرت و عوامل بالقوه بزرگسالی» را به منظور پیشگیری از بارداری دختران نوجوان و بهبود وضعیت بهداشتی درمانی افراد کم سن و سال در ایالت جورجیا بنیان نهاد او همچنین با همکاری «گلوریا استِینِم» و «رابین مورگان» مرکز رسانه‌ای زنان» را تاسیس کرد که در راستای فرهنگسازی جایگاه زن فعالیت می‌کند. فوندا بخاطر این فعالیت‌ها به عنوان دریافت کننده جایزه «استنلی کرامر» انتخاب شد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------